Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.09.2022 15:14:51 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám zářijový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zahájení školního roku
Školní rok 2022/2023 bude zahájen ve čtvrtek 1. září. Studenti se sejdou ve třídách se svými třídními učiteli v 8:00 hodin. Od 8:45 hod. bude následovat tradiční shromáždění vedení školy, pedagogů a studentů v aule gymnázia.

Přijímací zkoušky
Gratulujeme všem studentům primy a 1. ročníku k jejich dobrým výkonům u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. O studium na semilském gymnáziu byl ve školním roce 2021/2022 zvýšený zájem, a proto se konalo také přijímací řízení do vyššího ročníku, tj. do třídy kvinta osmiletého gymnázia.

První ročník
V prvním ročníku osmiletého studijního programu zahájí studium celkem 24 nových žáků. Třídní profesorkou primy osmiletého gymnázia bude paní Mgr. Jana Kocourová. Do prvního ročníku čtyřletého gymnázia po všech změnách, které nastaly během prázdnin, nastoupí pravděpodobně 28 nových žáků, z toho 3 žáci z Ukrajiny. Třídním profesorem 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude pan Mgr. Martin Krajíc. Do třídy kvinta nastoupí celkem 6 nových žáků. Třídní profesorkou této třídy je i nadále paní Mgr. Jitka Strnadová.

Návraty ze zahraničí
Ze zahraničního studijního pobytu se vracejí Petr Flössel (roční studium v Kanadě), Justýna Kolářová (půlroční studium ve Francii) a Adam Koudelka (roční studium v Itálii). Všichni hodnotí svůj zahraniční studijní pobyt především jako velmi dobrou zkušenost. Pokud do 27. září prokážou odpovídající znalosti z předmětů, které nemohli na školách v zahraničí absolvovat (např. český jazyk a literatura), anebo jejichž náplň neodpovídá učivu obdobných předmětů vyučovaných na českém gymnáziu, budou moct pokračovat ve vzdělávání ve svých původních třídách.

Sportovní kurz
Sportovního kurzu se od 5. do 9. září zúčastní studenti 3. ročníku a septimy. Prožijí týden plný sportovních her, plavby na lodích  a paddleboardu, běhání po lese s mapou a buzolou, střelby z luku a vzduchovek a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu Sv. Kateřina nedaleko Chotěvic. Instruktory kurzu budou učitelé Krajíc, Hlava, Rambousek a Bradnová. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu.

Maturitní zkoušky ústní
Ústní maturitní zkoušky v podzimním termínu proběhnou v pondělí 12. září.

Adaptační kurz
Studenti primy a 1. ročníku se od 13. do 15. září zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Jana Kocourová, Mgr. Martin Krajíc, Mgr. Petra Pekárková a Mgr. Stanislav Ulvr.

Síť přidružených škol UNESCO
Ve dnech 19. až 20. září se zúčastníme XXVIII. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO. Hostitelskou školou je tentokrát Gymnázium F. X. Šaldy Liberec a shromáždění se bude konat v prostorách Pedagogické fakulty Technické univerzity v Liberci. Ing. Luděk Štěpnička, Mgr. Stanislava Vojtová a Mgr. Markéta Kubíková, vyučující, kteří se po celý rok věnují projektům UNESCO, se budou po dva dny účastnit bohatého programu včetně exkurzí, workshopů a tematických přednášek. Připravili také materiály pro prezentaci činnosti naší školy za uplynulý školní rok.

Jednání ředitelů gymnázií
Ředitelé gymnázií České republiky se sejdou na jednání ve dnech 19. až 21. září v Seči u Chrudimi. Na programu třídenního jednání je zejména problematika financování regionálního školství, reforma rámcových vzdělávacích programů a projektové řízení.

Pracovní porada ředitelů středních škol
Dvoudenní pracovní porada ředitelů středních škol zřizovaných Libereckým krajem se bude konat v Harrachově ve dnech 22. a 23. září.

Kalendář na stránkách školy
Chcete-li více plánovat, anebo znát v předstihu důležité termíny prázdnin, schůzek SRPG (setkání rodičů žáků s pedagogy), čtvrtletních či pololetních porad pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků, termíny sportovního kurzu, adaptačního kurzu, lyžařských kurzů, maturitního plesu, plesu absolventů atd., sledujte kalendář v levém menu našich webových stránek www.giosm.cz. Změna termínů v průběhu roku vyhrazena.

Plánované akce a termíny v měsíci říjnu:

v sobotu 1. října proběhne tradiční Pochod maturantů (připravujeme trasy pro pěší i cyklisty a bohaté občerstvení, organizují studenti oktávy a 4. ročníku pod vedením svých třídních profesorů; další podrobné informace k této akci zveřejníme v průběhu září a v říjnovém zpravodaji)

Jaké byly červnové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.

61. Podještědské derby: Ten bod je pro Jablonec docela zlatý

Veledůležitý zápas pro oba celky, tedy FK Jablonec a Slovan Liberec, krásné počasí, vynikající trávník, přes tři tisícovky diváků a nakonec výsledek, který nepotěšil asi ani jednoho z rivalů. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Turnovské muzeum na výstavě ukáže, jak vznikají hory
V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

Nejčtenější články

18.09.: Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt
19.09.: V Plavech řádně oslavili fotbalovou stovku
18.09.: Dlaskův statek oživí se svatováclavskou zábavou i loutkové divadlo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT