Turnovskou synagogu rozezvučely tóny houslí

22.07.2022 15:41:38 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovskou synagogu rozezvučely tóny houslí

V Synagoze Turnov proběhl v neděli 17. července jedinečný koncert houslového virtuosa a pedagoga Alexandra Shonerta. Brilantní virtuozita, hluboká emocionalita a výrazová osobitost jeho projevu si získaly všechny posluchače zcela zaplněné synagogy.

Během více než hodinového koncertu posluchači uslyšeli skladby pomalé i rychlé, ukolébavku či tango, tradiční židovské melodie, židovský jazz či skladby vlastní tvorby. V rámci překvapení vystoupila i jeho žákyně z Ameriky. Na piano některé skladby doprovázela Natalia Shonert. Všichni posluchači se po několika přídavcích loučili s interpretem dlouhým potleskem.

„Věříme, že tóny houslí zůstanou mezi stěnami synagogy stále. Je milé, když světový sólový houslista, který vystupuje i v nejprestižnějších koncertních síních světa, například v National Gallery of Art ve Washingtonu DC, zavítá do naší synagogy a rozdává svojí hudbou radost. Zájemci si mohli zakoupit i interpretem podepsané DVD," uvedla organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová.

Mistr Josef Suk v pořadu České televize „Z metropole" o Alexandru Shonertovi řekl: „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný." Ukázky z vystoupení najdete na webových stránkách synagogy: www.synagoga-turnov.cz.

Koncert se uskutečnil v rámci společného programu se Societas Amicuum Liberec (SAL) a byl podpořen z Grantového programu Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl
Poslední koncert letošní sezony v synagoze a malé ohlédnutí
Hudba rozezněla synagogu v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT