Zastupitelstvo Semil změnilo pravidla prodeje bytů

21.05.2011 17:37:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Zastupitelstvo Semil změnilo pravidla prodeje bytů

Zastupitelstvo Města Semily na svém zasedání 16. května mimo jiné schválilo pravidla prodeje bytových domů. Z původního návrhu byl nakonec vypuštěn čtvrtý bod o veřejné dobrovolné dražbě celého domu, proti které se ozývalo nejvíce kritických hlasů.

Změna prodeje znamená, že pokud si byty nekoupí nájemníci nebo jejich rodinní příslušníci (bod 1) nebo nájemníci nedokoupí ideální podíly bytů o které nebyl zájem (bod 2), tak přichází na řadu obálková soutěž (bod 3, podrobná pravidla níže) a pokud se ani v ní dům neprodá, tak zůstává v majetku města.

Dům v Husově ulici se zatím řešit nebude

„Vyňat z prodeje byl zatím dům v Husově ulici č. p. 79, protože v něm jsou dlouhodobé problémy se statikou, která je v současné době ovlivněna stavbou v této ulici, což je projekt Čistá Jizera," upřesnila místostarostka Semil Lena Mlejnková. V současnosti se jedná o prodejích s nájemníky domů na Komenského náměstí 109 a v Mizerově ulici 441 a 606, pro prodej připravují se domy v ulici 3. května - tzv. Pětidomí a v Bitouchově 93. Ceny podílů za byty v těchto projednávaných domech se pohybují od 126 tisíc za menší z nich (37 m2) až po 622 tisíc za velké byty (131 m2).

Cílem města je prodat pouze celý dům po ideálních podílech nájemníkům. Dům s pozemkem bude rozdělen na ideální podíly, které budou odrážet poměr plochy příslušného bytu k úhrnu podlahových ploch všech bytů v domě. Minimální kupní cena s pozemkem se rovná tržní obvyklé ceně stanovené soudním znalcem vybraným ve výběrovém řízení. 

Jak zní nová pravidla k prodeji bytů v Semilech:

(redakčně kráceno)

V 1. kole budou ideální podíly přednostně nabídnuty nájemcům, přičemž o koupi mohou projevit zájem i jejich rodinní příslušníci - rodiče, děti, vnoučata. Na nabídku mohou nájemci, potažmo rodinní příslušníci reagovat ve lhůtě 60 dnů od vyhlášení 1. kola prodeje na úřední desce úhradou částky odpovídající 10 % kupní ceny příslušného ideálního podílu.

Ve 2. kole budou stejnému okruhu potencionálních kupujících nabídnuty ideální podíly, o které nebyl projeven zájem v 1. kole s tím, že lhůta pro projevení zájmu bude v tomto kole za jinak stejných podmínek pouze 30 dnů od vyhlášení na úřední desce.

3. kolo bude vyhlášeno pouze v případě, že v 1 a 2. kole bude ze strany nájemců, potažmo rodinných příslušníků projeven zájem minimálně o 50 % podíl na domě. To bude posuzováno k úhrnu podlahových ploch všech bytů. V opačném případě nebude 3. kolo vyhlášeno a dům zůstane nadále v majetku města a již složené zálohy budou vráceny.

Pokud bude tato podmínka naplněna, tak ve 3. kole budou do volného prodeje nabídnuty formou obálkové soutěže ideální podíly, o které nebyl v předchozích dvou kolech projeven zájem. Každý zájemce o koupi je povinen spolu s podáním nabídky uhradit částku odpovídající 10 % minimální kupní ceny, nabídky budou přijímány ve lhůtě 30 dnů od vyhlášení 3. kola na úřední desce MěÚ Semily. Vyhodnocení nabídek poté provede rada města, v případě zájemců o stejný podíl rozhoduje výše nabídnuté kupní ceny. V případě shodné ceny rozhoduje termín podání nabídky.

Konečný prodej domu se uskuteční pouze v případě, že se podaří získat zájemce (kupující) pro všechny ideální podíly, a bude tak prodán celý dům.

Předchozí články k tématu:

Zastupitelstvo schválilo prodej, nyní záleží na dohodě s nájemníky

Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT