Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

18.03.2019 17:43:47 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V premiérovém play off futsalové divize A zdvihl pohár pro vítěze TJ FC Dalmach Turnov, který na své palubovce přehrál FC Atletico Chomutov. Domácí hráči měli lepší koncovku a skvělého gólmana, hosté bojovali, smazali i dvoubrankové manko, ale neproměnili přesilovku a v závěru inkasovali další branky.

Páteční večer 15. března patřil ve sportovní hale TJ Turnov vyvrcholení letošního ročníku třetí nejvyšší futsalové soutěže, semifinále hrané na dva vítězné zápasy proti sobě nasměrovalo dva nejlepší celky základní části hry, TJ FC Dalmach Turnov a FC Atletico Chomutov, oba celky vyhrály jednoznačně své semifinálové duely 2:0 na zápasy. Hosté z Chomutova se nechali doprovodit plným autobusem fanoušků, a tak v hale nakonec finalisty povzbuzovalo více než 150 diváků.

TJ FC Dalmach Turnov - FC Atletico Chomutov 6:3 (2:1)

Po úvodním hvizdu obou prvoligových rozhodčích (Nagy, O. Černý) se hosté na první dvě minuty nastěhovali na domácí půlku. Byli to však paradoxně domácí, kteří z jednoho z prvních útoků po závaru před brankou Atletica dokázali již ve 3. minutě zásluhou dorážky Šimka skórovat a šli do vedení 1:0. V následující pasáži měla obě mužstva několik šancí, ale oba brankáři dokázali své svatyně uhájit. Ve 13. minutě si domácí Špína se Šimkem vyměnili role z první dosažené branky a prvně jmenovaný upravil na 2:0 pro Dalmach. Když už se zdálo, že domácí udrží čisté konto, podařilo se hostům dvě minuty před poločasem vsítit kontaktní branku Glasem a za toho stavu se šlo do kabin na přestávku.

Do druhého poločasu vstoupili lépe a aktivněji hosté a po třech minutách opět Glasem srovnali stav na 2:2. Za další tři minuty hry nasměroval opětovné vedení domácímu celku nejlepší hráč letošní sezony Randák. Následovala poněkud divoká 28. minuta, kdy se několikrát zažlutilo a domácí hráč Tvrdý na to doplatil vyloučením. Hostům se nabídlo skvělá příležitost na vyrovnání, začali přesilovku VKP z hranice pokutového území. Chomutovští odehráli celé dvě minuty kolem pokutového území domácího celku, několikrát zahrozili před brankou, ale vyrovnání se nedočkali. Definitiva přišla pět minut před koncem, kdy domácí vstřelili tři slepené branky během dvou minut a vedli již 6:2, když skórovali Randák podruhé, Hurt a Pařízek. Ve 38. minutě pak uzavřeli hosté brankou Moravce účet finálového zápasu. Po závěrečném hvizdu vypukla radost domácích hráčů, kteří zaslouženě po vítězství v dlouhodobé základní části Divize A, tak vyhráli i nadstavbu - play off, když v jejím průběhu nepoznali hořkost porážky.

TJ FC Dalmach Turnov po vítězství v divizi A<br />Autor: Lenka MenclováBranky (asistence): 3. Šimek (Špína), 13. Špína (Šimek), 26. Randák (Šimek), 35. Randák (Kalousek), 37. D. Hurt, 38. Pařízek - 18. Glas (Vondráček), 23. Glas, 38. Moravec (Vondráček). Rozhodčí: Nagy, Černý. ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (Tvrdý Vojtěch). Diváků: 150. Nejlepší hráči: M. Randák, P. Prokopec (oba Turnov), D. Glas (Chomutov).
TJ FC Dalmach Turnov:
Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Randák Matěj, Kalousek Zdeněk, Špína Marcel, Hurt Daniel, Bangha Marek, Fedorko Jan, Vítek Pavel, Hyka Miroslav.
FC Atletico Chomutov: Novotný Petr, Moravec Miloslav, Otáhal Václav, Král Jan, Myšička Karel, Kopečný Patrik, Kadlec Petr, Hajný Vladimír, Naďal Michal, Glas David, Vondráček Denis.

Ihned po skončení utkání následovalo na hrací ploše vyhodnocení celého ročníku Divize A, které bylo poté zakončeno i slavnostním rautem.

Nejlepším hráčem aktivity play off se stal chomutovský Vondráček Denis 8 (5+3).

Anketa nejlepší hráč: 1. dělené místo - Randák Matěj (Turnov) a Beneš Jan (Slatina), 3. místo - Paluka Lukáš (Slatina).

Anketa nejlepší rozhodčí: 1. místo - Laštovička Stanislav (Kladno), 2. místo - Lafek David (Praha), 3. dělené místo - Čurda Michal (Frýdlant), Černý Martin (Milovice).

Vítězové divize A z Turnova avizují, že využijí právo postupu, a vrátí se tak opět do 2. ligy západ, kde působili několik let až do sezony 2015/ 2016.