Zářijové novinky ze semilské knihovny

15.09.2019 11:57:55 | Autor: mks | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Zářijové novinky ze semilské knihovny

Z Městské knihovny v Semilech letí radostná novina. V Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání knihy Objevuj Semily s Krákorkou a anglickou verzi Take a stroll around Semily lze nově zakoupit v knihovně a Turistickém informačním centru. Knihovna ale na září nachystala mnohem více novinek!

Babí léto odstartuje přednáška Od klimatické změny ke změně klimatu, která se uskuteční v čítárně knihovny v úterý 17. září od 17.30. Do Semil na pozvání Čajovny U Robinsona a města zavítá ekolog a geograf RNDr. Jan Piňos. Semilští budou mít jedinečnou možnost debatovat o oteplování planety, krajině, lesích a vodě, energii a jiných naléhavých ekologických tématech, například také o roli médií, plýtvání a o tom, co může udělat každý pro lepší kvalitu života.

Po náročném pracovním týdnu se můžete v knihovně zastavit na dobrou kávu. Workshop Příprava domácí kávy chystají na pátek 20. září od 17 hodin na terase v oddělení pro děti a mládež. V případě nepříznivého počasí se účastníci přesunou do prostor knihovny. Těšit se můžete na baristy s dlouholetou praxí, Jakuba Ježka a Elišku Fáborskou.

„Na workshopu si povíme něco málo o kávové kultuře, o pěstování a zpracování kávy a kde sehnat kvalitní zrno. Ukážeme si základní domácí přípravu filtrované kávy (Chemex, French press, Aeropress, V60 a džezva). U každé metody provedeme ochutnávku a poukážeme si na rozdíly. Káva není pouze zdroj kofeinu, ale hlavně rozmanitý a komplexní nápoj!," uvedla podrobnosti ředitelka semilské knihovny Jitka Šedinová.

Na akci se můžete přihlásit v oddělení pro dospělé, dospele@knihovnasemily.cz. Tamtéž naleznete i minivýstavku plnou knih na téma káva.

Další přednáška Čínské nudle, no a co dál? vás provede čínskou kulturou, od symboliky slov a tradic až po současný systém vzdělávání nebo paradoxy moderních technologií. Barbora Matějková je studentkou oboru Kulturní studia Číny na Masarykově Univerzitě v Brně, a v Číně strávila dva semestry. Vrátila se zpět s chutí na svíčkovou a také s množstvím příběhů, o které se ráda podělí ve středu 25. září od 17 hodin v čítárně knihovny.

Září zakončí tradiční páteční burza knih plánovaná na 27. září jako předzvěst pro Týden knihoven, který bude následovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
Jak semilská knihovna nocovala s Andersenem
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT