V Turnově i v Semilech lidé zapalovali svíčky za prezidenta Havla

20.12.2011 20:20:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov

V Turnově i v Semilech lidé zapalovali svíčky za prezidenta Havla

Podobně jako v dalších městech České republiky se i na turnovském Náměstí Českého ráje objevily během pondělí svíčky a kahánky na vzpomínku života Václava Havla. V Semilech lidé vytvořili improvizované pietní místo u sochy svatého Václava u kostela.

Lidé v Turnově mají až do pátku možnost se podepsat do kondolenční listiny na radnici. Upozorňuje je na to i plakátek u pietního místa u kašny na Náměstí Českého ráje.

V Semilech v pondělí zástupci občanského sdružení Cervus Semilensis a přítomní občané položili k soše sv. Václava u kostela sv. Petra a Pavla fotografii Václava Havla, květiny a svíčky. Ve dnech státního smutku 21. - 23. 12. 2011 bude i zde možno vyjádřit soustrast do kondolenční knihy, která bude nepřetržitě k dispozici nedaleko pomníčku v historické budově semilské radnice u hlavního vchodu.

Turnov Náměstí Českého ráje 20. 12. 2011Na pietních místech v obou městech lidé doplňovali a znovu zapalovali svíčky i během úterý. Na nedělní skon dramatika, spisovatele a politika Václava Havla a následné smuteční akce v tomto týdnu reagovaly i některé kulturní instituce. Například kino Jitřenka nebude rušit žádné představení, ale před každým filmem promítaným v tomto týdnu zařadí mimořádný spot, ve kterém připomene osobnost Václava Havla. Navíc nebude vysílat ani reklamy a trailery na nové filmy.

Kino Sféra v Turnově mělo hrát ve středu poslední představení před vánoční přestávkou, ale rozhodlo se promítání zrušit. „To vůbec nevadí, že nepromítáme, protože Václav si zaslouží pár dní, které připomenou, že se stalo něco neobvyklého," stojí na facebookové stránce kina Sféra. Ve středu 21. prosince jsou v Turnově zrušena i představení divadla a všechny kulturní akce v KC Střelnice.

Jinak se zachovali v Železném Brodě, kde v místním kině naopak na úterý večer zařadili dokumentární film Jana Nováka s názvem Občan Havel jede na dovolenou.

I lidé v Pojizeří vyjadřují soustrast s úmrtím Václava Havla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT