Vítězem tchoukbalové extraligy je Limeta Lomnice
06.05.2015 10:02:07 | Autor: Dominik Šimůnek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou
Čtvrtý ročník České tchoukbalové extraligy byl uzavřen posledním hracím dnem v Jičíně. Obhájci titulu, hráči Limety Lomnice, čekali tři zápasy, z nichž stačilo alespoň v jednom zvítězit, aby bodový náskok stačil na obhajobu. Z vítězství se Limeta radovala nakonec ve všech zápasech, což znamená, že podruhé za sebou prošla ligovou sezonou bez jediné porážky.
Vítězný tým české extraligy 2014/2015 Limeta Lomnice, na fotce z leva Petr Řezníček, Jaroslav Řezníček, Pavel Řezníček, Jaroslav Damašek, Zuzana Sůvová. Dolní řada Martin Šťastný a Tomáš Sůva. Na fotce chybí hráči Dominik Šimůnek a Jitka Šimůnková, hrající také za tým Limety Lomnice během ligy.
Nejtěsnější výhru v celé sezoně Limeta získala právě během posledního kola proti druhému lomnickému týmu Limetce, za kterou hrají především mladší hráči lomnického tchoukbalového oddílu. Na druhé místo letos vystoupal tým z Prahy - TBC Pšouci Praha S zvaní „snaživci" - čímž zaznamenal nejlepší dosavadní umístění pražského týmu v české lize. Pšouci prohráli během celého ročníku pouze ve střetnutích s Limetou Lomnice.
Třetí místo o pouhý bod před čtvrtým týmem vybojoval tým Čukvaly z Ústí nad Labem, jejichž týmové jádro tvoří hráči z bývalého týmu Kuloblesků, kteří obhajovali stříbrnou příčku z extraligového ročníku 2013/ 2014. Na dalších místech se seřadily týmy Limetky Lomnice, Rumcajsky Jičín Sever, Pšouků Prahy D a Rumcajsky Jičín Jih.
Konečné pořadí České tchoukbalové extraligy 2014/2015:
| 1. | Limeta Lomnice | 42 bodů |
| 2. | Pšouci Praha S | 38 bodů |
| 3. | Čukvala Ústí n. L. | 32 bodů |
| 4. | Limetka Lomnice | 31 bodů |
| 5. | Rumcajska Jičín Sever | 25 bodů |
| 6. | Pšouci Praha D | 20 bodů |
| 7. | Rumcajska Jičín Jih | 4 body |
Lomničtí hráči obhajobou titulu napodobili dřívější výkon hráčů Rumcajsky Jičín a pokusí se v sezoně 2015/ 2016 sbírku dvou titulů v řadě rozšířit na tři, čímž by se lomničtí stali nejúspěšnějšími tchoukbalisty krátké České extraligové historie. Především však pražský tým Pšouků se však určitě pokusí tento vývoj překazit a ve vzájemných duelech Limetu porazit.
Extraligové tituly ČTE:
| 2011/2012 | Rumcajska Jičín |
| 2012/2013 | Rumcajska Jičín |
| 2013/2014 | Limeta Lomnice |
| 2014/2015 | Limeta Lomnice |
Vítězstvím v extralize Limeta Lomnice vybojovala právo startu na prestižním mezinárodním turnaji evropských mistrů - European Winners‘ Cup, a může se tak pokusit vylepšit své 8. místo z letošního turnaje mistrů pořádaném v italském Saronnu, kterého se hráči Limety zúčastnili na konci března.
Související články
Tchoukballový český šampionát vyhrála Lomnice
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Jablonecká fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
Už ve čtvrtfinále Mol cupu končí mistrovská Slavia! Příčinou je povedený zápas Jablonce, který doma po vyrovnaném stavu 2:2 vyřadil favorita na penalty! Podrobnosti a fotogalerii z utkání přináší Naše Jablonecko
Nejnovější články
Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii
Turnov otevřel novou úschovnu kol a zavazadel v centru města
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
Nejčtenější články
04.03.: Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
05.03.: V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.