Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Fanoušci sportu a aktivního trávení volného času se konečně dočkali! V sobotu 26. května 2018 byl v Jilemnici slavnostně otevřen rekonstruovaný sportovní a volnočasový areál Hraběnka. Stavba začala v polovině roku 2017, ale připravovala se několik let.

Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková

Před kamerami České televize byly v pondělí 21. května v pražském hotelu Forum Karlín slavnostně vyhlášeny výsledky ankety o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2017/18. Biatlonistou roku byl vyhlášen Michal Krčmář, stříbrný medailista z olympijských her v Pchjongčchangu.

30.05.2018 | SPORT | Jilemnice | foto (90)
Součástí otevření jilemnického areálu Hraběnka byl exhibiční štafetový závod dvojic. Diváci viděli v akci současné či nedávné reprezentanty. Závod nakonec vyhrála dvojice biatlonista Tomáš Krupčík a běžkyně Kateřina Janatová. | více

detoa-hracky 2018

V Břízkách opět končila biatlonová sezona

30.03.2018| SPORT | Jilemnice
V biatlonovém areálu v Břízkách byla zakončena biatlonová sezona. Na pořadu bylo Mistrovství České republiky v supersprintu a exhibice, která do areálu Mšeno Břízky opět přilákala tisíce nadšených diváků. Celá akce měla několik vrcholů. Vedle boje o cenné kovy děkovali závodníci svým věrným fanouškům za podporu v průběhu celé sezóny, loučilo se s reprezentanty Veronikou Zvařičovou a Jaroslavem Soukupem nebo se tleskalo úspěšným olympionikům Veronice Vítkové a Michalu Krčmářovi. | více

Magdalena Bergerová: Mými vzory jsou Vítková a Václavík

26.03.2018| SPORT | Jilemnice
Vítězkou 4. ročníku ceny Hamé o nejlepší biatlonovou střelkyni a střelce v kategorii dorost je Magdalena Bergerová z Jilemnice. Jak vysoko staví tuto cenu i kdo je jejím sportovním vzorem, prozradila Magdalena v rozhovoru. | více

Vítězi čtvrtého ročníku soutěže Superstřelec jsou Bergerová a Mánek

25.03.2018| SPORT | Jilemnice | foto (3)
Budou z nich noví Moravcové a nové Vítkové a Koukalové? Našlápnuto mají dobře. Biatlonisté Ondřej Mánek z jihočeského SKS Vimperk a Magdalena Bergerová z Jilemnice se stali vítězi 4. ročníku ceny Hamé o nejlepší střelkyni a střelce v kategorii dorost. | více

Markéta Davidová má juniorské zlato, Vítězslav Hornig bronz

04.03.2018| SPORT | Jilemnice
Jedenadvacetiletá olympionička z Janova nad Nisou po zisku stříbrné medaile ze sprintu v sobotu na juniorském MS v biatlonu v estonském Otepää, vybojovala v neděli titul mistryně světa ve stíhačce a má zlatou medaili. | více

Biatlon má druhou medaili. Krčmář je stříbrný

11.02.2018| SPORT | Vrchlabí
Také druhý biatlonový sprint na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl české výpravě medaili, Michal Krčmář skončil druhý a navázal na sobotní bronz Veroniky Vítkové. Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy, třetí byl s odstupem 3,3 sekundy na Krčmáře Ital Dominik Windisch. | více

První medaili na olympiádě získala Veronika Vítková

11.02.2018| SPORT | Jilemnice
Česko slaví první olympijskou medaili na zimních hrách v Pchjongčchangu. O bronz se v sobotu postarala biatlonistka Veronika Vítková ve sprintu na 7,5 kilometru, v němž nestačila jen na německou vítězku Lauru Dahlmeierovou a stříbrnou Norku Marte Olsbuovou. | více

Veronika Vítková potřetí třetí

18.01.2018| SPORT | Jilemnice
Skvělé vystoupení mají za sebou české biatlonistky. V úvodní disciplíně šestého kola Světového poháru v italské Anterselvě, pro kterou je typické vysoká nadmořskou výška (1650 m), vybojovala Veronika Vítková po bezchybné střelbě třetí místo! | více

Strhující závěr přinesl Veronice Vítkové bronz

15.01.2018| SPORT | Jilemnice
V posledním závodě při zastávce Světového poháru v biatlonu v německém Ruhpoldingu se jel hromadný závod pro 30 nejlepších biatlonistek současného stavu SP. Česko zastupovaly dvě závodnice - Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. | více

Tři biatlonisté v TOP 10, nejlepší Moravec druhý

11.01.2018| SPORT | Liberecký kraj
Už minulý týden v Oberhofu ukázali čeští biatlonisté stoupající formu směrem k olympijským hrám v Pchjongčchangu. Nyní ji v Ruhpoldingu potvrdili. Ve vytrvalostním závodu Světového poháru skončili tři v elitní desítce. První stupně vítězů slaví Ondřej Moravec, který nestačil jen na Martina Fourcada. Na pátém místě dojel Michal Krčmář, osmý skončil Michal Šlesingr, všichni členové SKP Jablonec. | více

Obrazem: Rychlostní závod žactva v biatlonu v Břízkách

10.01.2018| SPORT | Vrchlabí
Oblastní kvalifikační rychlostní závod volnou technikou v biatlonu pro kategorii žáků a žaček se konal v pátek 29. prosince. Jelo se na tratích 3 a 4 km ve sportovním areálu Centra sportu Ministerstva vnitra Olymp, který má pořadatelský klub SKP Kornspitz Jablonec ve výpůjčce. | více

starší aktuality

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností

Společně do vesmíru aneb Kosmický tábor v areálu technické univerzity

Od 14. do 21. července 2018 bude v areálu Technické univerzity v Liberci probíhat 1. mezinárodní letní kosmická škola Společně do vesmíru. Účastníci táboru se na týden zapojí do kosmického programu, během kterého se uskuteční i přímé spojení s Mezinárodní vesmírnou stanicí, procvičí si cizí jazyk a vyzkouší si život na vysoké škole včetně studia a ubytování na univerzitních kolejích. Více informací