Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

22.01.2021 15:46:44 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Navzdory protikoronavirovým opatřením se nejen semilská veřejnost může seznámit s aktuální výstavou Bílá místa konce války 1944-5, a to prostřednictvím vysílání České televize.

„V prosinci loňského roku nás oslovil dramaturg renomovaného historického pořadu Historie.cs s tím, že by v Semilech rád natáčel pro připravovaný díl věnovaný totálnímu nasazení českých chlapců a dívek za druhé světové války," zmínil ředitel semilského muzea Miroslav Šnaiberk a dodal: „Pořad Historie.cs je koncipován jako studiová diskuze historiků, střídaná prostřihy z lokality vztahující se k danému tématu. Důvodem, proč si produkce pro tento díl vybrala právě Semily, je skutečnost, že zdejší válečná výroba a nucené nasazení byly v roce 2020 podrobně zmapovány výstavou, knihou a dokumentárním filmem nazvaným Bílá místa konce války 1944-5."

Česká televize přijela do Semil ve čtvrtek 7. ledna 2021. Natáčelo se v expozici v budově muzea, v interiérech továrny v Řekách, kterou zpřístupnila společnost Fabrika 1861, s.r.o. a v lokalitě Podbozkov u dochovaného baráku, který sloužil k ubytování 200 pracovníků továrny Zittwerke. Komentář zajistil muzejní historik PhDr. Tomáš Chvátal PhD.

Zmiňovaný díl pořadu Historie.cs bude odvysílán v sobotu 23. ledna 2021 ve 21.05 na kanálu ČT24 a je k dispozici na internetové stránce ceskatelevize.cz/historie.cs. Kniha Bílá místa konce války je k zakoupení v muzeu nebo v knihkupectvích, dokumentární film lze zhlédnout na youtube. Výstava v semilském muzeu byla prodloužena a bude možné ji navštívit po skončení protiepidemiologických opatření do 21. března 2021.

FOTO: Bílá místa konce války odkrývají v semilském muzeu

Semilské muzeum natočilo film o tajném válečném projektu

FOTO: Takto dnes vypadá areál Kolora 01, o němž se chystá výstava

Areál Kolora 01 Semily - červen 2019

Program semilského muzea v prosinci

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla
Víno a cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice
Daniel Hůlka & Jiří Škorpík společně vystoupí v turnovském divadle
Turnovská kultura v prosinci
V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
01.12.: Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT