Vážná nehoda dvou aut zablokovala silnici ve Stružinci
27.07.2016 11:24:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Stružinec,Lomnice nad Popelkou
Aktualizováno: Kvůli vážné dopravní nehodě byla v úterý odpoledne uzavřena komunikace II/284 ve Stružinci, kde se střetlo osobní auto s nákladním. Zatímco řidič nákladního vozu nebyl zraněn, tak těžké zranění utrpěla řidička osobáku, kterou hasiči museli z auta vyprostit.
„Událost byla ohlášená hasičům ve 14.39. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze Semil a dobrovolní hasiči z Lomnice nad Popelkou. V době jejich příjezdu byl osobní automobil na boku v propusti a nešlo ho vrátit zpět na kola. Hasiče tak čekala náročná práce s hydraulickými vyprošťovacími nástroji, pomocí kterých vyprostili uvězněnou řidičku," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
Při nehodě utrpěla řidička středně těžké, se kterým byla vrtulníkem Zdravotnické záchranné služby transportována do liberecké nemocnice. S ženou ve vozidle cestovaly i dvě nezletilé děti. Jedno utrpělo také středně těžké zranění a bylo vrtulníkem transportováno do nemocnice v Hradci Králové. Druhé dítě bylo zraněno lehce.
„Ve směru od Tuhaně jela řidička s osobním motorovým vozidlem Škoda Yeti, kde na rovném úseku vozovky z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru a zde se střetla s protijedoucím nákladním vozidlem. To jelo ve směru od Lomnice nad Popelkou. Řidička Škodovky narazila do levé části nákladního vozidla a následně bylo její vozidlo odraženo zpět doprava a skončilo mimo vozovku na boku," popsala nehodu tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.
U nákladního vozidla došlo následkem střetu k protržení pneu a skončilo nakonec také v příkopu, navíc převáželo 8000 litrů nafty. Naštěstí při havárii nedošlo k poškození nádrže cisterny a úniku pohonných hmot. „Kvůli vytáhnutí nákladního automobilu a naložení na vyprošťovací vůz odtahové služby musel dorazit ze stanice Semily i vyprošťovací automobil hasičů. S jeho pomocí se podařilo těsně po 19. hodině cisternu naložit. Hasiči taktéž pomohli při nakládání osobního automobilu. Po úklidu komunikace se hasiči po více než pěti hodinách mohli vrátit na základnu," dodala Štrauchová.
Alkohol vyloučili policisté u obou účastníků dopravní nehody provedenými orientačními dechovými zkouškami. „Komunikace byla po dobu vyprošťování raněných z vozidla a po dobu šetření dopravní nehody a vyprošťování nákladního vozidla z příkopu zcela uzavřena. Objízdná trasa byla vedena přes obec Stružinec. Opět zprůjezdněna byla až v 19.40. Okolnosti a příčina dopravní nehody jsou nyní předmětem dalšího šetření. Nehodou se budou dále zabývat dopravní policisté ze Semil," dodala policejní mluvčí.
Související články
Silně opilý řidič v Mírové nadýchal 4,4 promile. Nebyl schopen ani mluvit
Během soboty v kraji čtyři nehody motorkářů, k jedné došlo ve Ktové
Kamion boural u Dolánek, do vyproštění uzavřeli silnici na Malou Skálu
Nebezpečně vyhlížející havárie u Turnova se obešla bez zranění
Havárie mladého motocyklisty v Kacanovech skončila tragicky
Řidič pekařského vozu zachránil život opilému motocyklistovi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března
V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Nejčtenější články
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
19.03.: Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
20.03.: Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.