V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň

03.02.2023 16:32:41 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň

Na žáky, jejich rodiče a nejen na ně zacílí nový cyklus besed, který pořádá Městský úřad Turnov ve spolupráci s městskou policií a turnovskými školami. V plánu jsou i další aktivity.

V uplynulém týdnu proběhlo první kolo besed s rodiči žáků Základní školy Skálova. Diskuze na téma prevence závislostí by se brzy měla dostat i do dalších turnovských škol. Besedy, které vedl Vladimír Hladík - preventista kriminality Městské policie Turnov, měly velmi aktuální témata - drogovou problematiku na Turnovsku a digitální závislosti. Obě odpolední setkání přilákala úctyhodný počet rodičů, což jenom svědčí o tom, že jim tato témata nejsou lhostejná.

První beseda řešila dostupnost omamných látek v Turnově, přiblížila rizika nových látek typu Kratom nebo nikotinových sáčků a mimo jiné naznačila cesty, jak rodiče mohou předcházet krizovým situacím. Základem je jistě dobrá informovanost, zájem a komunikace.

Druhá z besed v ZŠ Skálova přinesla bližší pohled na svět moderních technologií či sociálních sítí a na to, jak se dívat na pohyb našich dětí ve virtuálním světě. Co je normální a co už vnímat jako závislostní chování? I tady platí, že fungující rodina a zdravá komunikace může být tou nejlepší prevencí.

Město Turnov ve spolupráci s Městskou policií Turnov a školami plánuje další podobná setkání a preventivní akce. Ke spolupráci přizvalo také Parlament mládeže města Turnova, který by mohl vnést pohled mladé generace na danou problematiku.

Místostarostka Petra Houšková k tomu dodává: „V přípravě je dlouhodobá kampaň, která bude zaměřena na prevenci závislostí, patologické jevy, problémy komunikace v rodině. V součinnosti výboru po rodinnou politiku, městské policie, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, neziskových organizací i turnovských škol chceme iniciovat zájem a vzbudit pozornost o tuto problematiku, nabídnout školám i veřejnosti různé typy aktivit. Besedy pro rodiče probíhají v rámci úvodní fáze kampaně, kdy mapujeme terén, zjišťujeme zájem a znalost problémů ze strany rodičů nebo učitelů. Nejde o záležitost, která se týká jen Turnova, ale o celospolečenský problém, před kterým přivíráme oči, značná část rodičů možná ani neví, proč by se o téma měla zajímat. Ve chvíli, kdy se objeví závažné problémy, může být už pozdě, odborná pomoc není hned dostupná a především není hned účinná. Jak dlouho problém vznikal a tikal pod povrchem, o to delší bodu bude „léčen". Rychlou a zázračnou pilulku pak rodičům nikdo nenabídne."

Pokud Vás tematika zajímá, sledujte web a sociální sítě města, škol i dalších institucí ve městě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov chce Mapami budoucnosti II zvýšit informovanost o kriminalitě
Forenzní identifikační značení kol pokračuje v Turnově do 29. října
Akce Na kole jen s přilbou probíhala v Dolánkách u Turnova
Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí
Řidiči v Turnově často parkují v protisměru
V Turnově vylepšují systém dohledových kamer. Nové identifikují osoby
Termokameru převzali turnovští hasiči i strážníci
Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém
Městská policie Turnov pokračuje v rozšiřování kamerovému systému
Turnovští strážníci získali dvě nové kamery. Jsou umístěny u haly TSC

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT