Vrtulník pomáhal při stavbě stožáru vysokého napětí v Krkonoších

23.11.2017 20:58:56 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Vrtulník pomáhal při stavbě stožáru vysokého napětí v Krkonoších

Těžký a nedostupný terén kousek od Žacléře neumožnil těžké technice přístup k opravě vedení vysokého napětí. Proto technici společnosti ČEZ Distribuce ve spolupráci s firmou Matex, zajistili osazení příhradového stožáru pomocí letecké techniky.

Během dopoledne i za poměrně silného větru, přiletěl obří vrtulník do Žacléře, kde osazoval stožár vedení vysokého napětí na lince z rozvodny v Trutnově Poříčí do Žacléře. Vrtulník měl za úkol přemístit stožár vedení vysokého napětí. Původní vedení bylo poškozeno srpnovou větrnou kalamitou. Nový stožár vysokého napětí je vysoký 18 metrů a váží přes 2 tuny, pro obří vrtulník to však byla hračka. Obří stroj ho přesně umístil na předem vybetonované základy, kde ho technici okamžitě ukotvili.

Základy již byly připraveny, a proto se mohlo okamžitě přistoupit k montáži. „Do kopcovitého terénu na území vedle Krkonošského národního parku se technici dostávají jen velmi obtížně a usadit sloup pomocí jeřábu je zcela nemožné. Proto byl příhradový stožár usazen pomocí vrtulníku. Obří kolos byl připraven na nedaleké louce, kde ho pracovníci upevnili k vrtulníku, a ten ho přenesl na místo určení. Zde byli připraveni technici, kteří ho pomocí šroubů upevnili k základovým patkám," sdělila tisková mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Poté vrtulník přeletěl do nedaleké Jívky, kde přenesl další dva stožáry. Zde se opět po srpnové kalamitě opravuje vedení vysokého napětí Trutnov - Jívka. Zde byla montáž o trochu snadnější, protože stožáry měly 1 200 a 1300 kilogramů.

„Podívaná je to velmi zajímavá a všem, kteří jsou přímo pod vrtulníkem, patří obdiv. Posílení spolehlivosti dodávky elektrické energie se dočká Žacléř i přilehlé obce. Vrtulník se stal atrakcí i pro děti z místní mateřské školky, které se přišly na zajímavou montáž podívat," dodala Šárka Beránková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ČEZ Distribuce vyčíslila škody způsobené orkánem Herwart
Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Energetici napravují škody po vichřici, někde ale stále elektřina nejde

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022
Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT