Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

22.01.2021 15:46:44 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Navzdory protikoronavirovým opatřením se nejen semilská veřejnost může seznámit s aktuální výstavou Bílá místa konce války 1944-5, a to prostřednictvím vysílání České televize.

„V prosinci loňského roku nás oslovil dramaturg renomovaného historického pořadu Historie.cs s tím, že by v Semilech rád natáčel pro připravovaný díl věnovaný totálnímu nasazení českých chlapců a dívek za druhé světové války," zmínil ředitel semilského muzea Miroslav Šnaiberk a dodal: „Pořad Historie.cs je koncipován jako studiová diskuze historiků, střídaná prostřihy z lokality vztahující se k danému tématu. Důvodem, proč si produkce pro tento díl vybrala právě Semily, je skutečnost, že zdejší válečná výroba a nucené nasazení byly v roce 2020 podrobně zmapovány výstavou, knihou a dokumentárním filmem nazvaným Bílá místa konce války 1944-5."

Česká televize přijela do Semil ve čtvrtek 7. ledna 2021. Natáčelo se v expozici v budově muzea, v interiérech továrny v Řekách, kterou zpřístupnila společnost Fabrika 1861, s.r.o. a v lokalitě Podbozkov u dochovaného baráku, který sloužil k ubytování 200 pracovníků továrny Zittwerke. Komentář zajistil muzejní historik PhDr. Tomáš Chvátal PhD.

Zmiňovaný díl pořadu Historie.cs bude odvysílán v sobotu 23. ledna 2021 ve 21.05 na kanálu ČT24 a je k dispozici na internetové stránce ceskatelevize.cz/historie.cs. Kniha Bílá místa konce války je k zakoupení v muzeu nebo v knihkupectvích, dokumentární film lze zhlédnout na youtube. Výstava v semilském muzeu byla prodloužena a bude možné ji navštívit po skončení protiepidemiologických opatření do 21. března 2021.

FOTO: Bílá místa konce války odkrývají v semilském muzeu

Semilské muzeum natočilo film o tajném válečném projektu

FOTO: Takto dnes vypadá areál Kolora 01, o němž se chystá výstava

Areál Kolora 01 Semily - červen 2019

Program semilského muzea v prosinci

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří
Zimní pozdrav z Valdštejna
Prosincové soboty budou v Turnově probíhat farmářské trhy
Hasiči radí, jak si nezkazit Vánoce požárem
Mikulášská nadílka již proběhla v turnovských mateřských školách

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
01.12.: Hasiči zasahovali u požáru seníku v Troskovicích
01.12.: Jilemnickým futsalistům se letos nedaří, v Otrokovicích dvakrát prohráli

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT