V semilském muzeu ocenili vítěze výtvarné soutěže

14.01.2022 18:51:38 | Autor: Renata Coufalová, mpg | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

V semilském muzeu ocenili vítěze výtvarné soutěže

Ve výstavních prostorách Muzea a Pojizerské galerie Semily ve středu 12. ledna za účasti ředitele muzea Miroslava Šnaiberka, členů odborné poroty a starostky města Semily Leny Mlejnkové uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků amatérské výtvarné soutěže Portrét - autoportrét.

„V kategorii do 12 let soutěžilo 160 portrétů, 31 portrétů v kategorii 13 - 18 let a 22 portrétů namalovali účastníci starší 18 let," upřesnil ředitel muzea Miroslav Šnaiberk. „Nejmladšímu účastníkovi jsou 4 roky a ti nejstarší už dosáhli důchodového věku." Nejvíc kreseb (39) do soutěže zaslala Základní škola Mírová pod Kozákovem.

Na výběru vítězů jednotlivých kategorií se podílely známé výtvarnice Libuše Pražáková a Markéta Urbanová, porotu pak doplnil ředitel muzea Miroslav Šnaiberk a historik umění Tomáš Chvátal. „Původně jsme chtěli vybrat jednoho vítěze v každé kategorii, ale nakonec jsme ocenili vždy tři portréty," sdělil Miroslav Šnaiberk.

V kategorii do 12 let porota vybrala jako vítězku Marii Štukovou (ZUŠ Lomnice nad Popelkou), druhé místo získali díky shodnému počtu bodů Filip Horák (ZŠ Mírová pod Kozákovem) a Eliška Havlíková (Gymnázium Ivana Olbrachta Semily). Vítězkou kategorie 13 - 18 let se stala Sofie Šídová (ZUŠ Semily), druhé místo obsadila Veronika Drahoňovská a třetí Hana Čapková (obě z Gymnázia Turnov). První místo v kategorii nad 18 let získala Zdeňka Hušková (Bozkov), druhé místo získal Jan Smetana (Jesenný) a na třetím místě se umístila Libuše Nesvadbová (Bozkov). Výtvarnice Libuše Pražáková udělila Cenu Libuše Pražákové Tobíku Šikolovi (ZUŠ Železný Brod). Všechny práce budou vystaveny v prvním patře Muzea a Pojizerské galerie Semily do 30. ledna 2022.

„Děkujeme všem zúčastněným a také školám a základním uměleckým školám, které nám doručily práce svých žáků, jmenovitě MŠ Bozkov, ZŠ Libštát, ZŠ Mírová pod Kozákovem, ZŠ Pěnčín, ZŠ Přepeře, ZŠ Roztoky u Jilemnice, ZŠ Slaná, Gymnázium Ivana Olbrachta Semily, Gymnázium Turnov, Střední zdravotnická škola Turnov a SUPŠ a VOŠ Turnov, ZUŠ Lomnice nad Popelkou, ZUŠ Semily a ZUŠ Železný Brod," řekl Miroslav Šnaiberk. „S ohledem na značný zájem a ohlas soutěže zvažujeme, že i tento rok vyhlásíme podobnou soutěž s jinou tematikou."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program semilského muzea v lednu
V semilském muzeu zahájí výstavu Křehká krása porcelánu
Semilské muzeum hledá pamětníky na léčitelku Květoslavu Patočkovou
Film o semilské historii zhlédlo již téměř 110 tisíc diváků!
Semilské muzeum získalo třetí cenu v prestižní soutěži Gloria musaealis
Už druhý film semilského muzea bude licencován Českou televizí
Semilské muzeum soutěží o nejlepší výstavu, kterou chce i virtualizovat
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT