Vítězství na 48. ročníku Hruštice slavili Radek Hübl a Tereza Zuzánková

18.11.2021 14:10:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála,Turnov

Už 48. ročník silničního běhu Hruštice na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 7. listopadu. Do závodu odstartovalo celkem 72 běžců, z nichž 15 si zaběhlo kratší 10 kilometrovou trať. Nejrychlejší byl tentokrát Radek Hübl, mezi ženami Tereza Zuzánková.

Po čtyřech letech byla pokořena v hlavním závodě hranice 50 minut, když ji zaběhli první dva běžci - Radek Hübl i Ondřej Chour. Radek Hübl si zopakoval vítězství z roku 2015, domácí Tereza Zuzánková vyhrála mezi ženami už počtvrté. Letos je ale její výkon o to obdivuhodnější, protože se musela obejít bez velkého tréninku, když byla pouze tři měsíce po porodu.

Nový traťový rekord padl zásluhou Františka Macha z Jablonce v kategorii V70 na 10 km - nejstarší muži. Běh nazvaný i Memoriál Zdeňka Drobníka byl součástí 48. ročníku pohár běžce Českého ráje a Velké ceny východočeské oblasti. Loňský ročník se oficiálně nekonal, ale neoficiálně si trať zaběhlo s odstupy pět pořadatelů, proto je započten i tento ročník.

Tradičně poslední atletickou akcí v Turnově v roce 2021 by měl být Silvestrovský běh, který se už několik let běhá v areálu Maškova zahrada.

48. ročník Běhu Hruštice (Turnov - Malá Skála - Turnov):

Silniční běh Hruštice 2021<br />Autor: Jiří Vales

Absolutní pořadí: 1. Radek Hübl (Runsporti Salomon Team Ústí n/O) 49:31,8,2. Ondřej Chour (AC Česká Lípa) 49:59,9, 3. Jan Švadlenka (AC Mladá Boleslav) 50:06,5, 4. Petr Soukup (TJ Nová Paka) 52:02,1, 5. Milan Janata (Salming/Run4fun Hořice) 52:18,0, 6. Zbyněk Kudrna (Enduraining Kolín) 53:07,5.

Nejlepší ženy: 1. Tereza Zuzánková (AC Turnov) 59:31,6, 2. Jana Lenčová (AC TJ Jičín) 1:03:31,7, 3. Klára Malá (Liaz Jablonec) 1:03:46,9.

Běh na 10 km absolutně: 1. Michal Hanyk 36:57,4, 2. Roman Hanyk (oba AC Turnov) 39:04,5, 3. Vojtěch Pospíšil (T Sokol Nová Paka) 40:55,3.