V I.A třídě naplno bodovaly Bozkov i Mírová

09.04.2012 16:24:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V dalším kole fotbalové I.A třídy Bozkov šesti góly rozdrtil Mimoň a Mírová dokonce dokázala vyhrát na půdě Velkých Hamrů. Jilemnice naopak výsledkově vyhořela ve Cvikově a Lomnice po nadějném vedení naprosto selhala v Krásné Studánce.

Velké Hamry - Mírová 1:2 (0:1)

Od začátku to byl na tyto soutěžní poměry docela svižný fotbal. Oba týmy měly evidentně chuť útočit, ale start zápasu se obešel bez výraznějšího ohrožení obou branek. Hosté z Mírové si vytvořili drobný tlak, a to díky standardním situacím, jež zahrával dělostřelec Marek Jíra přímo na bránu. První tři pokusy nikterak dramaticky Blahnovu svatyni neohrozily, avšak ten čtvrtý už skončil v síti. Z dobrých třiceti metrů se Jírova pumelice s pomocí Blahny i tyče dostala za brankovou čáru. Hamry poté převzaly iniciativu, ale gólovou šanci si připravit nedokázaly.

I po změně stran pokračovala herní převaha domácích, nicméně bez vážnějších komplikací pro branku hostů. Několik rohů bylo odvráceno skvěle ve vzduchu působícím Jírou v kooperaci se svým bratrem v brance. Po jednom z rohů se však v 66. minutě bratři Jírovi nedohodli a hráč Marek hlavičkoval Jiřímu do jeho sítě. Všichni domácí fanoušci čekali logicky zvrat, ale jejich přání zůstala nevyslyšena, protože hned za dvě minuty vrátil vše do starých kolejí Kandráč. Jeho přímák se určitě stal jedním z jeho nejhezčích gólů v kariéře. Naprosto nechytatelná střela přes zeď se od břevna odrazila přesně tam, kam bylo chtěno. Hamrováci sahali po druhém vyrovnání dvakrát. Nejprve těsně vedle mířil ze střední vzdálenosti agilní Pešat a v poslední minutě orazítkoval pravou tyč Vokáček. Mírová tak i svůj třetí zápas na jaře dokázala vyhrát.

Branky: 66. vlastní M. Jíra - 21. M. Jíra, 68. Kandráč. Rozhodčí: Marek - Ujka, Řeháček ml. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Velké Hamry: Blahna - Řezáč, Průcha, Šimek, L. Prousek - Urbanec, Pešat, Mihálik, Hrabánek (77. Jiříkovský) - Vl. Prousek, Vokáček. Mírová: J. Jíra - Kochman, Taibr, Hejduk, Zelnický - Kovář, M. Jíra, Horák, Mrňák - Kandráč, Beneš.

Bozkov - Mimoň 6:0 (3:0)

Od začátku měli domácí v souboji s prvním celkem tabulky navrch. Nejprve dvě šance neproměnili, ale ve 22. minutě otevřel skóre Mazánek. Po rohu se zanedlouho prosadil střelou ze 20 metrů Červený a domácí při vedení 2:0 nadále předváděli pohledné fotbalové akce. Ještě do konce poločasu přidal třetí branku, opět po rohovém kopu, Nesvadba.

V I.A třídě naplno bodovaly Bozkov i Mírová Fotbal trochu poznamenala ve druhém poločase sněhová vánice a také vyloučení Poláka za faul zezadu na Havla. Hosté se ale nezatáhli a dál chtěli hrát otevřenou partii, což se jim spíše vymstilo, protože domácí dalšími třemi vstřelenými góly dokráčeli k pohodlnému vysokému vítězství.

„Hráče chci pochválit za dobrý přístup a bojovnost. Mnoho šancí jsme ještě neproměnili, což by nás v jiném utkání mohlo mrzet," řekl k zápasu jeden z trenérů Bozkova Miroslav Gůra.

Branky: 14. a 82. Mazánek, 36. Červený, 43. Nesvadba, 84. Pekárek, 88. Havel. Rozhodčí: Kadlec - Ginzel, Ouředník, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (47. Polák). Bozkov: Balatka - Liďák, Červený, Linek, D. Kobrle - Havel, Makula, Burnus, Pekárek (89. Picek) - Nesvadba (83. Kopal), Mazánek (70. Vrabec). Fotogalerie ze zápasu

Cvikov - Jilemnice 4:1 (1:0)

Ani po třetí v řadě se nepodařilo jilemnickým bodovat, i když průběh zápasu nebyl zcela tak jednoznačný, jak napovídá výsledek. Ve 2. minutě měli první šanci domácí, ale Hradecký míč vykopnul z prázdné branky, ve 4.minutě pálil na druhé straně nebezpečně Princ, ale domácí brankář včas zareagoval a vyrazil na roh. V 18.minutě brankář Jilemnice Černý likvidoval velkou šanci domácích. První branka se zrodila až ve 33. minutě, když vše v cestě prostřelil domácí Bobelák.

Na začátku druhé půle se trefil Sysel a Cvikov už vedl 2:0. V 53. minutě mohl zkorigovat stav Jež, ale jeho střelu z 20 metrů do šibenice zázračně vytáhl domácí brankář. O tři minuty později už to bylo 3:0 po zahrávání rohu a v 63. minutě domácí zvýšili na 4:0. To bylo pro hosty hodně kruté, o to víc, když vzápětí střelu Prince z trestného kopu zastavilo břevno.  Hostům nebylo dopřáno skórovat, protože snížení přišlo v 81. minutě, ovšem při vlastním gólu domácích.

Branky: 33. Bobelák, 49. Sysel, 58. Jirák, 63. Kuběj - 83. vlastní Bobelák. Rozhodčí: Linhart. Jilemnice: Černý - Šťastný, Mečíř, P. Schauer (75. Vancl), Šnorbert - Faistauer (20. Hadač), Hradecký (45. M. Schauer), Bergemann - Princ, Landiga.

Krásná Studánka - Lomnice 5:2 (1:2)

Důležitý zápas v boji o záchranu začali hosté dobře. Z brejku byl sice sražen Koudelka a musel střídat, ale penaltu bezpečně proměnil brankář Kos. Ve 30. minutě domácí vyrovnali, ale poslední slovo měl v prvním poločase Filip Košťák - 1:2. Před odchodem do šaten ještě netrefil bránu v obrovské šanci Sedlák. To hosty ve druhé půli pořádně mrzelo, protože těsný výsledek domácí během chvíle vyrovnali a třemi dalšími góly naprosto otočili.

„Druhá půle nám naprosto nevyšla, byla až katastrofální. Tak špatný výkon jsem už dlouho neviděl, s tím bychom v téhle soutěži neměli co dělat. Výsledek je tak naprosto spravedlivý," nebral si servítky trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 61.  a85. Grepl, 24. Chmátal, 71. Toman, 78. Hájek - 20. Kos z penalty, 30. F. Košťák. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:4. Diváků: 60. Lomnice: Kos - Syrovátka, Kraus, Drábek, Čapek (75. Stránský) - Láska, Fišar, Mach (D. Košťák), F. Košťák - Sedlák, Koudelka (25. Vojtíšek).