V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic

09.11.2022 20:53:30 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic

Historicky první charitativní aukce výtvarných děl, která věnovali autoři na podporu domácího hospice v Semilech, se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu od 17 hodin v galerii semilského muzea.

Akci organizuje Zuzana Klodnerová ve spolupráci s Domácím hospicem 14 pomocníků a Muzeem a Pojizerskou galerií a mezi draženými díly budou obrazy, grafické listy, skleněné a keramické plastiky, ale i šperky. Licitátorem se pro tentokrát stane ředitel muzea pan Miroslav Šnaiberk. Všechna dražená díla budou uveřejněna na www.hospic-semily.cz/aukce a celý výtěžek z aukce půjde na činnost Domácího hospice 14 pomocníků.

„Nápad na uspořádání aukce nám vnukla Libuše Dlabola Pražáková, která nám pro hospic nabídla jeden ze svých obrazů," prozrazuje Marie Zahrádková, spoluzakladatelka semilského hospice. „Dalším krokem pak bylo oslovení dalších výtvarníků, zda by neměli chuť do aukce své práce věnovat. S tím nám velmi pomohla právě Libuše Dlabola Pražáková společně s Lenkou Patkovou a Miroslavem Šnaiberkem. Za to jim patří náš dík."

Pro dárkyni prvního obrazu a zároveň iniciátorku charitativní aukce Libuši Dlabola Pražákovou je podpora hospice samozřejmá: „Dlouhodobě podporuji Nadaci Euronisa, a tak je pro mě důležité podporovat tento typ služby i na malém městě, kde je všeobecně dostupnost sociálních služeb menší."

Výtvarných prací se sešlo mnoho

Jak se sami zájemci budou moci u příležitosti aukce přesvědčit, výtvarných prací se v aukci sešlo opravdu mnoho. Svými pracemi přispěli například umělci ze skupiny Malířů Pojizeří, ale i z různých částí České republiky, jmenovitě například Patrik Rutkovský, Alena Beldová, Lukáš Havrda, Tomáš Plesl a další. Do aukce přispěla i Základní umělecká škola Semily, která do ní věnovala hned 5 výtvarných prací svých žáků.

Do aukce se podle slov pořadatelů může zapojit každý zájemce, který se registruje - tím zároveň získá dražební číslo. Registrace proběhne 10. listopadu od 16 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily. Veškeré podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách Domácího hospice 14 pomocníků.

„Charitativní aukce na podporu hospicové péče probíhají v posledních letech napříč republikou, v Semilech je tato aukce úplně poprvé," říká Zuzana Klodnerová. „Věříme, že aukce na podporu činnosti našeho hospice nebude poslední. Rádi bychom na ni v budoucnu navázali dalším ročníkem a založili tak novou tradici s pravidelností cca jednou za dva roky."

O Domácím hospici 14 pomocníků

Domácí hospic 14 pomocníků sídlí v areálu MMN a.s. Semily v bílém pavilonu. Dojíždí za svými klienty do vzdálenosti 30 km od Semil.

Hospic byl založen v dubnu 2020, od ledna 2021 plně poskytuje služby nemocným v pokročilém nebo závěrečném stadiu nevyléčitelného onemocnění. Domácí hospic pečuje o psychickou, fyzickou, sociální i duchovní stránku osobnosti nemocného i jeho rodiny a napomáhá tak k vytvoření optimálního prostředí, aby i nemocný člen rodiny mohl prožít závěr svého života doma mezi svými blízkými.

Provoz semilského domácího hospice není hrazen zdravotními pojišťovnami, hospic na svoji činnost získává finance převážně z darů fyzických a právnických osob, z grantů nadací, obcí a kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech zahájí svoji činnost mobilní hospic

Ke stažení

Pozvánka na aukci pro hospic

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT