V paneláku v jablonecké ulici Skelná unikla dráždivá látka

08.06.2022 15:28:09 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

V paneláku v jablonecké ulici Skelná unikla dráždivá látka

Aktualizováno a doplněny fotografie: Hasiči zasahovali v úterý odpoledne v Jablonci nad Nisou v ulici Skelná. V panelovém domě oznamovatel cítil neznámou dráždivou látku. Z domu 15 osob evakuovali a poskytli zázemí v evakuačním autobusu HZS Libereckého kraje. Tři nadýchané osoby si převzala Zdravotnická záchranná služba.

Hasiči na místě stále vyhledávají neznámou látku detekčními přístroji a laboratoř teprve musí potvrdit, o jakou jde látku.

Chemický kontejner ze stanice HZS Liberec aktuálně provádí vyhodnocení měření. Na místo události velitel zásahu povolal i chemickou laboratoř HZS ČR - Lázně Bohdaneč, která disponuje rozšířenou detekcí nebezpečných látek. Hasiči spolupracují i s územní samosprávou. 

Až do 23.30 probíhala detekce uvnitř vchodu i ve vchodu vedlejším. Do nemocnic bylo rozvezeno celkem 36 osob. Ve 2.30 detekční technikou nebylo uvnitř panelového domu nic naměřeno. Další kontrolní měření hasičů bude pokračovat v ranních hodinách. Vchod do domu je nyní zabezpečen Policií ČR.

74336/prev_1654700159_FUqwQ1ZXEAIXCso.jpg<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje Aktualizace 8. 6. 2022:

7:30 - jednotky jsou zpět na místě události a připravují se na kontrolní měření. 

Od 12:30 místo zásahu organizačně řídí Policie ČR a předává byty majitelům zpět do užívání. Hasiči ve spolupráci s chemickou laboratoří provedli poslední kontrolní měření bytů s negativním výsledkem. Jednotky se postupně vrací zpět na stanice. 

Výsledky rozboru z chemické laboratoře z odebraných vzorků obsahovaly pravděpodobně tyto látky: organická rozpouštědla, hexilenglykol, methylbenzandehyd, acetylaceton, dimethylbenzandehyd, toluen.

Aktualizace 9. 6. 2022:

„Na místě zásahu byl využit evakuační autobus a velitelský kontejner pro zřízený štáb velitele zásahu. Na události dále spolupracovali zástupci krizového řízení Magistrátu statutárního města Jablonec nad Nisou. Na místě zasahovaly jednotky: HZS Libereckého kraje stanic Jablonec nad Nisou a Liberec, výjezdová skupina chemické laboratoře IOO Lázně Bohdaneč, Chemická laboratoř Kamenice a JSDHO Jablonec nad Nisou - Paseky. Celá událost je nyní v šetření Policie ČR," shrnul za HZS Libereckého kraje Jan Přerovský.

Policisté obdrželi jsme podklady se závěry z rozborů látek zajištěných speciální chemickou laboratoří HZS v objektu panelového domu v ul. Skelná. „V této souvislosti zadáme jejich znalecká zkoumání, jejichž výsledky by měly objasnit, k čemu se tyto látky používají, v jakých produktech jsou obsažené či jaký mají vliv na zdraví osob. Zároveň je také porovnáme se zajištěnými látkami u osob, které byly se zdravotními obtížemi převezeny z místa události do nemocničních zařízení. I nadále případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení, přičemž probíhají standardní úkony trestního řízení jako shromažďování dalších důkazních prostředků, analýza zajištěných věcí a záznamy výpovědí svědků z místa události," upřesnil tiskový mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od června se vrací pravidelné zkoušky sirén
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Krajští hasiči zasahovali po bouřce, většinou šlo o popadané stromy
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Oznámena bomba v budově soudu v Liberci. Vycvičení psi nic nenašli
Rána, kterou slyšeli v Pojizeří, nebyl výbuch ani meteorit, ale Gripen

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT