Víno a cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice

04.12.2022 07:18:08 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Víno a cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice

Cimbál a víno - to je dokonalé spojení, na které zvou do Kulturního centra Golf. Zde se v pátek 9. prosince od 19.30 propojí dva kvalitní subjekty. Na pódiu vystoupí Cimbálková muzika Kobylka Pardubice, jejíž repertoár tvoří nejen písně z českých regionů, ale také písně moravské, slovenské a maďarské.

Od klasické cimbálové muziky, která využívá velký cimbál, se odlišují použitím malého stolového cimbálu. Tento nástroj vychází z jednotného ladění stolových cimbálů, váží přibližně třináct kilogramů, nemá pedál s tlumiči, není plně chromatický a má rozsah necelé čtyři oktávy.

Cimbálková muzika vystupuje ve složení Pavel Šálek (prim), Michal Doubek (terc), Aleš Kmoníček (kontrabas), Vojtěch línek (cimbálek) a Filip Růžička (klarinet). V předsálí bude po celý večer probíhat degustace přívlastkových vín s Klubem přátel vína v Semilech. Mimořádnost večera ještě podpoří přítomnost výborného vinaře a znalce vína z butikového Vinařství Karla Novotného z Milotic. Hostem bude jeden z nejlepších enologů v ČR, který používá kvalitní dubové sudy a betonová vejce. Bude to hudební i chuťový zážitek.

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT