Turnovští judisté úspěšní na poháru v Ostravě i Velké ceně Hradce

10.03.2020 14:54:18 | Autor: TSC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští judisté úspěšní na poháru v Ostravě i Velké ceně Hradce

Poslední dva víkendy se naplno rozjel kolotoč soutěží v judu, turnovští zástupci nejdříve startovali na Českém poháru v Ostravě a následující víkend je čekala Velká cena Hradce Králové.

Český pohár v Ostravě zaznamenal historické maximum v počtu startujících 1645 judistů z několika státu Evropy například Gruzie, Kypr, Rusko, Dánsko, Francie a řada dalších. Turnovské barvy hájilo devět statečných a v silné konkurenci zanechali výraznou stopu.

„Nejlepších výsledků dosáhly naše dorostenky Kateřina Burešová a Simona Plšková, které skončily shodně na pátých místech. Dobře si vedl starší žák Daniel Vítek, který třikrát zvítězil a po dvou těsných prohrách skončil na konečném děleném devátém místě. V kategorii žactva startovali Lucie Burešová, Ondřej Hušek, Daniel Housa, Hubert Kašák a Lukáš Brandýs ač se prali, co to šlo, tak na lepší výsledek než jedno vyhrané utkání to nestačilo. V neděli se na ostravském tatami představil Petr Reiniš, který po jednom vyhraném a jednom prohraném utkání skočil ve třetím kole," uvedl trenér TSC Turnov Jakub Mareš.

Velká cena města Hradec Králové sloužila jako příprava na Český pohár v Jablonci nad Nisou. Výsledky a předvedené výkony udělaly turnovským trenérům radost. Z hradeckého tatami vezou do Turnova celkem šest cenných kovů. „Dvě zlaté medaile jsme získali zásluhou Kateřiny Burešové a Daniela Vítka. Stříbrné medaile získali Simona Plšková, Lukáš Brandýs a Matěj Hyka. Poslední medaile a to bronzová putuje do Turnova zásluhou Romana Truxi. Slibné výkony předvedli Lucie Burešová a Daniel Housa, kteří skončili na bodovaných místech. Dále za nás na turnaji startovali Kristýna Ulrichová, Lukáš Anděl, Tomáš Hyka a Josef Růžička," shrnul turnovský trenér.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
Obrazem: Vánoční turnaj judistů v Semilech 2019
Stříbro z Přeboru České republiky v judu přivezl starší žák Matěj Hyka

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT