U Kozákova padají paraglidisti, jeden skončil na stromě, druhý na louce

10.05.2012 07:30:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Mírová pod Kozákovem

U Kozákova padají paraglidisti, jeden skončil na stromě, druhý na louce

Na Den vítězství v úterý 8. května museli hasiči zachraňovat paraglidistu ze stromu nedaleko Mírové pod Kozákovem, ve středu 9. května spadl další „muž s padákem" na louku u Radostné pod Kozákovem a musel být transportován do nemocnice.

Paraglidista visící na stromě u Mírové nebyl vážně zraněn a pomocí mobilního telefonu byl dokonce schopen zasahující hasiče navigovat přesně na místo. „K záchraně byla vyslána lezecká skupina ze stanice Semily s potřebným vybavením. Po příchodu na místo zásahu bylo rozhodnuto o nasazení lezecké techniky nejprve k sundání padáku a následně k záchraně vlastního paraglidisty," uvedl vrchní komisař HZS Libereckého kraje Jan Mandl.

K pádu dalšího paraglidisty došlo ve středu po 12 hodině v obci Radostná pod Kozákovem, tentokrát nespadl na strom, ale na louku u silnice a utrpěl těžší zranění. „Muže jsme s poraněnou páteří, se zlomeninou zápěstí a zlomeninou na noze transportovali vrtulníkem do liberecké nemocnice," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Další letec, tentokrát bez padáku, mohl být v Novém Městě

Lezecké družstvo hasičů ze stanice Liberec zasahovalo v úterý před 21. hodinou i u záchrany osoby stojící na továrním komíně v obci Nové Město pod Smrkem. „Podle dostupných informací se osoba pohybovala ve výšce 90 metrů a vyhrožovala skokem. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že s osobou na dálku komunikuje příslušník Policie České republiky," doplnil Jan Mandl. 

Lezecké družstvo poté zahájilo výstup k osobě, která mezitím sestoupila o pár metrů níž. Během výstupu člen lezeckého družstva navázal kontakt s postiženou osobou a po chvilkovém rozhovoru souhlasil postižený se spuštěním dolů, což lezecké družstvo pomocí lezecké techniky zabezpečilo. Muže si poté převzala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje.

Ve Víchové se srazil vlak s osobním autem, na místě zemřela žena

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT