Turnovský Dalmach doma udolal Pampuch Liberec
23.12.2019 16:29:34 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Ve 12. kole futsalové 2. ligy západ hráči Dalmachu Turnov dokázali porazit 4:3 v krajském derby Pampuch Liberec. K uhájení těsné domácí výhry pomohl v závěru před více než 200 diváky obětavý výkon obrany i brankáře Filly, který vychytal desetimetrový kop.
FC Dalmach Turnov - Pampuch Liberec 4:3 (1:1)
Přes dvě stovky diváků si našlo cestu do turnovské haly na derby proti Liberci a rozhodně se nenudili. Vyhecované utkání se odehrávalo ve vysokém tempu, v první půli měli domácí více šancí, ale gól dokázali dát pouze z přímého kopu ve 13. minutě Randákem na 1:0. Po jednom z domácích útoků neudržel na uzdě nervy hostující brankář, který klidně mohl být vyloučen, ale po menší šarvátce s D. Hurtem dostali oba žlutou. Liberec vyrovnal v 17. minutě. Pampuch hrál téměř osm minut s pěti fauly, ale Turnovu se to bohužel nepodařilo využít.
Ve druhé půli šel do vedení Dalmach, po hezké kombinaci ve 26. minutě Svobody se Špínou první jmenovaný dal na 2:1. Liberec o pět minut později vyrovnal na 2:2 a i nadále byl více na míči, Turnov šel ale znovu do vedení ve 33. minutě, když Špína našel před prázdnou bránou Randáka na 3:2. Dalmach se pět minut před koncem dopustil pátého faulu a tak musel být o dost opatrnější v bránění, což se dařilo a vedlo to ke gólu na 4:2, který po individuální akci Špíny vstřelil Novák. Hosté si ihned vzali oddechový čas, aby následně hráli power-play a ta jim po dvaceti vteřinách přinesla snížení na 4:3. Za dalších patnáct vteřin mohlo být ještě hůř, jelikož se domácí dopustili šestého faulu, a tak přišel desetimetrový kop, který ale Filla fantasticky vychytal! Poslední dvouminutovka patřila hostům, kteří doslova zamkli při hře bez brankáře domácí tým na jejich polovině, ale Dalmach svým obětavým bráněním už změnu skóre nepřipustil, a tak zůstaly všechny body v Turnově!
Branky: 13. Randák, 26. Svoboda (Špína), 33. Randák (Špína), 38. Novák (Špína) - 17. Šulc, 31. Petrlák, 38. Bláha. Rozhodčí: Cichra - Milner, ŽK: 4:1 (14. D. Hurt, 28. Randák, 32. Bangha, 35. Tvrdý - 14. Kvítek). Diváků: 215. FC Dalmach Turnov: Filla, Prokopec - Tvrdý, Veber, Novák, Svoboda, Šimek, Randák, Špína, Bangha, Krejčík, D. Hurt.
V předchozím kole 15. 12. prohráli hráči Dalmachu v Boleslavi 5:3, kde i přes nejhorší výkon v sezoně ještě deset minut před koncem vedli 2:1.
Po domácí výhře ale Dalmach zůstane přes Vánoce na 9. místě, další zápas jede 11. 1. do Chomutova a první domácí zápas po novém roce odehraje 19. 1. s Chotěboří.
Související články
Dalmach sahal v Plzni po remíze, ale nepomohla ani power-play
Dalmach srazil na domácím hřišti v Turnově druhé Kladno
Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
V Jablonci odehrál Dalmach vyrovnaně jen první poločas
Ani dobrý výkon Dalmachu na první Rapid Ústí nestačil
Vedení v poločase Dalmachu proti Plzni nestačilo
Oslabený Dalmach proti Chotěboři odehrál vyrovnaně jen poločas
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Futsalisté Dalmach Turnov zahájili 2. ligu dvěma porážkami
Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny
Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Platby na Nové radnici v Turnově pouze hotově
Městský úřad Turnov upozorňuje na omezení plateb na Nové radnici, na odboru správním a dopravním lze aktuálně platit pouze v hotovosti. Z technických důvodů na Nové radnici ve Skálově ulici aktuálně není možné hradit poplatky platební kartou, a to konkrétně na agendách odborů správního a dopravního. Radnice prosí klienty, aby si vzali s sebou nezbytnou hotovost.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. února až 1. března
Policie hledá svědky dopravní nehody v Semilech
Vybrané jeskyně zvou nově v březnu i o víkendech
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Co nového v jízdním řádu od 1. března?
Nejčtenější články
26.02.: Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
27.02.: Policie hledá svědky dopravní nehody v Semilech
27.02.: Vybrané jeskyně zvou nově v březnu i o víkendech
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.