Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

03.12.2022 16:49:49 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Kulturní centrum Golf v Semilech v prosinci pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou například cestovatelská beseda Omán s Michalem Černým, Mikulášské čaje, Cimbálová muzika nebo třetí koncert 66. sezony KPH: Ladislav Bilan - Marimba.

OBRÁZKY DĚTÍ ZE ZUŠ
Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Semily v prostorách Kulturního centra Golf Semily od 7. prosince 2022 do ledna 2023. Mimo níže uvedenou dobu jsou výtvarná díla mladých umělců ke zhlédnutí vždy v době konání některého z kulturních pořadů.
V předsálí KC Golf Semily od 7.30 do 15.30 hod. (všední dny)

čtvrtek 1. prosince

TRAPAS NEPŘEŽIJU! ANEB TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ
Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky. Karel Louda je žák 8. třídy. Přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH (rychlá pomoc slušného chování). Ukáže mu, jaké chyby dělá. Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem. Hrají, zpívají a tančí: Ladislav Ondřej, Michaela
Dolinová a hosté: Anička Slováčková a Nely Řehořová.
V sále KC Golf Semily od 8.40 hod. a 10.30 hod. Vstupné: 50 Kč.

pátek 2. prosince

SWINGOVÁ TANČÍRNA
Tento večer se ponese v rytmu swingu. K doprovodu bude hrát živá dobová kapela. V lekci se naučíte základní swingové kroky, otočky i vnímat rytmus. Taneční večer bude vhodný i pro začínající swingaře.
Vystupovat bude Prague Rhythm Kings, což je profesionální orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a populární hudby mezi léty 1923 - 1932. Repertoár orchestru čerpá ze zvukových záznamů nejpřednějších amerických, ale i českých hudebních těles. Díky použití historických interpretačních prvků a hudebních nástrojů se snaží přiblížit autentickému zvuku jazzových orchestrů 20. let.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 200 Kč.

neděle 4. prosince

SNĚŽIBÁBA A ČERT
Třetí pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. Dvě zimní pohádky, aneb jak to bylo s Jeníčkem a Mařenkou v zimě. A také jak chytrý pocestný Matěj vyzrál na čerta. To vše se dozvíme, ale nejdřív se nám musí podařit uspat medvěda Barnabáše. Veselé pohádky jsou doplněné písničkami, které zvládnou všechny děti. Hraje a zpívá Marek Vojtěch - divadlo Harmonika.
Malý sál KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 60 Kč.

úterý 6. prosince

MIKULÁŠSKÉ ČAJE aneb MOŽNÁ PŘÍJDE I MIKULÁŠ
Tradiční odpolední čaje s diskotékou Jiřího Tůmy. Pořádá Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených se sídlem v Semilech pro členy, přátele společnosti a veřejnost.
V sále KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 30 Kč.

středa 7. prosince

OMÁN - NA SOUŠI I POD VODOU S MICHALEM ČERNÝM
Tato perla Arabského poloostrova zažívá v posledních letech obrovský turistický boom. Většina turistů míří na jih do dovolenkového letoviska Salalah, my se však podíváme na sever do hlavního města Muscat a jeho okolí, které má hodně co nabídnout. Zdejší architektura je jak z pohádky Tisíce a jedné noci. Vydáme se také do hor, které se kousek od Muscatu tyčí až do výšky 3000 metrů a nevynecháme ani poušť Wahiba Sands na východě země. Hlavní cíl pro výpravu do Ománu bylo potápění a fotografování pod vodou kde je velký výskyt karet a velrybích žraloků, kteří se zde shromažďují díky velkému množství planktonu obsaženého ve vodě. Pod vodou je toho k vidění ale samozřejmě mnohem více...
Malý sál KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před besedou.

čtvrtek 8. prosince

PŘEDVÁNOČNÍ ODPOLEDNE PRO SENIORY
Odpolední program pro starší spoluobčany. V první části bude zajímavý kulturní program, poté bude následovat vystoupení Semilské 12, která zahraje k tanci i poslechu. Pořádá Město Semily.
V sále KC Golf Semily od 14.00 hod. Vstup volný.

Víno & cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice pátek 9. prosince

CIMBÁLOVÁ MUZIKA S DEGUSTACÍ VÍNA / CM KOBYLKA
Cimbál a víno - to je dokonalé spojení. Tento večer se propojí dva kvalitní subjekty. Na pódiu vystoupí Cimbálková muzika Kobylka Pardubice, jejíž repertoár tvoří nejen písně z českých regionů, ale také písně moravské, slovenské a maďarské. Od klasické cimbálové muziky, která využívá velký cimbál, se odlišují použitím malého stolového cimbálu. V předsálí bude po celý večer probíhat degustace přívlastkových vín s Klubem přátel vína v Semilech. Mimořádnost večera ještě podpoří přítomnost výborného vinaře a znalce vína z butikového Vinařství Karla Novotného z Milotic. Hostem bude jeden z nejlepších enologů v ČR, který používá kvalitní dubové sudy a betonová vejce. Bude to hudební i chuťový zážitek.
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod. Vstupné: 130 Kč. Samostatná pozvánka

pondělí 12. prosince

LADISLAV BILAN - MARIMBA
Bicí nástroje ho zaujaly již ve třech letech, pod vedením svého otce absolvoval Konzervatoř Evangelické akademie v Olomouci. V současné době je posluchačem 2. ročníku magisterského programu na HAMU v Praze. Od roku 2017 studuje rovněž na LUCA School of Arts v belgické Lovani u profesora Ludwiga Alberta. Již ve třinácti letech vykonal úspěšně konkurz do Moravské filharmonie v Olomouci, do které nastoupil v roce 2009 a stal se tak jejím historicky nejmladším členem. V letech 2009 a 2011 získal ocenění Talent Olomouckého kraje (2009 3. cena, 2011 1. cena), z americké soutěže WCOPA, která probíhá v Los Angeles, si v roce 2011 přivezl dvě 1. místa v kategoriích melodické bicí a bicí souprava a 2. místo v kategorií snare drum. Od r. 2017 je členem Orchestrální akademie České filharmonie. Třetí koncert 66. sezony KPH.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 170 Kč / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 120 Kč.

úterý 13. prosince

ADVENTNÍ VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO OBORU ZUŠ SEMILY
Předvánoční taneční vystoupení žáků zdejší umělecké školy. V předsálí kulturního domu připomínáme výstavu žáků výtvarného oboru místní ZUŠ.
V sále KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné: dobrovolné.

úterý 20. prosince

VÁNOČNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ SEMILY
Na tradičním vánočním koncertě vystoupí mladí hudebníci, zpěváci, divadelníci, tanečníci a také překvapení lze očekávat...
V sále KC Golf Semily od 18.00 hod.  Vstupné: dobrovolné.

čtvrtek 29. prosince

DĚTSKÝ KARNEVAL
Odpoledne plné hudby, tance, smíchu, zábavy a her. Akci moderuje Standa Chatrč Chaloupka, dobrou muziku zajistí DJ Jakub Cubiq Bělík a o soutěže se postará Zdenda a Jíťa.
V sále KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 70 Kč.

čtvrtek 29. prosince

ZATOULANÁ PRODLOUŽENÁ
Taneční večer pro všechny příznivce společenského tance a dobré zábavy. Hraje skupina Allegro z Jičína, uvádí taneční mistr Petr Mertlík. Vstup pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod. Vstupné: 130 Kč.

Opona nahoru! vyjede znovu v semilském KC Golf pátek 30. prosince

OPONA NAHORU!
Repríza úspěšné anglické komedie plné překvapivých situací a nečekaných zvratů v podání
domácího divadelního souboru Podio. Závěť zesnulého Michaela svede do chátrajícího divadla pět rozdílných žen - jeho milenku, bývalou ženu, dceru, matku a výkonnou asistentku. Mají jen jeden úkol - postavit divadlo opět na nohy, "jak si to nebožtík přál".
V sále KC Golf Semily od 18.00. Vstupné: 100 Kč (vstupenky bez místenek, prodej na místě před divadlem). Samostatná pozvánka

Připravují na leden:

středa 11. ledna

CHILE ANEB NIKDY NENÍ POZDĚ
Cestovat můžete začít kdykoliv, a dokonce to zvládnete na vlastní pěst i bez cestovky. Své
o tom ví i Jiří Kafka, který poprvé vyrazil do světa bez cestovní kanceláře ve svých 50 letech - právě do Chile. Navštívil již více než 30 zemí světa a na své cestopisné přednášce vás přesvědčí, že nikdy není pozdě a namotivuje vás k opuštění své komfortní zóny. Odměnou vám za to budou ty nejkrásnější zážitky a vzpomínky, které získáte díky cestování.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před besedou.

pátek 13. ledna

JDEME NA TO
Zveme na představení v podání Divadla V Roztocké - Jilemnice. Budete se bavit příběhem chlapů, kteří po propuštění nemohou zavadit o novou práci. Dostanou se tak do svízelné situace. Život k nežití, neexistence existence, prachy v prachu. Ze zoufalství se proto rozhodnou k neobvyklému kroku: vydělat si pomocí striptýzového vystoupení. Co na tom, že většina z nich nemá pro podobnou práci potřebnou průpravu ani fyzické předpoklady. Tihle striptéři ze zoufalství to nevzdají a svůj spásný nápad dotáhnou až do konce.
V sále KC Golf Semily od 19.30. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky bez místenek v prodeji před divadlem.

BAREVNÉ TRÁPENÍ CHAMELEONA LEONA
Čtvrtá pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. Malý chameleon má velký problém. Vždy se zbarví jinak, než potřebuje. Díky své odlišné barvě těžko získává přátele. Nakonec ale právě ta „jinakost" zachrání ostatní a jemu získá obdiv. Větší děti se dozví více o základních a doplňkových barvách. Na závěr si děti budou mít možnost vyrobit svého chameleona. Hraje Divado Kordula
Malý sál KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 60 Kč.

Samostatné pozvánky a související články:  

Opona nahoru! vyjede znovu v semilském KC Golf

Víno a cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice

Další tipy na akce v regionu:

Turnovská kultura v prosinci

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT