Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.09.2022 15:14:51 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám zářijový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zahájení školního roku
Školní rok 2022/2023 bude zahájen ve čtvrtek 1. září. Studenti se sejdou ve třídách se svými třídními učiteli v 8:00 hodin. Od 8:45 hod. bude následovat tradiční shromáždění vedení školy, pedagogů a studentů v aule gymnázia.

Přijímací zkoušky
Gratulujeme všem studentům primy a 1. ročníku k jejich dobrým výkonům u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. O studium na semilském gymnáziu byl ve školním roce 2021/2022 zvýšený zájem, a proto se konalo také přijímací řízení do vyššího ročníku, tj. do třídy kvinta osmiletého gymnázia.

První ročník
V prvním ročníku osmiletého studijního programu zahájí studium celkem 24 nových žáků. Třídní profesorkou primy osmiletého gymnázia bude paní Mgr. Jana Kocourová. Do prvního ročníku čtyřletého gymnázia po všech změnách, které nastaly během prázdnin, nastoupí pravděpodobně 28 nových žáků, z toho 3 žáci z Ukrajiny. Třídním profesorem 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude pan Mgr. Martin Krajíc. Do třídy kvinta nastoupí celkem 6 nových žáků. Třídní profesorkou této třídy je i nadále paní Mgr. Jitka Strnadová.

Návraty ze zahraničí
Ze zahraničního studijního pobytu se vracejí Petr Flössel (roční studium v Kanadě), Justýna Kolářová (půlroční studium ve Francii) a Adam Koudelka (roční studium v Itálii). Všichni hodnotí svůj zahraniční studijní pobyt především jako velmi dobrou zkušenost. Pokud do 27. září prokážou odpovídající znalosti z předmětů, které nemohli na školách v zahraničí absolvovat (např. český jazyk a literatura), anebo jejichž náplň neodpovídá učivu obdobných předmětů vyučovaných na českém gymnáziu, budou moct pokračovat ve vzdělávání ve svých původních třídách.

Sportovní kurz
Sportovního kurzu se od 5. do 9. září zúčastní studenti 3. ročníku a septimy. Prožijí týden plný sportovních her, plavby na lodích  a paddleboardu, běhání po lese s mapou a buzolou, střelby z luku a vzduchovek a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu Sv. Kateřina nedaleko Chotěvic. Instruktory kurzu budou učitelé Krajíc, Hlava, Rambousek a Bradnová. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu.

Maturitní zkoušky ústní
Ústní maturitní zkoušky v podzimním termínu proběhnou v pondělí 12. září.

Adaptační kurz
Studenti primy a 1. ročníku se od 13. do 15. září zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Jana Kocourová, Mgr. Martin Krajíc, Mgr. Petra Pekárková a Mgr. Stanislav Ulvr.

Síť přidružených škol UNESCO
Ve dnech 19. až 20. září se zúčastníme XXVIII. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO. Hostitelskou školou je tentokrát Gymnázium F. X. Šaldy Liberec a shromáždění se bude konat v prostorách Pedagogické fakulty Technické univerzity v Liberci. Ing. Luděk Štěpnička, Mgr. Stanislava Vojtová a Mgr. Markéta Kubíková, vyučující, kteří se po celý rok věnují projektům UNESCO, se budou po dva dny účastnit bohatého programu včetně exkurzí, workshopů a tematických přednášek. Připravili také materiály pro prezentaci činnosti naší školy za uplynulý školní rok.

Jednání ředitelů gymnázií
Ředitelé gymnázií České republiky se sejdou na jednání ve dnech 19. až 21. září v Seči u Chrudimi. Na programu třídenního jednání je zejména problematika financování regionálního školství, reforma rámcových vzdělávacích programů a projektové řízení.

Pracovní porada ředitelů středních škol
Dvoudenní pracovní porada ředitelů středních škol zřizovaných Libereckým krajem se bude konat v Harrachově ve dnech 22. a 23. září.

Kalendář na stránkách školy
Chcete-li více plánovat, anebo znát v předstihu důležité termíny prázdnin, schůzek SRPG (setkání rodičů žáků s pedagogy), čtvrtletních či pololetních porad pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků, termíny sportovního kurzu, adaptačního kurzu, lyžařských kurzů, maturitního plesu, plesu absolventů atd., sledujte kalendář v levém menu našich webových stránek www.giosm.cz. Změna termínů v průběhu roku vyhrazena.

Plánované akce a termíny v měsíci říjnu:

v sobotu 1. října proběhne tradiční Pochod maturantů (připravujeme trasy pro pěší i cyklisty a bohaté občerstvení, organizují studenti oktávy a 4. ročníku pod vedením svých třídních profesorů; další podrobné informace k této akci zveřejníme v průběhu září a v říjnovém zpravodaji)

Jaké byly červnové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT