Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

21.09.2021 21:48:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Povedený víkend zažila mužstva z Pojizeří v krajském přeboru. Podruhé zvítězili fotbalisté Rovenska, když 2:0 zdolali Nový Bor, Lomnice 5:1 porazila Hejnice, Sedmihorky přivezly alespoň bod za remízu ze Železného Brodu a Turnov pokračuje v bezchybné sérii, když si doma vychutnal 5:0 Stráž pod Ralskem.

Rovensko - Nový Bor 2:0 (1:0)

Cennou druhou výhru v sezoně získali fotbalisté Rovenska. Už v 8. minutě se trefil Vladislav Glod a vedení domácích pojistil stejný hráč v 53. minutě. Šance hostů už poté Rovenští uhlídali i díky vyloučení novoborského Konečného v 69. minutě po druhé žluté kartě.

Branky: 8. a 53. Glod. Rozhodčí: Klement - Bohatý, Pánek, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (69. Konečný). Diváků: 150. Rovensko: Prokopec - Šteffan, Kočí, Perger (72. Mazánek), Štěpnička, Krejčík (82. Taibr), Glod (85 Vágenknecht), Pařízek, Soukeník, Mikule, Šimek.

Lomnice - Hejnice 5:1 (2:0)

Po nečekaném zisku tří bodů ze Skalice nechtěli Lomničtí v domácím utkání nic podcenit a přistoupili k němu zodpovědně. V 8. minutě T. Veg trefil v úniku gólmana, ale odražený balon hlavou už dorazil do branky Drahoňovský - 1:0. V 16. minutě se trestný kop Lábka dostal k Dlouhému, který podél gólmana zvýšil na 2:0. Ve 31. minutě Krasnický našel T. Vega, který trefil břevno.

V 54. minutě střídající Horáček našel Dlouhého, ale gólman jeho ránu vyrazil. V 64. Lábek zahrával standardku, míč se znovu dostal k Dlouhému, který přesně do šibenice zvýšil na 3:0! V 83. minutě se po ose Fedorko - Lábek dostal k čerstvému Žabokrtskému, který upravil na 4:0. V 87. Horáček nahrál Fedorkovi, který ranou pod břevno zvýšil už na 5:0. V posledních minutách už domácí v povedeném zápase trochu ztratili koncentraci a hosté toho využili ke snížení Zemanem.

„Předváděli jsme pěkné rychlé akce, výborný výkon podal Michal Dlouhý, který vstřelil dva góly i Michal Lábek, který na tři góly nahrával, ale pochvalu si za bojovnost zaslouží celý tým," byl po zápase spokojený trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 8. Drahoňovský, 16. a 64. Dlouhý, 83. Žabokrtský, 88. Fedorko - 89. Zeman. Rozhodčí: Mizera - Jirák, Šnýdl, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Lomnice: Přibyl - J. Veg (68. Poledník), Gaubman, Košťák, Krasnický - Majer, Lábek, Dlouhý, T. Veg (46. Horáček) - Drahoňovský (68. Žabokrtský), Fedorko.

Železný Brod - Sedmihorky 0:0

Přes množství šancí branku v tomto utkání diváci neviděli. Přesto nešlo o nudné utkání, při několika útočných výpadech se zaskvěli oba gólmani, někdy scházela útočníkům přesnější muška. Konečná remíza je asi spravedlivá.

Rozhodčí: Matějka - Žerovnický, Vrtal, ŽK: 4:3. Diváků: 150. Železný Brod: Čapek - Šilhán (46. M. Kotlár), Rozkovec, Picek, Šťastný, Š. Makula, T. Kotlár, Šimek (82. Plhal), Jelínek (76. Podzimek), Holeček, Hyška.  Sedmihorky: Mart. Špína - Novotný, Bejda, Holý (81. Pařík), Vaníček - Čermák (46. Kinský) - Ložek, Močkovský, Randák, Veber - Marc. Špína (71. Najman).

Turnov - Stráž p. R. 5:0 (1:0)

Turnovští fotbalisté pokračují ve vítězné sérii a v prvním poločase Stráž pod Ralskem téměř do ničeho nepustili. Sami ovšem využili jen jednu ze šancí Landfelda. Druhý poločas byl už ovšem jen na jednu bránu a domácí postupně přidali další čtyři góly, když se postupně trefili Š. Havel, Beníšek, Beneš z penalty a P. Havel.

„Předváděli jsme trpělivou hru, musím hráče pochválit.  Do ničeho jsme soupeře nepustili. Nula vzadu je vždycky dobrá, nemám klukům co vytknout," hodnotil utkání trenér Turnova Emil Šafář.

Branky: 13. Landfeld, 49. Š. Havel, 52. Beníšek, 67. Beneš z pen., 81. P. Havel. Rozhodčí: Zlatník - Všetečka, Zboroň, ŽK: 1:1. Diváků: 210. Turnov: Filla - Drahoš, Bělina, Petržílek, Křeš - Vencbauer (82. Falkenberg), P. Havel (82. Parsi), Beníšek, Landfeld (53. Provazník) - Beneš, Š. Havel (68. Jíra).

Derby od sousedů:

Utkání krajského přeboru FK Velké Hamry B - TJ Desná<br />Autor: Antonín BělonožníkVelké Hamry B - Desná 6:0 (3:0)

Před 150 diváky se mladí svěřenci trenéra Zdeňka Bryscejna od řeky Kamenice dirigovaní zkušenými Janem Linkou a Matějem Mihálikem  okamžitě "zakousli" do svých soupeřů od Bílé Desné. Výsledkem domácího tlaku bylo rychlé vedení hráčů v zeleném, když v 15. minutě na světelné tabuli svítilo hrozivých 3:0.

Domácí poté malinko polevili, i když i nadále si vytvářeli gólové příležitosti. I přes ojedinělé náznaky šancí ze strany sympaticky bojujících hostí se skóre do poločasu nezměnilo. Ve druhé půli domácí přidali ještě tři branky, a utkání tak skončilo jejich zaslouženou výhrou 6:0.

Branky:  7. a 11. Macháček, 14. Linka, 48. Javůrek, 68. Vosecký, 73. Řezníček. Rozhodčí: Jirák - Šůma, Čurda. Delegát: Houška. ŽK: 1:3. Diváků: 150. Velké Hamry B: Kobachidze - Džmura, Mihálik (58. Vosecký), Jeřábek, Janda, M. Javůrek, Syrovátka, Brožek (46. P. Javůrek), Linka (69. Řezníček), Macháček, Šťovíček (46. Hušek). Desná: Mucska - Schmied, Kovář, Kopal, P. Kořínek, Ježek, Hloušek, V. Kořínek, Šálek (58. Mejsnar), Veselouš, Poselt.