Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 17

Mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude od 25. do 27. května výluka

23.05.2020
Provozovatel dráhy, Správa železnic, s. o., informuje o nepřetržité výluce, která bude probíhat na železniční trati č. 034 v úseku Smržovka - Josefův Důl ve dnech 25. května 2020 od 7:45 až 27. května 2020 do 16:40. Účelem výluky je podbíjení kolejí ve vyloučeném úseku. Více podrobností na Našem Jablonecku

 

Setkání se starostou Turnova na téma Regenerace sídliště Výšinka

21.05.2020
Koronavirus zhatil plány na plánované březnové setkání. Náhradní termín projednávání Regenerace sídliště Výšinka se uskuteční v pondělí 8. června 2020 v Kulturním centru Střelnice Turnov.

 

Vlastivědné muzeum v České Lípě otevře ambit s novou výstavou zbraní

19.05.2020
Dlouhodobě uzavřené kvůli náročné rekonstrukci je Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, které je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Již brzy se už ale některé jeho prostory a pobočky otevřou. K vidění bude například nová výstava, která přiblíží svět palných zbraní. Tu uvidí návštěvníci v ambitu, který se otevře 1. července. Spolu s ním budou přístupné také kaple Nejsvětější Trojice, v níž je Biberova hudební síň, Svaté schody, Loretánský dvůr a kaple Panny Marie Loretánské.

 

Rada města Turnov schválila příspěvek na vozík pro obědy do Alzheimercentra

18.05.2020
Rada města Turnov schválila organizaci Zdravotně sociální služby Turnov, příspěvková organizace, čerpání investičního fondu organizace do celkové výše 181 tisíc korun z důvodu pořízení tabletového vozíku na dopravu obědů. Tabletový vozík, který je určen pro dopravu obědů z turnovské nemocnice do nového Alzheimercentra.

 

Město Turnov a AGRA Český ráj mají pachtovní smlouvu

16.05.2020
Odbor správy majetku předkládal radě města Turnov dne 6. 11. 2019 žádost o uzavření nové pachtovní smlouvy se společností AGRA Český ráj, a. s. z důvodu nástupnické firmy a změny rozsahu pozemků. Rada města materiál stáhla a pověřila odbory městské úřadu – životního prostředí, správy majetku a AGRA Český ráj, a. s. prověřit možnost zatravnění cest směřující k zadržování vody v krajině. Odbor životní prostředí společně s předsedou představenstva společnosti AGRA Český ráj, a. s. vytipovali dle požadavků rady města pozemky, které by bylo možno využít k zatravnění a výsadbě stromů.

 

Kraj nabízí organizacím další termín žádostí o dotaci na podporu rodiny

15.05.2020
V době od 18. května do 31. května 2020 mohou ještě neziskové organizace požádat Liberecký kraj o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky. O dalším dodatečném termínu rozhodlo vzhledem k současné koronavirové pandemii vedení Libereckého kraje. Vychází tak vstříc těm organizacím, které v době nouzového stavu řešily jiné problémy, a proto žádost o dotaci nezvládly v původní lhůtě do 15. dubna 2020 podat. „Velké množství nestátních neziskových organizací v době nouzového stavu upravilo svou činnost a zabývalo se problémy spojenými s pandemií. Proto jsme se rozhodli, že dodatečně umožníme podávat žádosti o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky, a přidali jsme další termín," potvrdil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Svatojanská pouť Na Poušti nad Železným Brodem letos neproběhne

12.05.2020
Kvůli opatření vlády proti neviditelnému „zvířátku Covid 19" nemůže proběhnout plánovaná svatojanskou pouť kolem kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem 16. května. „Sv. Janovi však chceme poděkovat, že se opatření začínají pomalu rušit, a poprosit ho, abychom se mohli za rok na kopci opět sejít a potěšit se zase společně. Děkujeme vám za přízeň a jakoukoliv podporu a bude-li možno uspořádat na podzim aspoň koncert v prostorách kostelíčku, budu všechny rád informovat," uvedl za pořadatele Martin Tomešek.

 

Od 11. května jsou možné svatební obřady do 100 osob

07.05.2020
Účast na svatbě umožní ministerstvo vnitra od 11. května osobám do celkového počtu 100 osob. Do tohoto počtu se započítávají snoubenci, svědci, oddávající a matrikář. Do tohoto počtu osob se započítává třeba i tlumočník neboi nezletilé děti. Sňatečného obřadu se mohou účastnit i jiné osoby ze strany orgánu veřejné moci než oddávající a matrikář, a to v případě, že nedojde k překročení celkového počtu osob - například různé asistentky zajišťující organizaci obřadu, fotograf, hudebník zajišťovaný obcí atp. Osoby účastnící se obřadu jsou (s výjimkou snoubenců během konání obřadu) povinny nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének. S ohledem na usnesení snoubenci při obřadu zakrytý nos a ústa mít nemusí. Podmínka zakrytí úst a nosu je splněna i při užití ochranného štítu. Účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob.

 

V Turnově schváleno memorandum pro halu u nádraží

04.05.2020
Město Turnov dlouhodobě řeší společenskou vybavenost Turnova 2. Hala TSC byla postavena v 80. letech v rámci „akce Z" a v nejbližší době bude potřebovat velkou rekonstrukci. Jelikož v Turnově chybí cvičební prostory, je nejlepší nejen halu rekonstruovat, ale také rozšířit tak, aby se budoucí cvičební prostor dal přepažit a využívat více skupinami najednou. Pokud ale bude potřeba pro sporty, jako jsou házená či florbal, hala bude svými rozměry těmto sportům také vyhovovat. Zastupitelé města Turnov jednohlasně schválili předložené Memorandum o vzájemné spolupráci na Rekonstrukci a rozšíření haly TSC Turnov v Turnově II uzavírané mezi Městem Turnov a Tělocvičně sportovním clubem Turnov, z. s.

 

Jablonec nad Nisou soutěží s obnovenými sály o titul Památka roku

03.05.2020
Statutární město Jablonec nad Nisou se přihlásilo do 5. ročníku soutěže Památka roku 2019 Libereckého kraje. Soutěž vyhlašuje krajský úřad proto, aby upozornil na zajímavé památky v regionu. Město bude soutěžit s obnovenou fasádou a zasedacími sály radnice. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

 

Nalezeno článků: 2183, zobrazeno: 161-170

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou pitné

Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!

V Jablonci hořela dodávka

V Jablonci hořela dodávka K požáru automobilu - dodávky v Jablonci nad Nisou vyjížděl v sobotu 10. dubna první i druhý výjezd ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Hasiči museli přestřihnout zámek na vratech od dvora, aby mohli začít s likvidací požáru pomocí vysokotlakého vodního proudu a jednoho vodního proudu C. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Zoo a botanická zahrada jdou pod kraj, dva domovy pro seniory Liberci
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Od 12. dubna zůstává v turnovské knihovně výdejní okénko

Nejčtenější články

12.04.: Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově
12.04.: Turista spadl na Suchých skalách
12.04.: K nehodě se zraněním řidiče došlo u obce Všeň

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.