Bára Hůlková: Taťka mi vede tabulku a zapisuje osobáky

10.08.2014 11:16:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Bára Hůlková: Taťka mi vede tabulku a zapisuje osobáky

Obrovským talentem turnovské atletiky je sprinterka Barbora Hůlková, která ve své kategorii posbírala už mnohé úspěchy, ale pod vedením trenéra Jiřího Randáka se chce dál zlepšovat. Bára v krátkém rozhovoru prozradila své atletické vzory i kdo jí vede tabulku s osobními rekordy.

Běháš především tratě od 60 do 150 metrů, ale i další disciplíny, v čem jsi nejlepší?

Právě v těch sprintech na 60 a 150 metrů, ale stopadesátku mám nejradši. Ne vždycky se mi totiž podaří starty a při stopadesátce se to dá ještě dohnat. A taky mě baví běhat zatáčka. 

A co ti sedí nejvíc pocitově, co tě baví trénovat?

Nejvíc mě baví rychlostní vytrvalost a skočnost. Taky mě na tréninku baví překážky, ale při závodě je neumím běhat.

Baví tě i jiné sporty?

Jo, baví mě skoro všechny sporty kromě kola a in - linů. Šest let jsem hrála s klukama závodně fotbal. Nejdřív asi dva roky za Stružinec a pak už za FKP Turnov. Ale letos jsem s ním skončila. Není tady holčičí družstvo a mezi klukama jsem se už bála, že se zraním. Jednou mi soupeř při zápase zlomil zápěstí.

Máš nějaký atletický nebo sportovní vzor?

Líbí se mi sprinterka Allyson Felixová, Justin Gatlin a samozřejmě Usain Bolt.  

Bára Hůlková (vlevo) s Nikolou Kroupovou A co třeba někdo ze starších turnovských atletů, je pro tebe jejich cesta inspirací? Z nedávné doby třeba připomínám Kateřinu Čermákovou, Báru Jíšovou nebo Michaelu Mlejnkovou, která později zběhla k volejbalu, ale zato až do ženské reprezentace...

Z těch turnovských se mi líbí Adam Sebastian Helcelet, nebo Lukáš Melich, kterého občas potkám na tréninku.

Kam bys to chtěla ve sportu dotáhnout, je pro tebe vysněný cíl třeba olympiáda?

No tak to jasně, ale velkým úspěchem by pro mě bylo reprezentovat už třeba v dorostenecké nebo juniorské kategorii na mezinárodních závodech.

Podporujete tě nějak rodina a chápou tvé vytížení přátelé?

Mamka taky běhala, takže ta se mnou objíždí skoro všechny závody a taťka od té doby, co dělám atletiku začal běhat sám pro sebe a vede mi v počítači tabulku, kde mi zapisuje osobáky. A nejlepší kamarádky Barču Hájkovou a Nikču Sojkovou mám v tréninkové skupině, takže jsme na tom stejně.

Co tě čeká za nejbližší akce a jaké větší budou v příštích měsících?

V září jedu do Plzně na Mistrovství České republiky za starší kategorii na 60 a 150 metrů. Chtěla bych si tam v obou disciplínách udělat osobáky.

Turnovská mladší žákyně Barbora Hůlková<br />Autor: Archív Bárbory Hůlkové Barbora Hůlková
12 let, mladší žákyně
studentka ZŠ Skálova, Turnov
oddíl AC Turnov

Osobní rekordy:
60m - 8,11s (8,06s s větrem)
100m - 12,80s
150m - 19,58s
dálka - 496cm
pětiboj - 2832 bodů

Úspěchy:
14. místo na MČR v pětiboji ml. žákyň 2013
10. místo z Olympiády mládeže 2013 v běhu na 60m
6. místo na MČR žactva v pětiboji ml. žákyň 2014
několikanásobná medailistka Libereckého kraje na 60 m, 150 m a pětiboji

Předchozí články a o Báře Hůlkové:

Na krajských přeborech získali atleti z Turnova celkem devět medailí

Turnovské Báry získaly na přeborech každá po dvou medailích

Šampionátu žactva se zúčastnili turnovští Bára Hůlková a Martin Kohout

Mladá sprinterka Bára Hůlková získala na přeborech dvě vítězství

Vyhlášení ankety Sportovec Turnova za rok 2013

Více zpráv z běhů a atletiky najdete v rubrice SPORT - Atletika

Související rozhovory se sportovci z Pojizeří:

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Nikol Kučerová: Účast na olympiádě je můj splněný sen

Patrik Horák: Když jde o medaili v družstvech, tak dáte do finiše všechno

Josef Egrt: Chci se nejdřív kvalifikovat na Mistrovství světa do 17 let

Nikola Čejchanová: Mým sprinterským vzorem je Usain Bolt

Další rozhovory nejen se sportovci čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea

Nejčtenější články

01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
31.01.: Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT