V Lomnici chystají Mikulášské slavnosti trochu jinak

21.11.2021 07:20:59 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

V Lomnici chystají Mikulášské slavnosti trochu jinak

První tradiční adventní akcí v Lomnici nad Popelkou letos opět budou Mikulášské slavnosti v sobotu 27. listopadu. Oproti loňskému roku, kdy se konaly jen on-line, by měly proběhnout za účasti veřejnosti, ale přeci jen v poněkud jiném režimu než dříve, což odráží i jejich plný název Mikulášské slavnosti trochu jinak 2021.

Pořadatelé letos opět připravili bohatý program, který je zaměřen zejména na rodiny s dětmi, ale je koncipován tak, aby se předcházelo kumulaci většího množství lidí na jednom místě. Návštěvníci budou putovat po městě po jednotlivých stanovištích mikulášského programu (za dodržení aktuálně platných vládních nařízení), na kterých budou děti sbírat razítka do putovního deníčku za splněné úkoly v očekávání malé odměny a nemalých zážitků.

Čeká na ně jubilejní 20. ročník vánoční výstavy betlémů v muzeu (9-16 hodin), hraná Vánoční pohádka v Tylově divadle (9,30 hodin), rukodělné adventní trhy ve spořitelně (10-17 hodin), zdobení perníčků s možností zakoupení občerstvení (dílny odborného výcviku SŠ, 13-17 hodin), Adventní balíček v zahradě SVČ Sluníčko (13-17 hodin), vánoční prodejní výstava Naše ruce na Vánoce v Zámecké galerii a prohlídka Zámeckého betlému (obě akce 13-17 hodin), návštěva Pekelné tělocvičny (sokolovna, 13-17 hodin), občerstvení a soutěž pro děti (pivovarská zahrádka, 13-17 hodin), Audience u Lucifera v zámeckém sklepení (13-18 hodin), Setkání s Mikulášem a anděly na zámku (14-16,45 hodin), koncertní vystoupení mladého známého zpěváka Davida Deyla na nádvoří zámku (od 16 hodin) nebo promítání „čertovského" pohádkového pásma v kině od 18 hodin (filmové pohádky si v kině můžete vychutnat už i v páteční podvečer, stejně jako navazující nedělní loutkovou pohádku na zámku Sůl nad zlato).
Velkolepou tečkou za akcí bude za příznivého počasí v 17 hodin ohňostroj nad městem, který bude viditelný z mnoha míst ve městě, a vychutnat si ho tak můžete i poblíž svého domova.

Vystoupí i David Deyl

27. 11. 2021 od 16 do 16,45 hodin
Mikulášské 45minutové koncertní vystoupení známého mladého zpěváka, na kterém zazní jeho hity jako Akorát, V ozvěnách, Přísahám a písně s vánoční tematikou.
zámek Lomnice nad Popelkou - open scéna na nádvoří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Turnova dorazil vánoční strom z nedalekých Metelkových sadů
Vánoční strom pro Prahu letos přijede opět z Libereckého kraje
Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků
Mikulášské slavnosti v Lomnici opět doplní pohádky, výstavy a ohňostroj

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT