V Lomnici chystají Mikulášské slavnosti trochu jinak

21.11.2021 07:20:59 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

V Lomnici chystají Mikulášské slavnosti trochu jinak

První tradiční adventní akcí v Lomnici nad Popelkou letos opět budou Mikulášské slavnosti v sobotu 27. listopadu. Oproti loňskému roku, kdy se konaly jen on-line, by měly proběhnout za účasti veřejnosti, ale přeci jen v poněkud jiném režimu než dříve, což odráží i jejich plný název Mikulášské slavnosti trochu jinak 2021.

Pořadatelé letos opět připravili bohatý program, který je zaměřen zejména na rodiny s dětmi, ale je koncipován tak, aby se předcházelo kumulaci většího množství lidí na jednom místě. Návštěvníci budou putovat po městě po jednotlivých stanovištích mikulášského programu (za dodržení aktuálně platných vládních nařízení), na kterých budou děti sbírat razítka do putovního deníčku za splněné úkoly v očekávání malé odměny a nemalých zážitků.

Čeká na ně jubilejní 20. ročník vánoční výstavy betlémů v muzeu (9-16 hodin), hraná Vánoční pohádka v Tylově divadle (9,30 hodin), rukodělné adventní trhy ve spořitelně (10-17 hodin), zdobení perníčků s možností zakoupení občerstvení (dílny odborného výcviku SŠ, 13-17 hodin), Adventní balíček v zahradě SVČ Sluníčko (13-17 hodin), vánoční prodejní výstava Naše ruce na Vánoce v Zámecké galerii a prohlídka Zámeckého betlému (obě akce 13-17 hodin), návštěva Pekelné tělocvičny (sokolovna, 13-17 hodin), občerstvení a soutěž pro děti (pivovarská zahrádka, 13-17 hodin), Audience u Lucifera v zámeckém sklepení (13-18 hodin), Setkání s Mikulášem a anděly na zámku (14-16,45 hodin), koncertní vystoupení mladého známého zpěváka Davida Deyla na nádvoří zámku (od 16 hodin) nebo promítání „čertovského" pohádkového pásma v kině od 18 hodin (filmové pohádky si v kině můžete vychutnat už i v páteční podvečer, stejně jako navazující nedělní loutkovou pohádku na zámku Sůl nad zlato).
Velkolepou tečkou za akcí bude za příznivého počasí v 17 hodin ohňostroj nad městem, který bude viditelný z mnoha míst ve městě, a vychutnat si ho tak můžete i poblíž svého domova.

Vystoupí i David Deyl

27. 11. 2021 od 16 do 16,45 hodin
Mikulášské 45minutové koncertní vystoupení známého mladého zpěváka, na kterém zazní jeho hity jako Akorát, V ozvěnách, Přísahám a písně s vánoční tematikou.
zámek Lomnice nad Popelkou - open scéna na nádvoří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Turnova dorazil vánoční strom z nedalekých Metelkových sadů
Vánoční strom pro Prahu letos přijede opět z Libereckého kraje
Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků
Mikulášské slavnosti v Lomnici opět doplní pohádky, výstavy a ohňostroj

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT