Videorozhovor: Výškaře Bábu tížily myšlenky na maturitu

25.05.2011 20:52:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Videorozhovor: Výškaře Bábu tížily myšlenky na maturitu

Avizovanou největší hvězdou atletického Memoriálu Ludvíka Daňka měl být Jaroslav Bába, který o víkendu v Ostravě přeskočil laťku ve výšce 231 cm, a splnil tak limit na MS. Závod v Turnově mu ale nevyšel a překonal pouze 220 cm.

Přesto v menší konkurenci turnovský závod vyhrál, ale byl kvůli divákům zklamaný a sám přiznal, že nejvíc jej ovlivnil stres z blížících se maturitních zkoušek.

Proč jste dnes skončil v závodě tak překvapivě brzo?

V Ostravě jsem se už těšil na závod a vše dobře vyšlo, dneska jsem nechytl tu pravou závodní atmosféru, nešlo mi nic, takže jsme se dohodli s trenérem, že to půjdu jako takový trénink.

Mohl to ovlivnit i točící se vítr?

Jo jo, tady mi to trochu vadilo, vítr byl přímo do rozběhu - do obličeje a pak člověk neběží uvolněně, ale trošku to rve. Když to začnu „křečovat", výkon potom není takovej.

Jste v přípravách na maturitu, máte vůbec chuť do skákání?

Spíš jsem dnes myšlenky na skákání opravdu neměl, přišlo mi to, že jsem v takových přípravách - stresovém procesu. Doufám, že to všechno dopadne dobře. Zítra mě čeká jedna část zkoušek, v pondělí druhá a třetí část.

Mítink v Turnově se konal po roční přestávce, myslíte, že má smysl pořádat podobné akce v menším městě?

Určitě to smysl má, atletiku to přiblíží lidem, ty vytáhnou alespoň paty z domu a přijdou se podívat a na zajímavé závody. Byli tu dnes k vidění kvalitní výkony nejen v disku. Atletika je pěkná.

Část rozhovoru na videu


Byl jste tu už víckrát, liší se Turnov něčím od jiných mítinků? Jezdíte sem rád?

Jo jezdím, znám tu hodně lidí, závodí tu hodně kamarádů a není to sem daleko. Jinak to ale beru jako normální závod, není pro mě něčím výjimečný.

Čeká vás kombinace závodů a maturity, jaké výsledky byste bral?

Pro mě je nejdůležitější, abych to už měl za sebou, je mi jedno za kolik. Ale zase tam samozřejmě nechci bejt za vola a chci, aby to nějak vypadalo. Ta maturita je na víc částí, zítra mě čeká první část a v pondělí pak druhá a třetí část. Nebude to pro mě jednoduchý týden.

S jakým umístěním budete spokojen na Diamantové lize?

Doufám, že se přiblížím výkonu v Ostravě, že ze mě spadne tenhle stres a únava, a konečně se budu moc víc soustředit na závody a skákání. Když skočím 231, tak by to mělo do třetího místa, a to bych bral.

Více k Memoriálu Ludvíka Daňka:

Rozsáhlá fotogalerie a video: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty

Fotomomenty i výrazné ženy na Daňkově memoriálu

Více atletiky najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT