Turnovský zimní stadion navštívilo v první sezoně až 100 tisíc lidí

15.04.2016 20:01:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský zimní stadion navštívilo v první sezoně až 100 tisíc lidí

V říjnu 2015 otevřený Zimní stadion Ludvíka Koška se od prvních dnů těšil velkému zájmu Turnováků, kteří chodili pravidelně bruslit i do hlediště na hokejová utkání. V neděli 3. dubna byla zimní sezona areálu v Maškově zahradě ukončena s odhadovaným počtem 100 tisíc návštěvníků!

Největší zájem byl o turnovský stadion v prosinci, kdy bylo obsazeno celkem 117 hodin a jen v tomto měsíci si přišlo zahrát hokej nebo zabruslit 9 tisíc platících návštěvníků! Celkem od října do dubna přišlo 31 402 platících návštěvníků, celkový odhad návštěvníků je až 100 tisíc lidí - žáků škol, skupin, veřejnost, hokejové zápasy, tréninky i diváci.

„V průměru jsme měli 12 hodin využití ledové plochy za den, dvě hodiny z toho činí úprava plochy. Nyní už se těšíme na spuštění letního provozu, protože po otevření se tam přesune veškerá obsluha ze stadionu a pomůžou nám třeba i pracovníci z bazénu na Výšince," prozradil jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek, který zároveň dodal, že zatím odhadovaná provozní ztráta stadionu za tři měsíce v roce 2015 činí 800 tisíc korun.

Otevření koupaliště v Maškově zahradě je naplánováno již na 8. května. V současné době finišují přípravy. Součástí areálu bude kromě velkého bazénu, dětského bazénu, skluzavky a tobogánu také hřiště na beach volejbal a dětské hřiště. „Celkem by se na plochu mělo vejít až 1000 lidí, samotný bazén splňuje normu pro 150 lidí," dodal Jindřich Kořínek. Dále má areál Maškova zahrada v budoucnu rozšířit i skatepark a okruh pro in-line bruslení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Před zimním stadionem v Turnově odhalili pamětní desku Ludvíka Koška
Na turnovském zimním stadionu se poprvé závodilo v short tracku
Nový zimní stadion v Turnově láká bruslaře i hokejisty
Turnovský zimní stadion hlásí v listopadu rekordní návštěvy
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT