Vítěznou sérii Dalmachu uťal Mělník
14.11.2010 05:09:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Teprve druhou porážku v sezoně uštědřil turnovským futsalistům v pátečním utkání Olympik Mělník. Stalo se tak po sérii čtyř vítězství Dalmachu Turnov v řadě.
Po prvním poločase byl přitom stav vyrovnaný, hostům ale nevyšel začátek druhého poločasu, dělali více chyb než obvykle ani neměli štěstí v koncovce.
Olympik Mělník - TJ FC Dalmach Turnov 6:3 (1:1)
Obě mužstva začala opatrně, za zmínku stojí pouze šance Neumana, který obešel turnovské obránce, poté i brankáře Horáčka, ale branku z vyložené šance netrefil. První branka padla až v 11. minutě, kdy Neuman bodlem prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ještě do poločasu stačil vyrovnat nestárnoucí Jarda Mencl, který s pomocí teče vyrovnal. Jinak se hrálo vyrovnané utkání a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.
Druhá půlka začala pro Dalmach nešťastně, když se zpoza obránce trefil Gabčo a poté přidal Mělník ještě další branku a rázem Dalmach prohrával 1:3. Na rozdíl jedné branky mohl snížit Kalousek, ale výborně se stihnul přesunout domácí brankář. Po špatném střídání hosté inkasovali čtvrtou branku. Poté se podařilo snížit Bernardovi po sklepnutí Kalouska. Hned z rozehrávky Dalmach inkasoval znovu, když si vlastní branku dal Bakeš - 2:5.
V závěru zkusil Dalmach hru bez brankáře a hned se mu podařilo snížit, když se po přihrávce Krejčíka trefil Škréta. Nakonec ještě Mělník vstřelil jednu branku a Horáček pět vteřin před koncem nedal 10 metrový kop, konečné skóre tak zůstalo 6:3 pro Mělník.
Branky Dalmachu: J. Mencl, Bernard, Škréta. Rozhodčí: Nagy, Milner. Diváků: 70. Sestava Dalmachu: Horáček – J. Mencl, Bakeš, Škréta, Bernard - Kalousek, Krejčík, Kratochvíl, Kulhánek.
Ostatní výsledky 7.kola:Kadaň – Příbram 5:2, Alfa Liberec – Andy Liberec 3:7, Hradec Králové – Litoměřice 7:5, Slaný – Benešov 4:6, Kladno – volno.
Liberecký přebor
Prašivky Liberec - FC Dalmach Turnov B 3:1 (0:0)
Branka Dalmachu: Pařízek. Sestava FC Dalmach: Prokopec - R. Mencl, V. Mencl, Šteffan, Šafář, Pecka, Vávra, Pařízek, Hanzl, Nezdara.
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Kultura v Železném Brodě v únoru
Národní plán obnovy zásadně posílil péči o Krkonošský národní park
Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Nejčtenější články
05.02.: Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
04.02.: Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
04.02.: Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.