Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!

Z úterních disciplín Olympiády dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji, které se konaly ve Vrchlabí, byly nejzajímavější běh na lyžích a biatlon, ze kterých má Liberecký kraj hned šest zlatých medailí!

Královéhradecký kraj od neděle 22. do čtvrtka 26. ledna hostí již 20. Olympiádu dětí a mládeže ČR. Velká část soutěží probíhá ve Vrchlabí, odkud přinášíme fotografie Zdeňka Horáka z pondělního biatlonu a orientačního běhu na lyžích. Liberecký kraj už získal mnoho medailí, když dvě zlata má trojice běžců Jungwirth, Plecháčová a Janata.

27.01.2023 | SPORT | Vrchlabí | foto (87)
Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji byla zakončena čtvrtečními soutěžemi. Libereckému kraji se dařilo ve smíšených štafetách v běhu na lyžích i lyžařském orientačním běhu, když v obou disciplínách jeho družstva vyhrála. V medailovém hodnocení zvítězil Liberecký kraj i celkově. | více

08 divadlo

Nejlepší biatlonistkou roku zvolena už popáté Markéta Davidová

17.05.2023| SPORT | Liberecký kraj
Závodnice SKP Kornspitz Jablonec nad Nisou Markéta Davidová ovládla anketu o nejlepší českou biatlonistku sezony 2022/ 2023. Druhý skončil Michal Krčmář a třetí Tereza Voborníková. Markéta Davidová ve věku 26 let vyhrála už popáté a ještě k tomu nepřetržitě v řadě od roku 2019. | více

Markéta Davidová táhne biatlonisty k lepším výkonům

11.12.2022| SPORT | Liberecký kraj
Koncem listopadu začal ve finské Kontiolahti letošní ročník Světového poháru biatlonistů a omlazená česká reprezentace o sobě dala sice vědět, ale nic světoborného nepředvedla. Své odvedla jen dvojice českých jedniček - z jabloneckého oddílu Kornspitz. Oba se prosadili ve vytrvalostních závodech. Michal Krčmář obsadil 13. místo a Markéta Davidová 7. místo. O víkendu v Kontiolahti se ukázala světlá stránka omlazení českého reprezentačního týmu - skvělé výkony českých štafet jak mužů, tak i žen. | více

Nejlepší biatlonistkou roku zvolena počtvrté za sebou Markéta Davidová

18.06.2022| SPORT | Liberecký kraj
Počtvrté za sebou se stala nejlepší českou biatlonistkou roku Markéta Davidová. Vítězka malého křišťálového glóbu za vytrvalostní závody Světového poháru uspěla v anketě před druhou Jessicou Jislovou a třetí Terezou Voborníkovou. Cenu převzala na pátečním slavnostním vyhlášení v Národním domě na Vinohradech. | více

V Hostinném přivítali zlatou biatlonistku Terezu Voborníkovou

16.04.2022| SPORT | Hostinné | foto (12)
Na náměstí v Hostinném v sobotu 9. dubna slavnostně přivítali reprezentantku v biatlonu Terezu Voborníkovou. Dvojnásobná juniorská mistryně světa a účastnice zimních olympijských her v Pekingu si pozvala za hosty kolegy z národního týmu Mikuláše Karlíka a Adama Václavíka. | více

Obrazem: Šampionát žactva v biatlonu hostil areál Vejsplachy

11.03.2022| SPORT | Vrchlabí | foto (40)
Český pohár žactva v biatlonu byl zakončen Mistrovstvím České republiky, které se konalo od 4. do 6. března v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. V pátek dopoledne byly na programu štafety trojic, v sobotu závod s hromadným startem a v neděli šampionát vyvrcholil závody ve sprintu volnou technikou. Přinášíme výsledky a fotogalerii ze sobotního závodu. | více

Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa

28.02.2022| SPORT | Vrchlabí
Po triumfu ve sprintu ovládla česká biatlonistka Tereza Voborníková, rodačka z Vrchlabí, pocházející z Hostinného, i nedělní stíhací závod a na šampionátu juniorů v Soldier Hollow získala už třetí medaili. Druhé vítězství přidala k bronzu z vytrvalostního závodu. | více

Bezchybná střelba vynesla Jessicu Jislovou na páté místo!

19.12.2021| SPORT | Liberecký kraj
Vynikající výsledek si připsala v prvním hromadném závodě kariéry ve světovém poháru biatlonistka SKP Jablonex Jessica Jislová. Ve francouzském Annecy v neděli jako jediná ze všech závodnic na střelnici ani jednou nechybovala a vyjela si páté místo, což je zatím nejlepší výsledek její kariéry. | více

Michal Krčmář vybojoval ve stíhačce v Östersundu čtvrté místo

05.12.2021| SPORT | Vrchlabí
Michal Krčmář opět potvrdil, že mu ve Světovém poháru v biatlonu sedí kontaktní závody. V nedělním stíhacím závodě ve švédském Östersundu se dokázal z 15. místa po sprintu propracovat až na konečné čtvrté, které je tak po dlouhé době umístěním ve vyhlašované šestce od českých mužů. Vítězství oslavil Christiansen z Norska. | více

Markéta Davidová zahájila biatlonovou sezonu famózním vítězstvím

27.11.2021| SPORT | Jilemnice
Česká biatlonistka Markéta Davidová vstoupila jako jedna z favoritek do prvního závodu Světového poháru v biatlonu ve švédském Östersundu. Nakonec famózní čistou střelbou vytrvalostní závod na 15 kilometrů suverénně ovládla o víc než minutu před všemi soupeřkami. | více

Obrazem: Sprint na šampionátu v orientačním biatlonu v Jilemnici

30.10.2021| SPORT | Jilemnice | foto (22)
První závodní den Mistrovství světa v orientačním biatlonu v pátek 29. října byl v areálu Hraběnka na programu závod ve sprintu. V sobotu se pokračuje od 10 hodin, kdy účastníky z pěti evropských zemí čeká klasický závod.

starší aktuality

Na podporu obchodů na venkově rozdělí kraj téměř čtyři a půl milionu

Malé prodejny na venkově i letos podpořil Liberecký kraj, a to prostřednictvím dotačního programu nazvaného Obchůdek 2021+. Peníze zamíří do obcí do tisíce obyvatel, případně do obcí do tří tisíc obyvatel, v jejichž místních částech žije méně než tisícovka lidí a na jejichž území se nachází nejvýše jedna maloobchodní prodejna s převahou prodeje potravin a nápojů. „V programu bylo stejně jako v předchozím roce k dispozici 4,4 milionu korun. 3,8 milionu poskytlo ze svého rozpočtu ministerstvo průmyslu a obchodu a šesti sty tisíci korunami přispěl Liberecký kraj," uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Skleníky v liberecké botanické zahradě se dočkají obnovy

Více než 20 let staré opláštění skleníků v liberecké botanické zahradě se dočká obnovy. Liberecký kraj poskytne na tento projekt celkem 2 160 000 korun mimo běžný rozpočet organizace. Nové skleníky bude mít botanická zahrada ještě letos, s nejvyšší pravděpodobností už na konci října letošního roku. „Opláštění skleníků v botanické zahradě je v nevyhovujícím stavu. Je poškozené UV zářením, má mnoho prasklin v plexiskle, které navíc zarůstá mechem. Netěsní tam také střechy i okna. Rozhodli jsme se proto vyhovět žádosti pana ředitele Václava Lenka o účelový příspěvek mimo rozpočet organizace a poskytneme botanické zahradě na obnovu skleníků 2 160 000 korun," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.