VIDEO: Jízda historickým vlakem z Kořenova do Szklarske Poreby
10.07.2022 22:18:40 | Autor: Rudolf Kožený, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov
O víkendu 2. a 3. července proběhly oslavy 120. výročí Zubačky a železnice Tanvald - Kořenov - Szklarska Poreba Górna. I přes ztěžující peripetie se nakonec rozjely i zvláštní mezistátní parní vlaky Kořenov - Szklarska Poreba Górna, jimž vévodila elegantní parní lokomotiva Rosnička 464.202, doprovázená neméně elegantní Bardotkou 749.250.
Mezistátní vlaky překonávaly předěl mezi Jizerskými horami a Krkonošemi v Jakušicích v nadmořské výšce 886 metrů a cestující byli okouzleni nádhernými přírodními scenériemi s výhledy na hřeben Krkonoš. K večeru na poslední pár mezistátních vlaků vystřídal Rosničku po oba dny turnovský Brejlovec 750.308.
Oslavy začaly již zvláštním přímým expresem Praha - Kořenov Českých drah Wilhelmem Riedlem, který na svou cestu vyrazil v sobotu krátce po 7. hodině v čele s Brejlovcem 750.708, v Turnově se k němu přidaly dvě elektroniky ČD Carga 743.002 a 743.008 coby postrky a cestujícím byl k dispozici jídelní vůz nejen po dobu jízdy, ale následně i během soboty a pobytu v Kořenově do svého návratu v 17.47 opět zpět směr Praha hlavní nádraží.
„V neděli došlo i na setkání rakousko-uherského císaře a pruského krále. Po celou dobu byl připraven bohatý program pro rodiny s dětmi. Rekord padl ve spotřebě vratislavického piva Pivovar Konrád, který dlouhodobě Zubačku podporuje a na dračku šla i speciální edice lahvové 12tky s etiketou ke 120. výročí Zubačky a celé železnice Tanvald - Kořenov - Szklarska Poreba," upřesnil Jindřich Berounský z přípravného výboru oslav.
Další článek s fotogalerií z oslav 120 let zubačky
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)
Související články
Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Italové odvedli kvalitní práci, viadukt ve Smržovce vydržel přes sto let
Krásy kolem trati: řeka Kamenice, Palackého stezka i Bozkovské jeskyně
Na opravu ozubnicové lokomotivy shánějí peníze v internetové kampani
VIDEO: Sobota na Zubačce 2020
Obrazem: Modelářská sobota na Zubačce 2019
Obrazem: Borůvková parní sobota na zubačce 2017
Zubačka zahájila další sezónu
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Podnikatelská ambulance bude připravena poradit v Turnově
Narazili jste v podnikání na nějaký problém? Nebo máte podnikatelský nápad a chcete probrat, zda se do něj pustit? Využijte rychlé a bezplatné poradny Lipo.ink! Během hodinové konzultace vám poskytneme první pomoc. Ať už s podnikáním začínáte, nebo máte zaběhnutou živnost či firmu, naše ambulance je tu pro vás. Na POP UP ambulanci se potkáte s konzultanty z podnikatelského inkubátoru Libereckého kraje Lipo.ink. Přijďte se s nimi poradit. Stačí si rezervovat termín. Koná se ve středu 22. dubna 2026 od 9 do 17 hodin ve Vzdělávacím centru Turnov.
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy
Meziročně se podíl nezaměstnaných v kraji zvýšil o procento
Semilská rodačka vystavuje s největšími poklady Čech
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Druhý ročník Ceny Správy jeskyní hledá osobnosti krasového podzemí
Nejčtenější články
14.04.: VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
13.04.: Plán investic Městské sportovní Turnov pro rok 2026 je připraven
14.04.: Děti pečují o botanické lokality v Krkonoších
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.