Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje

29.04.2024 22:18:55 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Harrachov

Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje

Bezprostředně po činu se po horké stopě dvou pachatelů rozběhl služební pes Max a dva schované zloděje bez jakéhokoliv zaváhání v lese vypátral.

V sobotu 13. dubna odpoledne krátce po půl jedné policisté na lince 158 přijali oznámení o vloupání do zahradního domku, kůlny a stodoly vedle jedné rekreační chalupy v Příchovicích s tím, že před kůlnou jsou připravené věci k odcizení a pachatelé by mohly být ještě někde v okolí. Operační důstojník na místo ihned vyslal harrachovské policisty a psovoda se služebním psem, který na místo vyjel deset minut po půl jedné.

„Psovod ppor. Josef Cabrnoch se po příjezdu na místo činu rychle seznámil s aktuální situací a následně již vše nechal na svém čtyřnohém parťákovi Maxovi. Max bez zaváhání vyhledal pachovou stopu, která ho nejprve dovedla k odhozeným odcizeným věcem a poté ji sledoval lesem, přes louku až do dalšího lesa, kde ve skalní rozsedlině označil dvě osoby - muže a ženu. Jednalo se o 34letou ženu a 41letého muže, kteří se hned na místě k uvedenému vloupání přiznali a patnáct minut po třinácté hodině byli oba zadrženi," sdělila tisková mluvčí policie ČR Dagmar Sochorová.

Provedeným šetření policisté zjistili, že muž se ženou se večer před tím rozhodli v uvedené stodole na pozemku u rekreační chalupy přespat a po odstranění visacího zámku vnikli tedy dovnitř. Ovšem ve stodole nenašli žádné přikrývky, a proto se pro ně vloupali do zahradního altánu. Během sobotního dopoledne, když se probudili, tak se rozhodli ještě „podívat" do kůlny - zděného přístavku, který je napojen na rekreační chalupu. Opět i do této kůlny vnikli násilím po překonání zámku na dveřích. Následně si před kůlnu vynosili a různé nářadí - motorovou pilu, okružní pily, elektrické vrtačky, elektrické bourací kladivo, brusku, přímočarou pilu, pásový pilník, šroubováky a další ruční nářadí - za téměř 20 tisíc korun.

Pak ovšem se všimli zařízení, které v objektu zajišťovalo jeho elektronické zabezpečení, a dali se oba na útěk. Vzápětí na místo přijel pracovník bezpečnostní služby a okamžitě volal na linku 158. Policejní hlídka a psovod se služebním psem byli na místě do několika málo minut. Jejich rychlý příjezd na místo činu a okamžité nasazení služebního psa na pachovou stopu zcela jistě přispělo k tomu, že se podařilo oba podezřelé zadržet 40 minut po oznámení na lince 158.

„Policisté z Obvodního oddělení v Harrachově také zjistili, že muž i žena byli v uplynulých třech letech za obdobné skutky pravomocně odsouzeni. Celou věc si následně převzali jejich kolegové z Oddělení obecné kriminality v Semilech a již v neděli komisař zahájil jejich trestní stíhání jako obviněných ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež ve formě spolupachatelství a dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu. Po provedených úkonech trestního řízení byli oba obvinění propuštěni ze zadržení na svobodu. Nyní jim za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," upřesnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z fary ve Vysokém nad Jizerou zmizel obraz s motivem Jezulátka
Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje
Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Zloděje s odcizenou peněženkou v Rokytnici zadržela obětavá dvojice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT