VIDEO: Kapitán Brett vystřelil jedinou brankou tři body

07.11.2010 14:20:34 | Autor: Ladislav Pražák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

VIDEO: Kapitán Brett vystřelil jedinou brankou tři body

Poslední podzimní domácí zápas v podzimní části divize Semily s těžkým soupeřem zvládly. Na vlně jízdy  z Náchoda ukázaly své přednosti a zaslouženě vyhrály brankou kapitána Bretta z 81. minuty.

Semily - Ústí n. O. 1:0 (0:0)

V 10. minutě Buček nahrál Makulovi, před kterým kryl gólman Ústí Toman.  Za tři minuty pálil Brett, brankář Ústí byl na místě. Za dalších pět minut vybídl Makula Bretta, jehož opět vychytal připravený brankář hostí.

Ve 25. minutě se osmělili hosté, Roupec našel Dostála, který mířil mimo. Za minutu unikl domácí rychlík Ševčík, přihrávku pod nohy Makula nedokázal zpracovat a gólovka vyšuměla. Ve 29. minutě Buček unikl z lajny a trefil pouze boční síť. Ve 38. minutě hosté zahrávali standardní situaci, Vaňous pálil vedle. Velkou příležitost měly Semily před koncem poločasu. Přímák Peškara ale jen olíznul šibenici branky Tomana.

Ve druhé půli se hrál nadále otevřený fotbal. Hned z kraje měl na noze šanci Vrchovský, bohužel míč nestihl. Po 60 minutách hry vystrašil Bočoka Vaňous, ale štěstí mu nepřálo. Hosté poté zlobili, nejprve Stejskal a pak Tomáš však byli nepřesní. Nejdůležitější akce zápasu se rozjela v 80. minutě. Peškar po šanci hostů z půle na kolmo lahůdkově našel Bretta, a ten prostřelil Tomana. Závěrečná snaha hostů už poté vyšla naprázdno, a domácí tak mohli slavit zisk velmi cenných tří bodů.

„Podstata vítězství je v ohromné bojovnosti a vůli po vítězství, také nás nakopla předešlá remíza v Náchodě. Zápas rozhodl Peškar vynikajícím balonem na Bretta, který věděl jak míč uklidit do branky. Do Nového Bydžova k poslednímu podzimnímu kolu jedeme s cílem získat tři body,“ hodnotil zápas trenér Semil Miroslav Procházka.

Branka: 81. Brett. Rozhodčí: Haleš, Arnošt, Vít, ŽK: 3:2. Diváků: 200. Semily: Bočok – Matocha, Peškar, Brezinský, Kočí – Vrchovský (87. Pavlidis), Brett, Štěpnička, Ševčík – Makula (57. Radačovský) - Buček ( 57. T. Veg).

 

Rozhovor s trenérem Miroslavem Procházkou zde

Rozhovor s kapitánem týmu Janem Brettem zde

Návrat na přehled fotbalů z víkendu zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT