Akce Český ráj dětem se účastnilo přes pět tisíc návštěvníků
07.05.2016 18:42:09 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Český ráj,Turnov
Již potřinácté se konala akce Český ráj dětem, kterou se pravidelně zahajuje turistická sezona v Českém ráji. Letošní zahájení, které proběhlo 30. dubna 2016 na Hruboskalsku, se setkalo s velkým zájmem více než pět tisíc návštěvníků.
Akci přálo krásné počasí a na dopolední putování se vydalo na patnáct set dětí. Trasa vedoucí Hruboskalskem s možností návštěvy hradu Valdštejna patřila k nekrásnějším a byla ze strany účastníků velmi kladně hodnocena. Na Valdštejně bylo pro zájemce připraveno divadelní vystoupení žáků ZŠ Žižkova.
Na trase putování bylo plno všetečných otázek a účastníci pochodu se setkali s postavami z českorajských pověstí, u kterých plnili zajímavé úkoly. Víla Jizerýna jim pomohla najít korálek rubínového skla, skřítek Pelíšek je vyzkoušel ze znalosti rostlinek ze svojí zahrádky, něco málo z pokladu si mohli odnést ze studánky od sobo-teckého hada, od Postiliona dostali sladkou odměnu, černý rytíř jim půjčil jeden ze svých mečů, u čertů stavěli Zebín, hodný vodník Čeperka s Rokytkou jim poradili další směr putování, baba a panna z Trosek se zase jenom hádaly a co dělala na trase tlupa loupežníků, tak o tom by mohli účastníci pochodu vyprávět.
V areálu autokempu Sedmihorky byl připraven kulturní program, rukodělné dílny a zakončení celé akce. Král Granát s královnou převzali z rukou starosty hostitelské obce Karlovice pana Ondřeje Havrdy vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje na letošní rok. Poté proběhlo losování o velké množství zajímavých a hodnotných cen.
Na akci již každoročně přijíždějí návštěvníci z celé České republiky a účastní se jí opakovaně. Záštitu nad akcí převzal a finančně podpořil Liberecký kraj. Velké poděkování patří všem partnerům a spolupracovníkům. U příležitosti této akce byla vydána i turistická absolventská vizitka. Vizitku je možné si i nadále zakoupit v RTIC v Turnově, na hradě Valdštejně a na recepci Autokempu Sedmihorky.
Podrobný program samotné akce Český ráj dětem 2015
Předchozí ročníky akce Český ráj dětem:
2015: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých
2014: Čtyři tisíce lidí zahájilo sezonu v Českém ráji
2013: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy
2012: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo rekordních 5 tisíc návštěvníků
2011: Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů
Související články
Šťastná země otevře své brány poprvé 1. května na májovou veselici
Zahájení sezony v Českém ráji opět podpoří i jízdy parních vlaků
Akce Český ráj dětem otevře potřinácté turistickou sezonu v regionu
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Nejnovější články
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.