Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 1

Turnovské prameny vody jsou pitné

13.04.2021
Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!

 

V Jablonci hořela dodávka

12.04.2021
K požáru automobilu - dodávky v Jablonci nad Nisou vyjížděl v sobotu 10. dubna první i druhý výjezd ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Hasiči museli přestřihnout zámek na vratech od dvora, aby mohli začít s likvidací požáru pomocí vysokotlakého vodního proudu a jednoho vodního proudu C. Další informace na Našem Jablonecku

 

Už 11. ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

10.04.2021
Jedenáctý ročník populární fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky vyhlásila v těchto dnech Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Přihlásit se může každý s až čtyřmi snímky Jizerských hor. Zaslat je musí nadaci emailem (info@nadaceivanadejmala.cz) a zároveň vyvolané poštou (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3). Uzávěrka je v pátek 4. června. Více podrobností

 

Průjezd komunikace U školy v Mašově bude omezen

09.04.2021
Na kontrolním dnu obdržel odbor správy majetku turnovské radnice informace o omezení provozu v ulici rekonstruované základní školy v Mašově. Z důvodu plánovaného připojení STL (středotlakého) plynovodu, vodovodní přípojky a kanalizační přípojky nebude možný v týdnu od 19. 4. do 24. 4. 2021 průjezd ulice U školy, (tzn. na parkoviště u školky a k rodinným domům v této části Mašova). „Přístup k rodinným domům půjde horní komunikací od hřbitova nebo pěšky s použitím parkování na návsi v Mašově. Za obtíže způsobené krátkodobým nutným přerušením komunikace se omlouváme," uvedl Odbor správy majetku MěÚ Turnov.

 

Kompostárna na Malém Rohozci je od dubna otevřená

08.04.2021
Kompostárna na Malém Rohozci v Turnově je od dubna letošního roku opět pro zahrádkáře otevřená. Přivážet můžete větve, trávu, listí a další bioodpad, který na zahrádce nashromáždíte. Provozní doba kompostárny od dubna do října 2021: pondělí, středa, pátek 9:00 - 17:00, sobota 8:00 - 12:00. Kompostárna bude uzavřena v roce 2021 v následujících termínech státních svátků: 5. 4., 1. 5., 8. 5., 5. 7. a 17. 11.

 

Osobnosti napsaly dopis ministrovi, aby vznikl plán na návrat koncertů

05.04.2021
Producent Radek Hrabě a harfistka a pedagožka Kateřina Englichová napsali dopis ministrovi kultury Lubomíru Zaorálkovi, aby byla stanovena pravidla pro návrat koncertní činnosti pro klasickou, ale i další hudbu. K dopisu se připojilo mnoho osobností, například houslista Václav Hudeček, spisovatelka Eva Hudečková, publicista Jiří Vejvoda, hobojista Vilém Veverka nebo ředitel jabloneckého divadla Pavel Žur. Podrobnosti na Našem Jablonecku

 

Na Luka v Turnově není možné přivážet větve ani jiné dřevo

02.04.2021
Řadu let byli lidé v Turnově zvyklí vozit ořezané větve ze zahrad na místo pálení čarodějnic Na Lukách za autobusovým nádražím. Bohužel to v tuto chvíli není možné. „Prosíme veřejnost, aby do této lokality větve nevozila. Objemnější bioodpad lze dopravit na kompostárnu na Malém Rohozci, která se poprvé otevře v sobotu 3. dubna 2021. Děkujeme za pochopení," uvedl Městský úřad Turnov.

 

Krajská informační linka bude o Velikonocích fungovat pouze o víkendu

01.04.2021
Krajská telefonní linka 800 880 066, kam mohou zájemci volat pro informace k očkování a k registraci do Centrálního rezervačního systému, nebude o Velkém pátku 2. dubna a také o Velikončním pondělí 5. dubna v provozu. Operátorky a operátoři budou zájemcům k dispozici o víkendu 3. a 4. dubna v časech od 8 do 14 hodin. Od úterý 6. dubna bude fungovat linka opět v normálním režimu, a to po-pá 8-16 hodin, so-ne 8-14 hodin.

 

Lukáš Vocásek v čele liberecké sanaplasmy

30.03.2021
Novým manažerem libereckého plazma centra sanaplasma se stal Lukáš Vocásek. V uplynulých letech se zabýval projekty zajišťujícími osvětlení po celém světě, od Kuvajtu, přes Indii až po Kanadu. Liberecké centrum sanaplasma je jedním z nejstarších plazma center u nás, funguje již 13. rokem. A naprostá většina zdravotních sester, které se o dárce starají, je zde od samého začátku. Lukáš Vocásek vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. „Nová pozice v čele libereckého centra sanaplasmy je pro mne velkou výzvou. Těší mě, že po mnoha letech praxe ve světě techniky se mohu stát součástí společnosti, jejíž činnost má jednoznačný a prokazatelný dopad na zdraví a životy lidí," uvedl Lukáš Vocásek.

 

MŠ Jana Palacha Turnov pořádá Den otevřených dveří

27.03.2021
Den otevřených dveří proběhne v Mateřské škole Turnov, Jana Palacha 1931, ve středu 31. března 2021 od 9 do 14 hodin. Zájemci o osobní návštěvu se mohou hlásit předem na tel. čísle 723 925 808, kde jim bude poskytnuta informace o čase, kdy mohou MŠ navštívit. V rámci Dne otevřených dveří lze vyzvednout Žádost o přijetí na školní rok 2021 - 2022.

 

Nalezeno článků: 2183, zobrazeno: 1-10

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou pitné

Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!

V Jablonci hořela dodávka

V Jablonci hořela dodávka K požáru automobilu - dodávky v Jablonci nad Nisou vyjížděl v sobotu 10. dubna první i druhý výjezd ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Hasiči museli přestřihnout zámek na vratech od dvora, aby mohli začít s likvidací požáru pomocí vysokotlakého vodního proudu a jednoho vodního proudu C. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Zoo a botanická zahrada jdou pod kraj, dva domovy pro seniory Liberci
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Od 12. dubna zůstává v turnovské knihovně výdejní okénko

Nejčtenější články

12.04.: Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově
12.04.: Turista spadl na Suchých skalách
12.04.: K nehodě se zraněním řidiče došlo u obce Všeň

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.