Zvýšení mezd řidičů kraje intenzivně řeší s dopravními odbory
22.02.2017 21:19:18 | Autor: Štěpánka Filipová, Asociace krajů ČR | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří
O mzdách řidičů autobusů ve středu 22. února jednala předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová s předsedou Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.
„Většina krajů už má zvýšení mezd řidičů autobusů vyřešené. Tam, kde se tak ještě nestalo, o tom bude jednat nejbližší zastupitelstvo," řekla předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodala: „Kraje musíme řídit účelně, efektivně a hospodárně. Proto jsme řešili smlouvy, pomoc vlády s financováním a od státu požadujeme také kontroly dopravců, aby peníze skutečně poukázali řidičům. Vláda bohužel projednávání materiálu, který byl kompromisním řešením a posílil by finance na opravu silnic II. a III. tříd, v pondělí přerušila."
„Preferujeme jednání před stávkou. Stávka je projev zoufalství, když se nemůžeme s někým dohodnout. Jde nám o to, aby zaměstnavatelé, tedy dopravci, peníze řidičům skutečně, a to co nejdříve, poukázali a řidiči je měli na svých účtech," uvedl předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík a doplnil: „Považovali bychom za správné, kdyby se danou věcí vláda znovu zabývala. Už jen s ohledem na předchozí vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a premiéra Bohuslava Sobotky o participaci vlády na dané věci."
Asociace krajů ČR chce připravit tabulku s přehledem aktuální situace se zvýšením mezd řidičů v jednotlivých krajích. Tu do soboty pošle předsedovi Odborového svazu dopravy Luboši Pomajbíkovi, aby dopravní odbory měly k dispozici čerstvé informace.
Odborový svaz dopravy také vydal oficiální prohlášení. Kvůli nevyřešené situaci se mzdami řidičů autobusů trvá celorepubliková stávková pohotovost. Dopravní odbory vyzývají vládu, aby situaci neprodleně řešila, požadují jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Obrátily se i na zaměstnavatele, aby jednali s kraji a bylo možné vést sociální dialog, na kraje, aby zvýšené náklady na mzdy neprodleně kompenzovaly a oslovily také Svaz dopravy ČR, aby neprodleně uzavřel Kolektivní smlouvu vyššího stupně.
Související články
Zastupitelé kraje rozhodli o postupu při řešení mezd řidičů autobusů
Za neodjeté spoje odebere kraj dopravci ČSAD Liberec dvě linky
Ohlédnutí za rokem 2016 v dopravě
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Jeden svět 2026 v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích
Nejčtenější články
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.