Začátek září v Turnově patřil šachu

21.09.2022 13:21:07 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Začátek září v Turnově patřil šachu

O Turnovský Granát se v sobotu 3. září utkalo 108 šachistů z celé České republiky. Poté další sobotu 10. září ŠK Zikuda Turnov hostil Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev v rapid a bleskovém šachu.

ŠK Zikuda Turnov, z. s. , uspořádal v sobotu 3. září 2022 v Kulturním centru Střelnice Turnov 16. ročník šachového turnaje v rapid šachu O Turnovský Granát, který je zařazen mezi 10 TOP turnajů seriálu Gran Prix ČR 2022/2023. Turnaje se zúčastnilo celkem 108 hráčů z celé ČR.

O vysoké úrovni svědčí účast čtyř velmistrů a pěti mezinárodních mistrů. Po urputných bojích zvítězil GM Plát Vojtěch z Lysé n. L. ziskem 8 bodů před GM Petrem Neumanem z Plzně a GM Milošem Jírovským z Pardubic se 7 body. Z turnovských hráčů byli nejlepší Václav Finěk 6,5 bodu, Zdenek Maršálek a Jaroslav Porš se ziskem 6 bodů.

„Turnaj proběhl v klidné a pohodové atmosféře zásluhou velmi dobré organizace pořadatelů z ŠK. Poděkování patří i pracovníkům KCT Střelnice za vzorné zajištění dokonalého zázemí celé akce. Pro pořadatele z šachového klubu to byla důležitá generálka před uspořádáním Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev v rapid šachu a bleskovém šachu, které se v prostorách Střelnice uskuteční v sobotu 10. září a v neděli 11. září vždy od 10 hodin," uvedlza Šachový klub Turnov František Zikuda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské šachové družstvo je mistrem republiky
Vynikající úspěch mladého turnovského šachisty na Mistrovství Čech
Dvojnásobné vítězství Turnova na otevřeném MČR družstev v šachu
Úspěch turnovských šachistů na šampionátu čtyřčlenných družstev
Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev
Šachový turnaj žákovských družstev v Turnově vyhrál tým ze Žižkovky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hokejisté Turnova zvou na dětský den na ledě
Výsledky mládeže HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT