Měsíc květen v turnovské knihovně

17.05.2024 17:15:14 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Měsíc květen v turnovské knihovně

Turnovská knihovna v květnu patří Roku české hudby i železnici, těšte se na netradiční literární setkání Jaroslavem Rudišem. Nechybí pohádky ani oblíbené dílny. Více najdete v programu níže.

Přehled akcí - květen 2024

Čtvrtek 2. května 2024 od 19 hodin, knihovna na vlakovém nádraží

Film v knihovně
Klub přátel železnic Českého ráje Vás zve na promítání filmu Zbraně pro Prahu (1974). Připomeneme si tak nejen ukončení druhé světové války, ale také snímek vzniklý před padesáti lety, kde hraje železnice důležitou roli. Vstupné dobrovolné.

Čtvrtek 9. května 2024 od 17 hodin, knihovna na vlakovém nádraží

Písničkářka v knihovně
Písničkářka Českého ráje Marie Špačková Ouhrabková představí svoji autorskou tvorbu znovu v turnovské knihovně na vlakovém nádraží. Můžete se tak těšit na písničky nejen o lásce a přátelství, ale také o inspirativní přírodě Českého ráje. Vstupné dobrovolné.

Neděle 12. května 2024 od 10 hodin, dětské oddělení knihovny

Dílna květinová - dárek pro maminku
Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiny s dětmi je věnována aranžování živých kytiček, tvorbě papírových přání a kytiček. Těší se na děti i rodiče lektorky Eva, Simona, Šárka a Veronika. Nezapomeňte na kartičky Pohádkového tvoření se skřítkem Knihovníčkem. Součást projektu Bookstart S knížkou do života.

Úterý 14. května 2024 od 16 hodin, dětské oddělení knihovny

Papírové pohádky aneb o kmotru Zajíci
Oblíbený pohádkový podvečer pro rodiny s dětmi. Tentokrát uvidíte tři pohádky o kmotru Zajíci. Divadlo Kordula se svým loutkovým představením - malým pro radost, velkým k poučení. Na začátku trocha čarování a z malé knihy je velká a hlavním hrdinou je kmotr Zajíc, který se snaží obelstít lidi i zvířátka. Nakonec ale zvítězí hlavně sám nad sebou. V průběhu představení se děti zapojí do hry v roli zvířátek a pomůžou tak staré želvě přivést kmotra Zajíce k rozumu. Součástí projektu Bookstart S knížkou do života. Opět nezapomeňte na kartičky Pohádkové tvoření se skřítkem Knihovníčkem.

Čtvrtek 16. května 2024 od 9:30 hodin, Centrum pro rodinu Náruč

Pohádková babička v Náruči
Květnové pohádkové a písničkové dovádění s pohádkovou babičkou Evou Kordovou a Míšou Uchytilovou. Součástí projektu Bookstart S knížkou do života. Doplněno povídáním pro maminky o nových knížkách vhodných pro čtení, hry a učení říkadel s nejmenšími dětmi.

Literární depo aneb o železnici s Jaroslavem RudišemPátek 17. května od 18 hodin do 21 hodin, Železniční depo

Literární depo: o železnici s Jaroslavem Rudišem
Spisovatel Jaroslav Rudiš v železničním depu představí nejen svoji knihu Návod k použití železnice, která vyšla v českém jazyce na podzim 2023, ale i své další počiny nejen literárního charakteru. Areál otevře své brány v 18 hodin. Bude možné si prohlédnout několik typů lokomotiv, které budou vystaveny v areálu železničního depa. Od 19 hodin začne literární beseda Knihovory se spisovatelem Jaroslavem Rudišem. Po 20 h proběhne ještě scénické čtení z úspěšného románu Winterbergova poslední cesta za hudebního doprovodu Martina Hyblera. V provozu bude také jídelní vůz! Přijďte si užít literární akci do prostoru železničního depa, které má neuvěřitelnou atmosféru - úplný genius loci. Samostatná pozvánka

Pondělí 20. května 2024 od 9 hodin, DD Pohoda

Rok české hudby
Hudební pořad Evy a Bohuslava Lédlových k Roku české hudby. Ukázky z děl nejen Bedřicha Smetany, ale i dalších významných českých hudebních skladatelů. Zazní také autorské klavírní skladby Bohuslava Lédla. Zpěv Eva Lédlová.

Úterý 21. května 2024 od 10 hodin, knihovna na vlakovém nádraží

Cesta na dovolenou
Workshop se zaměřuje na ověřování informací a zlepšení schopností vyhodnotit kvalitu informací, což má za cíl pomoci účastníkům a účastnicím workshopu lépe se orientovat v informacích, vyhnout se dezinformacím a získat kvalitní podklady pro rozhodování (nejen) před volbami. V aktuální podobě workshopu se zaměřujeme zejména na témata spojená s EU, a to s ohledem na volby do Evropského parlamentu v červnu 2024. Workshop, pořádaný ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v ČR, se skládá ze dvou hlavních částí: první část tvoří herní aktivita, kde senioři pracují v malých týmech a prakticky zkoušejí ověřovat informace v textech a pomocí obrázků. Ve druhé části workshopu následuje debata, ve které se reflektují témata z první herní části. Jde o klíčovou součást workshopu, ve které ukazujeme na příkladech, jak lze znalosti a schopnosti získané v úvodní herní části uplatnit v každodenní mediální praxi.

Úterý 21. května 2024 od 18:00 hodin, Dům Na Sboře

Večer Na Sboře - Flétnový koncert
Autorský večer paní Moniky Szantó, učitelky ZUŠ Turnov a jejích žáků. Koná se v rámci cyklu Rok české hudby ke 200. výročí narození Bedřicha Smetany a dalších českých hudebních skladatelů.

Čtvrtek 23. května 2024 od 13:30 hodin, Klub aktivní senior penzion Žižkova

Rok české hudby
Hudební pořad Evy a Bohuslava Lédlových k Roku české hudby. Ukázky z děl nejen Bedřicha Smetany, ale i dalších významných českých hudebních skladatelů. Zazní také autorské klavírní skladby Bohuslava Lédla. Zpěv Eva Lédlová.

Pondělí 27. května 2024 od 14 hodin, penzion Výšinka

Rok české hudby
Hudební pořad Evy a Bohuslava Lédlových k Roku české hudby. Ukázky z děl nejen Bedřicha Smetany, ale i dalších významných českých hudebních skladatelů. Zazní také autorské klavírní skladby Bohuslava Lédla. Zpěv Eva Lédlová.

Čtvrtek 30. května 2024 od 17 hodin, knihovna na vlakovém nádraží

Polská Zaháň II. Byla Božena Němcová skutečně dcerou panského kočího?
Netradičně pojatá přednáška Jany Vančatové ze spolku SAL, která propojuje jednu polskou oblast s naší nejslavnější spisovatelkou. Bude to tedy nejen o cestování a památkách, ale také zabrousíme do literárního světa. Vstupné dobrovolné.

Speciální nabídka kurzu - Stiskem tisk

čtvrtek 9. května 2024 od 16:30, dětské oddělení knihovny a středa 22. května 2024 od 16:30, sálek ICM
Výtvarný workshop pro dospělé: Ozdobte si povlak na polštář nebo sáček na pečivo originálními razítky podle vlastní fantazie. Cena je 450 Kč, textil je k dispozici. Dílna trvá 3 hodiny a je nutné se na ni přihlásit na telefonu: 774 650 057. Kapacita je 12 účastníků, minimální účast 8 osob (v případě nenaplnění se akce ruší).

Výstavy

Galerie Na Schodech

Výtvarné práce ZUŠ Turnov
Výstava je prezentací zajímavých výtvarných děl a keramiky z dílen výtvarného oboru ZUŠ Turnov.

Sdílej - Turnov a Český ráj
Výstava výtvarných prací z regionální výtvarné soutěže KDK LBC kraje. Tato výstava bude putovní po knihovnách v kraji.

Malujeme pro radost
Výstava výtvarných děl ze stejnojmenné výtvarné soutěže.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Literární depo aneb o železnici s Jaroslavem Rudišem
Noc s Andersenem a pohádkovník Sněhové královny 2024
Měsíc duben v turnovské knihovně
O dodavateli novostavby turnovské knihovny je rozhodnuto
Čtenář roku Libereckého kraje 2024 je z turnovské knihovny
Březnový program turnovské knihovny
Únorový program turnovské knihovny
Začátek roku v městské knihovně Turnov
V turnovské knihovně rozjeli projekt OMG Turnov!
Prosincový program v turnovské knihovně
Přehlídka v umění vyprávět Čteme všichni, vypráví jen někdo
Měsíc poezie v turnovské knihovně
Městská knihovna Turnov v říjnu
Turnovští Rytíři řádu krásného slova v Zrcadlové kapli Klementina
Pohádkové ohlédnutí za Nocí s Andersenem v Turnově 2023
Město Turnov získalo dotaci na vybavení nové knihovny
Už je potvrzená dotace na stavbu nové turnovské knihovny
Žádost o dotaci na stavbu nové turnovské knihovny je podána
Projekty turnovské knihovny vedou děti ke čtenářství
Letos malí čtenáři v Turnově po pauze znovu zažili pasování na rytíře
Jako dárek k 200. výročí turnovské knihovně zapůjčili elektromobil
Městská knihovna Antonína Marka Turnov oslaví 200. výročí založení
Turnov je opět o krok blíže nové budově knihovny
Představili tři studie na novou budovu turnovské knihovny
Turnovská knihovna nominována za otevření pobočky na nádraží
Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT