Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

11.11.2019 20:24:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

Se zhoršujícím se počasím stoupá také počet dopravních nehod po celém Česku, výjimkou není ani Liberecký kraj. Během víkendu hasiči po celém kraji vyjížděli k jedenácti případům dopravních nehod.

Nejvíce se bouralo na Liberecku. Během soboty vyjeli hasiči k pěti případům. Nejvážnější situace byla přímo v Liberci na komunikaci I/35, kde se střetly dva osobní automobily. „V obou dopravních prostředcích cestovalo celkem pět osob. Hasiči po příjezdu poskytli řidičce předlékařskou pomoc a po příjezdu zdravotní záchranné služby ji předali do rukou zdravotníkům. Hasiči zajistili místo zásahu. Vlivem dopravní nehody došlo také k úniku pohonných hmot, které hasiči zasypali sorbentem. Jednalo se o úsek dlouhý cca 40 metrů. Komunikace byla po celou dobu zásahu záchranných složek uzavřena. Zdravotní záchranná služba si převzala k ošetření celkem pět osob," upřesnila tisková mlučí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

K dalším čtyřem dopravním nehodám vyjeli hasiči na Českolipsku, kde se v důsledku špatné viditelnosti a mlze bouralo u Nového Boru. I tato dopravní nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu, kterou si převzali k ošetření zdravotníci ze Zdravotnické záchranné služby. „V tomto případě bylo nutné provést protipožární opatření a unik pohonných hmot zasypat sorbentem. Silnice u Nového Boru byla po celou dobu uzavřena," dodala Hložková.

Bouralo se také na Jablonecku, kde hasiči vyjížděli ke dvěma případům. V Držkově se střetly dva osobní automobily. „Tři zraněné osoby si převzali zdravotníci zdravotní záchranné služby, hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření," doplnila mluvčí hasičů.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tragická nehoda na I/13 u Liberce: Zemřeli tři lidé, z toho dvě děti
V Turnově havarovalo hasičské vozidlo
Silnice do Liberce do půlnoci uzavřena, tři osoby odvezli do nemocnice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka
V turnovské knihovně pořádali Den pro dětskou knihu

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT