V Rokytnici budou mít záchranáři nové zázemí, o Jablonci se jedná

24.02.2019 17:44:59 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

V Rokytnici budou mít záchranáři nové zázemí, o Jablonci se jedná

O tom, kdo vybuduje v Rokytnici nad Jizerou moderní výjezdovou základnu zdravotnické záchranné služby, rozhodla na poslední schůzi rada kraje. Původní nevyhovující objekt, který sloužil jako úpravna vody, přestaví společnost MB Quality. Náklady na stavbu jsou bezmála 16 milionů korun. Záchranáři se nových prostorů dočkají nejpozději v srpnu příštího roku.

„Výjezdová základna bude kompletně zbourána a postaví se nová. V Rokytnici nad Jizerou je to víc než nezbytné. Jedná se o turisticky hojně navštěvované místo. Aby zde mohla kvalitní zdravotnická služba bez problému fungovat, musí mít záchranáři odpovídající moderní zázemí," uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví, a dodal:

„V současné době také řešíme situaci v Jablonci nad Nisou, kde mají záchranáři nevyhovující podmínky pro svoji činnost. V pondělí 25. února se proto osobně sejdu s primátorem statutárního města Jablonec nad Nisou Milanem Kroupou, ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Luďkem Kramářem a ředitelem jablonecké nemocnice Vítem Němečkem. Společně projednáme podmínky plánovaného memoranda o zlepšení spolupráce na výstavbu nových prostorů."

Nová budova pro výjezdovou základnu v Rokytnici nad Jizerou vznikne na místě bývalé technologické budovy úpravny vody. „O vybudování nového objektu pro základnu zdravotnické záchranné služby uvažujeme už od roku 2014. Těší mě, že se ho již v příštím roce konečně záchranáři v Rokytnici nad Jizerou dočkají," dodal hejtman Martin Půta.

Liberecký kraj investuje do stavebních prací 7 milionů korun ze svého rozpočtu. Celková předpokládaná hodnota činí 15.825.002 korun včetně DPH. Nová základna musí být dle smlouvy hotová nejpozději v srpnu roku 2020.

„Společnost MB Quality začne pracovat letos v dubnu. Je to celkem pochopitelné. V Rokytnici se drží dlouho sníh, který by stěžoval demoliční a stavební práce," uzavřel náměstek Sobotka.
Kraj také kromě projektu modernizace základny v Rokytnici nad Jizerou chce rekonstruovat výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na letišti v Liberci. V současné době se připravuje projektová dokumentace. Kraj ze svého rozpočtu vyčlení 6 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecká záchranka bude mít nové vozy pro systém rendez-vous
Záchranáři v Rokytnici nad Jizerou budou mít nové zázemí
Kraj koupí do sanitek nové defibrilátory a transportní ventilátory

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT