Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

15.05.2023 15:55:00 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov,Liberecký kraj

Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

Sedmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji letos koná od 15. do 21. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují doprovázení pěstounských rodin. Pro veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jakými jsou například výstava fotografií pěstounů, beseda, zahradní slavnosti, kontaktní kampaně s infostánkem v centru Liberce a České Lípy či akce Krajský den rodiny.

Záštitu nad 7. ročníkem převzal Martin Půta, hejtman Libereckého kraje. „V současné době je v Libereckém kraji kolem 160 dětí, pro které se aktivně vyhledávají náhradní rodiny. Počet náhradních rodičů je však znatelně nižší. Proto je velmi důležité o problematice stále hovořit a přibližovat ji veřejnost. Týden náhradního rodičovství je tak jedinečná příležitost k tomu, aby všichni, kdo se chtějí stát náhradními rodiči, získali více informací," uvedl náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Petr Tulpa.

S cílem zvýšit počet náhradních rodičů a zlepšit povědomí veřejnosti o pěstounství existuje od roku 2015 kampaň s názvem Mít domov a rodinu - samozřejmost, nebo vzácnost? Jednou z pravidelných aktivit této kampaně je od roku 2017 konání Týdne náhradního rodičovství. Prvních 6 ročníků se konalo v říjnu. Letošní 7. ročník poprvé proběhne v květnu, kdy se celosvětově slaví Mezinárodní den rodiny. Oslavit tento den mohou zájemci na dvou plánovaných akcích.

Organizace Rodina v centru chystá v Novém Boru 14. května akci 3v1, která je oslavou dne matek, dne rodiny i náhradních rodin. Pro zájemce budou přichystány tvořivé dílny, venkovní pohádkový kvíz, promítání dokumentu Plné hnízdo a rozhovor s protagonisty dílu z Libereckého kraje. Na akci proběhne také vyhlášení vítěze soutěže o nejlepší kreativní fotku s tématem Moje rodina.

Druhou akcí pro širokou veřejnost, je akce Krajský den rodiny, která proběhne v sobotu 20. května na zahradě Lidových sadů v Liberci. Pro návštěvníky je přichystán bohatý kulturní program, rozhovory s hosty z oblasti náhradní rodinné péče, soutěžní kvíz o ceny, tvořivé dílničky, pohybové aktivity a fotokoutek.

Venkovní akce Po stopách pěstounství, kterou pořádá v pondělí 15. května Centrum Domov a rodina, umožní pěstounským rodinám sdílet zkušenosti spojené s náhradním rodičovstvím s veřejností při opékání buřtů u Riegrovy stezky v Semilech.

Liberecká organizace Centrum Protěž uspořádá po celý týden výstavu fotografií pěstounů, která bude k vidění ve vstupní hale budovy Lidušky v Palachově ulici v Liberci.

Kompletní program 7. ročníku Týdne náhradního rodičovství je k dispozici na webové adrese: https://www.rodinalk.cz/7-rocnik-tydne-nahradniho-rodicovstvi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství ze všech úhlů
Liberecký kraj potřebuje pěstouny, jejich počet klesá
Pěstouni v kraji berou péči o děti za poslání, volají ale po zjednodušení
Město Turnov děkuje pěstounským rodinám
Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie
Náhradní rodinná péče v kraji nezahálí ani v době nouzového stavu
Týden náhradního rodičovství se blíží
Loni kraj uskutečnil přes 60 akcí na podporu náhradního rodičovství
Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu
Benefiční ples hejtmana podpořil pěstounské rodiny
Kdo jsou pěstouni? Co je pěstounská péče?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT