V Turnově brali body hradečtí futsalisté

24.11.2010 15:53:07 | Autor: Karel Palounek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Domácí tým sehrál s hradeckým Salamandrem naprosto vyrovnané utkání se šťastným koncem pro soupeře. Dvě branky v síti Horáčka stačily na výhru Východočechů, když jindy na hrotu nebezpeční útočníci Dalmachu většinou selhali v koncovce.

TJ FC Dalmach Turnov   -   Salamandr UFA Hradec Králové 1:2 (1:1)

Už ve 3. minutě nezužitkoval přesnou Zdražilovu nahrávku Kalousek. Na druhé straně se v brance vyznamenal Horáček skvělým zákrokem po dělovce Jelínka. Když Zdražil s Kalouskem konečně překonali hradeckého brankáře Barteka, zaskočil na brankové čáře jeden z obránců.

Další dvě slibné šance neproměnil Petřík. Domácí se přece jen gólově prosadili. Nejhezčí akcí zápasu po ose Kratochvíl – Petřík – Bernard rozebrali obranu soupeře a zaslouženě se ujali vedení. Bohužel příznivý stav nevydržel ani do konce poločasu a po dvou skvělých zákrocích Horáček napotřetí kapituloval.

Pokud v první půli měli domácí hráči mírnou převahu, tak po obrátce se hra naprosto vyrovnala. Skóre se neměnilo hlavně díky výborným výkonům obou gólmanů. Bakeš, Zdražil a několikrát Petřík ohrozili Bartekovu bránu, ale bez tíženého gólového efektu. Trest přišel v 28. minutě po chybě zkušeného Mencla se k míči dostal kapitán Hradeckých Michal a nekompromisně zavěsil.

Hosté gólem ožili a Dalmach mohl děkovat Horáčkovi, který několikrát skvěle zasáhl. Ani závěrečná power-play na výsledku už nic nezměnila a hradečtí futsalisté se mohli radovat ze zisku tří bodů.

Branky: Bernard - Jelínek, Michal. Rozhodčí: Bělovský, Pražák. ŽK: 1:1. Diváků: 100. Sestava FC Dalmach: Horáček - Bakeš, Mencl J., Bernard, Škréta, Zdražil, Kalousek, Petřík, Kratochvíl.

Ostatní výsledky: Kadaň – Slaný 2:12, Příbram – Andy  Liberec 4:16, Litoměřice – Alfa Liberec 3:4, Benešov – Kladno 3:9, Mělník – volno.