V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic

09.11.2022 20:53:30 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic

Historicky první charitativní aukce výtvarných děl, která věnovali autoři na podporu domácího hospice v Semilech, se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu od 17 hodin v galerii semilského muzea.

Akci organizuje Zuzana Klodnerová ve spolupráci s Domácím hospicem 14 pomocníků a Muzeem a Pojizerskou galerií a mezi draženými díly budou obrazy, grafické listy, skleněné a keramické plastiky, ale i šperky. Licitátorem se pro tentokrát stane ředitel muzea pan Miroslav Šnaiberk. Všechna dražená díla budou uveřejněna na www.hospic-semily.cz/aukce a celý výtěžek z aukce půjde na činnost Domácího hospice 14 pomocníků.

„Nápad na uspořádání aukce nám vnukla Libuše Dlabola Pražáková, která nám pro hospic nabídla jeden ze svých obrazů," prozrazuje Marie Zahrádková, spoluzakladatelka semilského hospice. „Dalším krokem pak bylo oslovení dalších výtvarníků, zda by neměli chuť do aukce své práce věnovat. S tím nám velmi pomohla právě Libuše Dlabola Pražáková společně s Lenkou Patkovou a Miroslavem Šnaiberkem. Za to jim patří náš dík."

Pro dárkyni prvního obrazu a zároveň iniciátorku charitativní aukce Libuši Dlabola Pražákovou je podpora hospice samozřejmá: „Dlouhodobě podporuji Nadaci Euronisa, a tak je pro mě důležité podporovat tento typ služby i na malém městě, kde je všeobecně dostupnost sociálních služeb menší."

Výtvarných prací se sešlo mnoho

Jak se sami zájemci budou moci u příležitosti aukce přesvědčit, výtvarných prací se v aukci sešlo opravdu mnoho. Svými pracemi přispěli například umělci ze skupiny Malířů Pojizeří, ale i z různých částí České republiky, jmenovitě například Patrik Rutkovský, Alena Beldová, Lukáš Havrda, Tomáš Plesl a další. Do aukce přispěla i Základní umělecká škola Semily, která do ní věnovala hned 5 výtvarných prací svých žáků.

Do aukce se podle slov pořadatelů může zapojit každý zájemce, který se registruje - tím zároveň získá dražební číslo. Registrace proběhne 10. listopadu od 16 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily. Veškeré podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách Domácího hospice 14 pomocníků.

„Charitativní aukce na podporu hospicové péče probíhají v posledních letech napříč republikou, v Semilech je tato aukce úplně poprvé," říká Zuzana Klodnerová. „Věříme, že aukce na podporu činnosti našeho hospice nebude poslední. Rádi bychom na ni v budoucnu navázali dalším ročníkem a založili tak novou tradici s pravidelností cca jednou za dva roky."

O Domácím hospici 14 pomocníků

Domácí hospic 14 pomocníků sídlí v areálu MMN a.s. Semily v bílém pavilonu. Dojíždí za svými klienty do vzdálenosti 30 km od Semil.

Hospic byl založen v dubnu 2020, od ledna 2021 plně poskytuje služby nemocným v pokročilém nebo závěrečném stadiu nevyléčitelného onemocnění. Domácí hospic pečuje o psychickou, fyzickou, sociální i duchovní stránku osobnosti nemocného i jeho rodiny a napomáhá tak k vytvoření optimálního prostředí, aby i nemocný člen rodiny mohl prožít závěr svého života doma mezi svými blízkými.

Provoz semilského domácího hospice není hrazen zdravotními pojišťovnami, hospic na svoji činnost získává finance převážně z darů fyzických a právnických osob, z grantů nadací, obcí a kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech zahájí svoji činnost mobilní hospic

Ke stažení

Pozvánka na aukci pro hospic

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT