Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:

I.B třída: Maršovice, Mírová i Horní Branná si připsaly vysoké výhry

02.05.2011 | SPORT | Nová Ves nad Popelkou
Vedoucí týmy Mírové a Maršovic si v dalším kole I.B třídy východ připsaly vysoká vítězství. Přidala se k nim i pátá Horní Branná, která pětibrankovým přídělem rozebrala rezervu Mšena. | více

V Semilech zavádějí od června parkování na kotouče

02.05.2011 | ZPRÁVY | Semily
Vzhledem k předchozím stížnostem na situaci s parkováním v centru města připravilo město Semily změnu v parkování na obou parkovištích na Riegrově náměstí a také na parkovišti v Nádražní ulici. Nový způsob parkování „na kotouče" bude zaveden už od 1. června. | více

Dorostenci Brodu nevídaně otočili zápas se Semilami

02.05.2011 | SPORT | Košťálov
V dalším kole krajského přeboru staršího dorostu fotbalisté Železného Brodu otočili zápas, v kterém už se Semilami prohrávali o dvě branky až na 4:2. V dalším vyhroceném souboji nejtěsnějším výsledkem Pěnčín-Turnov zdolal Sedmihorky. | více

Brodský Linka sebral Sedmihorkám v závěru bod

02.05.2011 | SPORT | Karlovice - Sedmihorky
O prohře Sedmihorek v dalším kole krajského přeboru v Železném Brodě rozhodl sedm minut před koncem domácí Linka. Brod se tak posunul z posledním místa tabulky, Sedmihorky naopak nadále klesají z lichotivého čtvrtého místa po podzimu. | více

02.05.2011 | SPORT | Pěnčín u Turnova
Mšeno bylo v zápase krajského přeboru proti rezervě Turnova jasně lepší, zužitkovalo ale jen jednu šanci Šimka. Hosté tak málem odjížděli s bodem, kdyby proměnili nájezd dvou hráčů minutu před koncem. Domácí se výhrou výrazně přiblížili postupu do divize. | více

Čtvrtá porážka v řadě brzdí semilské naděje na záchranu

02.05.2011 | SPORT | Semily
Ve 23. kole divize semilští fotbalisté utržili už čtvrtou porážku v řadě a přitížili si v boji o udržení. Ve Dvoře Králové na stadionu Pod Hankovým domem jim proti domácím vůbec nevyšel začátek druhého poločasu, ve kterém padly dvě branky do jejich sítě. | více

Král rozhodl v závěru o výhře Nové Paky v Turnově

01.05.2011 | SPORT | Pěnčín u Turnova
Po sérii dobrých výsledků přišel už druhý výpadek turnovských fotbalistů, když po vysoké prohře před týdnem ve Velimi v neděli prohráli s Novou Pakou. V závěru utkání rozhodl o výhře hostů bývalý hráč Turnova Miroslav Král. | více

01.05.2011 | SPORT | Jablonec nad Jizerou
Na UMT v Desné se hrál v sobotu od úvodního hvizdu slušný fotbal, hosté z Jablonečku byli zpočátku nebezpečnější, ale svoje šance neproměnili a na konci zápasu slavili tři body domácí fotbalisté. | více

Lomnice se probudila a rozstřílela Jilemnici

01.05.2011 | SPORT | Jilemnice
Jilemnickým fotbalistům se derby s Lomnicí vůbec nepovedlo, když opět zaspali začátek zápasu. V utkání 21. kola I.A třídy proto zaslouženě 4:1 zvítězili domácí. | více

01.05.2011 | SPORT | Košťálov | VIDEO | foto (15)
Derby v I.A třídě mezi Bozkovem a Košťálovem bylo zároveň soubojem o třetí příčku v tabulce. V prvním poločase měli více šancí hosté, ale nedokázali je využít. Branka nepadla ani ve druhém poločase, takže se mužstva rozešla smírně. | více

Nalezeno článků: 27553, zobrazeno: 26651-26660

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.