05.05.2013 21:02:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Lepší využívání šancí než v prvních jarních zápasech a dobrá hra zdobily v nedělním zápase turnovské fotbalisty. Mužstvo sedmých Svitav díky tomu nakonec porazili jednoznačně o čtyři branky, čisté konto navíc udržel brankář Kamisch.

FKP Turnov - Svitavy 4:0 (1:0)

Domácí začli zostra a už v 5. minutě mířil těsně vedle D. Hurt. Stejný hráč ale ve 23. minutě netrefil hlavou dobře balon, čímž nabídl šanci nejzkušenějšímu hráči a zároveň nejlepšímu střelci Svitav Ivo Svobodovi, dobře naštěstí zasáhl Kamisch. O šest minut později Tvrdý předložil míč Bártovi, ale brankář Ehrenberger jej vychytal. Na druhé straně Kamisch musel likvidovat další šanci Svobody. Po dvou nevyužitých šancích Bárty už to vypadalo na bezbrankový poločas, ale Bárta z rohového kopu našel Koťátka, který hlavou otevřel skóre.

Hned na začátku druhé půle domácí přidali další gólový zápis. Centr V. Hurta tečoval Bárta a Koubek míč z blízka dorazil do branky na 2:0. V 56. minutě vyrazil dobrou střelu Benka brankář Ehrenberger. Poté Bárta trefil boční síť a Ježka vychytal gólman Svitav. V 75. minutě po ose Benek, V. Hurt se balon dostal k Bártovi, který přehodil brankáře - 3:0. V 80. minutě protrhl střeleckou smůlu z posledních zápasů Ježek, když  bombou k pravé tyči upravil konečný výsledek na 4:0.

„Konečně nám to tam začalo padat, je dobré, že se útočníci o branky rozdělili a doufáme, že v lepším využívání šancí budou i pokračovat," řekl po zápase vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 45. Koťátko, 49. Koubek, 75. Bárta, 80. Ježek. Rozhodčí: Martínek, ŽK: 2:0. Diváků: 200. FKP Turnov: Kamisch - D. Hurt, Novotný, Hybner, Havlín - Tvrdý (80. Korček), Benek, Koťátko, V. Hurt - Koubek (50. Ježek), Bárta (83. D. Škréta).

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola

Další divizní utkání: Letohradský Konečný hattrickem zmařil šance na výhru Semil