V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň

03.02.2023 16:32:41 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň

Na žáky, jejich rodiče a nejen na ně zacílí nový cyklus besed, který pořádá Městský úřad Turnov ve spolupráci s městskou policií a turnovskými školami. V plánu jsou i další aktivity.

V uplynulém týdnu proběhlo první kolo besed s rodiči žáků Základní školy Skálova. Diskuze na téma prevence závislostí by se brzy měla dostat i do dalších turnovských škol. Besedy, které vedl Vladimír Hladík - preventista kriminality Městské policie Turnov, měly velmi aktuální témata - drogovou problematiku na Turnovsku a digitální závislosti. Obě odpolední setkání přilákala úctyhodný počet rodičů, což jenom svědčí o tom, že jim tato témata nejsou lhostejná.

První beseda řešila dostupnost omamných látek v Turnově, přiblížila rizika nových látek typu Kratom nebo nikotinových sáčků a mimo jiné naznačila cesty, jak rodiče mohou předcházet krizovým situacím. Základem je jistě dobrá informovanost, zájem a komunikace.

Druhá z besed v ZŠ Skálova přinesla bližší pohled na svět moderních technologií či sociálních sítí a na to, jak se dívat na pohyb našich dětí ve virtuálním světě. Co je normální a co už vnímat jako závislostní chování? I tady platí, že fungující rodina a zdravá komunikace může být tou nejlepší prevencí.

Město Turnov ve spolupráci s Městskou policií Turnov a školami plánuje další podobná setkání a preventivní akce. Ke spolupráci přizvalo také Parlament mládeže města Turnova, který by mohl vnést pohled mladé generace na danou problematiku.

Místostarostka Petra Houšková k tomu dodává: „V přípravě je dlouhodobá kampaň, která bude zaměřena na prevenci závislostí, patologické jevy, problémy komunikace v rodině. V součinnosti výboru po rodinnou politiku, městské policie, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, neziskových organizací i turnovských škol chceme iniciovat zájem a vzbudit pozornost o tuto problematiku, nabídnout školám i veřejnosti různé typy aktivit. Besedy pro rodiče probíhají v rámci úvodní fáze kampaně, kdy mapujeme terén, zjišťujeme zájem a znalost problémů ze strany rodičů nebo učitelů. Nejde o záležitost, která se týká jen Turnova, ale o celospolečenský problém, před kterým přivíráme oči, značná část rodičů možná ani neví, proč by se o téma měla zajímat. Ve chvíli, kdy se objeví závažné problémy, může být už pozdě, odborná pomoc není hned dostupná a především není hned účinná. Jak dlouho problém vznikal a tikal pod povrchem, o to delší bodu bude „léčen". Rychlou a zázračnou pilulku pak rodičům nikdo nenabídne."

Pokud Vás tematika zajímá, sledujte web a sociální sítě města, škol i dalších institucí ve městě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov chce Mapami budoucnosti II zvýšit informovanost o kriminalitě
Forenzní identifikační značení kol pokračuje v Turnově do 29. října
Akce Na kole jen s přilbou probíhala v Dolánkách u Turnova
Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí
Řidiči v Turnově často parkují v protisměru
V Turnově vylepšují systém dohledových kamer. Nové identifikují osoby
Termokameru převzali turnovští hasiči i strážníci
Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém
Městská policie Turnov pokračuje v rozšiřování kamerovému systému
Turnovští strážníci získali dvě nové kamery. Jsou umístěny u haly TSC

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT