V Lomnici chystají Mikulášské slavnosti trochu jinak

21.11.2021 07:20:59 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

V Lomnici chystají Mikulášské slavnosti trochu jinak

První tradiční adventní akcí v Lomnici nad Popelkou letos opět budou Mikulášské slavnosti v sobotu 27. listopadu. Oproti loňskému roku, kdy se konaly jen on-line, by měly proběhnout za účasti veřejnosti, ale přeci jen v poněkud jiném režimu než dříve, což odráží i jejich plný název Mikulášské slavnosti trochu jinak 2021.

Pořadatelé letos opět připravili bohatý program, který je zaměřen zejména na rodiny s dětmi, ale je koncipován tak, aby se předcházelo kumulaci většího množství lidí na jednom místě. Návštěvníci budou putovat po městě po jednotlivých stanovištích mikulášského programu (za dodržení aktuálně platných vládních nařízení), na kterých budou děti sbírat razítka do putovního deníčku za splněné úkoly v očekávání malé odměny a nemalých zážitků.

Čeká na ně jubilejní 20. ročník vánoční výstavy betlémů v muzeu (9-16 hodin), hraná Vánoční pohádka v Tylově divadle (9,30 hodin), rukodělné adventní trhy ve spořitelně (10-17 hodin), zdobení perníčků s možností zakoupení občerstvení (dílny odborného výcviku SŠ, 13-17 hodin), Adventní balíček v zahradě SVČ Sluníčko (13-17 hodin), vánoční prodejní výstava Naše ruce na Vánoce v Zámecké galerii a prohlídka Zámeckého betlému (obě akce 13-17 hodin), návštěva Pekelné tělocvičny (sokolovna, 13-17 hodin), občerstvení a soutěž pro děti (pivovarská zahrádka, 13-17 hodin), Audience u Lucifera v zámeckém sklepení (13-18 hodin), Setkání s Mikulášem a anděly na zámku (14-16,45 hodin), koncertní vystoupení mladého známého zpěváka Davida Deyla na nádvoří zámku (od 16 hodin) nebo promítání „čertovského" pohádkového pásma v kině od 18 hodin (filmové pohádky si v kině můžete vychutnat už i v páteční podvečer, stejně jako navazující nedělní loutkovou pohádku na zámku Sůl nad zlato).
Velkolepou tečkou za akcí bude za příznivého počasí v 17 hodin ohňostroj nad městem, který bude viditelný z mnoha míst ve městě, a vychutnat si ho tak můžete i poblíž svého domova.

Vystoupí i David Deyl

27. 11. 2021 od 16 do 16,45 hodin
Mikulášské 45minutové koncertní vystoupení známého mladého zpěváka, na kterém zazní jeho hity jako Akorát, V ozvěnách, Přísahám a písně s vánoční tematikou.
zámek Lomnice nad Popelkou - open scéna na nádvoří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Turnova dorazil vánoční strom z nedalekých Metelkových sadů
Vánoční strom pro Prahu letos přijede opět z Libereckého kraje
Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků
Mikulášské slavnosti v Lomnici opět doplní pohádky, výstavy a ohňostroj

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT