V Semilech připravují rekonstrukci atletického stadionu

06.11.2023 20:46:38 | Autor: Lenka Havlová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech připravují rekonstrukci atletického stadionu

Městský stadion, coby areál vytvořený v 60. letech minulého století, s pozdější přístavbou kabin a tribuny u spodního hřiště, je v současnosti předmětem zájmu radních i široké sportovní veřejnosti. Za posledních 50 let se do něj prakticky neinvestovalo a stav sportovišť i zázemí je doslova žalostný.

Areál je dobře situovaný a představuje komplex venkovních sportovišť, který zahrnuje škvárový atletický ovál, dvě travnatá fotbalová hřiště, jedno bývalé škvárové hřiště, volejbalové kurty, plochu po bývalém koupališti a veškeré potřebné zázemí. Pro své aktivity je využíván řadou škol, klubů i veřejností. Na stadionu tak dennodenně kromě fotbalistů a atletů potkáte také profesionální a amatérské hasiče, volejbalisty, nohejbalisty, školy i širokou veřejnost.

S výjimkou horního travnatého hřiště a přilehlé tribuny, které jsou mladšího data, je zde však potřeba investic opravdu alarmující - a týká se to především spodního hřiště s atletickým oválem a kabin.

Zatímco umělý běžecký ovál je dnes již standardem i v daleko menších obcích, Semily ho i přes vhodné dispozice a perspektivu využití stále nemají.

Naštěstí můžeme konstatovat, že na přípravě realizace se již pracuje. Město má k dispozici projektovou dokumentaci na rekonstrukci atletického stadionu včetně stavebního povolení a do výběrového řízení na zhotovitele se přihlásilo hned několik zájemců. Otázkou ovšem zůstává financování - rozpočet města takovou investiční akci stěží obsáhne, a tak se zastupitelé shodli na účasti města v dotačním programu Národní sportovní agentury i dofinancování spoluúčasti z vlastních zdrojů.

Lze doufat, že přestavba atletického stadionu a posléze i ostatních sportovišť a zázemí v tomto areálu je jednou z priorit vedení města a že realizace by nutně nemusela být podmíněna jen získáním dotačních zdrojů.

A co by se v této první fázi rekonstrukce stadionu mělo změnit? Mělo by dojít k výměně povrchů atletického oválu a spodního travnatého hřiště, k vybudování sektorů pro jednotlivé atletické disciplíny a ke stavbě hasičské věže. Zároveň je nezbytná také příprava na výstavbu zázemí sportovců a skladových prostor, která by měla následovat v další fázi.

Budeme pevně doufat, že se po letech jednání podaří akci zrealizovat a stovky uživatelů tak budou mít pro své sportovní aktivity moderní a odpovídající podmínky.

Za Atletický klub Semily: Lenka Havlová a trenéři klubu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilský jelen podruhé obkrouží park Ostrov
FOTO: Prvním vítězem závodu Semilský jelen se stal Jiří Čivrný
Semilští atleti v létě nezahálejí. Příměstský tábor absolvovalo 32 dětí
FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
V Semilech funguje po letech opět atletický klub
O atletickou přípravku je v Semilech velký zájem, první sraz je 13. září
Na Městském stadionu v Semilech rekonstruovali sprchy a kabiny
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?
Městský stadion v Semilech čekají velké změny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT