Bozkov a Horní Branná měly v I.A třídě brankové hody

20.05.2013 18:10:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Mírová, Jilemnice, Bozkov i Horní Branná získaly ve víkendových zápasech fotbalové I.A třídy vítězství, nebodovala pouze Lomnice po prohře s Mimoní. Nejvíce branek - osm nastřílel Bozkov Harrachovu, který za dvě kola utržil celkem 17 branek!

Střelcem kola byl ovšem hornobranský Jakub Nýdrle, který se v neděli do sítě Stráže nad Nisou trefil sám hned pětkrát! Celkem už v letošní I.A třídě nastřílel 25 branek a je druhý za Radimem Věchetem ze Stráže pod Ralskem, který skóroval dokonce 30 krát.

Mírová - Frýdlant 4:2 (2:1)

V 7. minutě dlouhým nákopem gólman J. Jíra našel Tokana, ten prodloužil míč na Špínu, který v běhu zamířil přesně - 1:0. Poté byli dvacet minut lepší hosté a Mírovské zachraňoval od vyrovnání brankář Jíra. Ve 34. minutě napálil míč ze 16 metrů M. Jíra a bylo to 2:0. Za tři minuty ale hosté snížili, když brankáře Jíru „lobnul" Coufal.

Ve 48. minutě fauloval Horák v šestnáctce Ševra. Nařízenou penaltu zahrával Řepa, ale napálil břevno, u dorážky byl však nejrychleji Kobr, takže hosté přece jen vyrovnali na 2:2. Poté domácí zapnuli a šance si vytvořili Špína, Jíra i Horák, ale brankou skončil až v 58. minutě přímák Jíry. V 64. minutě D. Zelnický připravil pokus pro Horáka a ten domácí uklidnil brankou na 4:2.

„Hosté hráli pěkný útočný fotbal, což vyhovovali i nám. Vytvořili jsme si víc šancí a po záasluze vyhráli," dodal k zápasu vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 7. Špína, 34. a 58. M. Jíra, 64. Horák - 37. Coufal, 48. Kobr. Rozhodčí: Řeháček st., ŽK: 2:4. Diváků: 70. Mírová: J. Jíra - Ráliš, M. Zelnický, Hejduk, Holeček - Tokan (85. Kubáček), Horák, M. Jíra, Beneš - Špína, D. Zelnický (75. Žabokrtský).

Jilemnice - Hejnice 2:0 (1:0)

V úvodu utkání si domácí vytvořili velký tlak a v 5. minutě se dostali do vedení, když po rohu z levé strany se dostal míč k volnému Bergemannovi, a ten už dopravil míč do branky Hejnic. Pěknou střelu v 10. minutě vypustil ze 25 metrů Jež, ale s obtížemi ji hejnický brankář vyrazil. V 17. minutě mohl podruhé skórovat Bergemann po centru Martina Schauera, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil. Největší šanci na vyrovnání měli Hejničtí v 28. minutě z přímého kopu, ale střela šla vysoko nad. Ve 30. minutě mohla Jilemnice zvýšit, ovšem po rohu a následném závaru před brankou Hejnic skončila hlavička Ježe na břevně. Ve 32. minutě po centru z levé strany se dostal k odraženému míči na velkém vápně Tonar, ale jeho gólovou střelu zastavil na brankové čáře hlavičkou obránce hostů.

Ve druhém poločase se Hejničtí kombinační hrou pokoušeli dobít domácí branku, velkou šanci si však nevypracovali. V 82. minutě mohl rozhodnout zápas Tonar, který postupoval na branku hostů sám, ale ve finální fázi volil střelu křížem na zadní tyč, která minula branku. Potřebný klid domácím přinesla až 87. minuta, kdy se dostal po narážečce do vápna Paulů, vybíhající brankář byl u míče pozdě a musel jilemnického obránce nedovoleně poslat k zemi. Z nařízené penalty se střelou do pravého horního rohu nemýlil kapitán Marek Šťastný a uzavřel skóre zápasu na 2:0.

„Dnes jsme herně předvedli horší výkon než ve Frýdlantu, ale potřebnou bojovností a nasazením v pokutovém území, které nám minulý týden tolik chybělo, jsme paradoxně dovedli zápas do vítězného konce. Doufáme, že zbývající čtyři zápasy si herně užijeme bez zbytečných nervů a budeme se fotbalem bavit," uvedli po utkání na klubovém webu SK Jilemnice P. Schauer a M. Hradecký.

Branky: Bergemann, Šťastný. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 1:1.  Jilemnice: Tuž - Paulů, P. Schauer, Šťastný, Šnorbert - M. Schauer, Faistaver (80. Baranyk), Jež, Bergemann (65. Mečíř) - Hartych (70. Hadač), Tonar.

Lomnice - Mimoň 1:3 (1:2)

Fotbal I.A třída, utkání FC Ingeo Lomnice nad Popelkou - Jiskra Mimoň<br />Autor: Denisa Kočová Hostům se podařilo na začátku několik protiútoků a z jednoho se i ve 30. minutě ujali vedení. Po pěti minutách po akci J. Ďoubalíka vyrovnal Kos na 1:1. Poslední slovo v první půli však měli hosté, kteří se po dalším brejku a následné standardce dostali opět do vedení 1:2.

Ve druhém poločase se domácí snažili jít za vyrovnáním, ale nebyl to jejich den. Hostům se v 60. minutě opět povedl brejk a dostali se do vedení už 1:3, a tak i skončil zápas.

„Náš průměrný výkon na aspiranta postupu nestačil. Kromě šancí byl zbytek zápasu vyrovnaný, ale jsou to spravedlivé tři body pro hosty,"  komentoval prohru trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: Kos - Foubík 2, Švehla. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:3. Diváků: 60. Lomnice: Jezdinský - Sedlák, Kraus, Mich. Drábek (46. Vohnout) - Syrovátka, Láska (70. V. Čapek), T. Ďoubalík, J. Ďoubalík (46. Podstavek) - Kos, Drahoňovský. Fotogalerie z utkání

Harrachov - Bozkov 3:8 (3:4)

Utkání v Harrachově proti houževnatému soupeři zvládl Bozkov skvěle. Už ve 3. minutě po přihrávce Makuly otevřel bohatý gólový účet Plátek. Jenže domácí nic nezabalili a v 8. minutě už vedli oni - 2:1 a v té chvíli nic nenasvědčovalo podobnému debaklu jako s Mírovou. Na hřišti menších rozměrů se střídaly šance na obou stranách. Ve 26. minutě přišlo vyrovnání na 2:2, když Makulova tečovaná střela skončila v síti . Za tři minuty skóroval hlavou Feri po rohu Plátka - 2:3. Ve 39. minutě váhala celá obrana Bozkova s odkopem, až se k míči prodral domácí útočník a vyrovnal na 3:3. Vzápětí domácí zahodili obrovskou šanci, střela skončila těsně vedle. Ve 44. minutě si Bozkovští opět zajistili vedení, Nesvadba sklepl aut pro Plátka, a ten málem protrhl síť - 3:4.

Druhý poločas začal akcí Plátka a Makula už věděl kam s míčem, aby udělal spoluhráčům radost - 3:5. O deset minut později zpracoval perfektně Mazánek dlouhý míč, přiklepl Makulovi a na světě byl hattrick po brance na 3:6! Domácím evidentně docházely síly a na hřišti dominoval Bozkov. V 68. minutě byl za hraní rukou mimo pokutové území vyloučen Zemánek a do branky šel Kubán. Harrachov se tlačil dopředu, ale postavou malý Míra Kubán je přiváděl k šílenství, nejprve likvidoval samostatný únik, následně skvěle vyrazil dělovku z dálky na roh. Bozkov poté i v deseti získal převahu a vypracoval si i šance, z nichž dvě skončily gólově. Burnus proměnil přihrávku Feriho a po ťukesu Mazánek- Makula zvýšil Nesvadba už na 8:3 pro hosty.

„První poločas byl jak herně tak brankově téměř vyrovnaný, ve druhém jsme i přes vyloučení brankáře jasně dominovali. Naše vítězství je naprosto zasloužené, hráčům děkuji za skvělé představení. Opět musím poděkovat fanouškům Bozkova, kteří nám vytvořili domácí prostředí svým skvělým povzbuzováním," doplnil k zápasu asistent trenéra Bozkova Milan Mayer.

Branky: 6. a 39. Chlup, 8. Barbořák  - 3. a 44. Plátek, 26., 46. a 55. Makula, 29. Feri, 70. Burnus, 87. Nesvadba. Rozhodčí: Pekař, Šťastný, Vít, ŽK: 2:1, ČK: 0:1 (68. Zemánek). Diváků: 200. Harrachov: Jiříček - Mikula, Adámek, Bergmann, Sedlmajer, Barbořák ml., David, Pešat, Kyncl, Veselý, Chlup. Bozkov: Zemánek - Liďák, Červený, Feri, Coufal - Kubán, Burnus, Makula, Plátek (80. Vrabec) - Nesvadba, Mazánek .

Horní Branná - Stráž n. N. 6:1 (3:0)

Domácí chtěli porazit další tým, který byl zatím na jaře bez porážky (před tím to byla Lomnice) a nakonec se jim to díky útočné efektivitě podařilo. Nejdříve zahrozili hosté. Po centru před branku útočník trefil břevno domácí branky. Již v 10. minutě po pravé straně utekl Illner, nahrál na malé vápno a Nýdrle otevřel skóre. Minutu na to Jón hodil dlouhý aut, Nýdrle si našel to správné místo před brankou a hlavou dal na 2:0. Hra se vyrovnala, ale těsně před poločasem kopal Šimek roh na přední tyč a opět Nýdrle hlavou skóroval.

Druhý poločas začali lépe hosté. V 57. minutě Vogt neváhal a odražený míč napálil z 25 metrů přímo do šibenice a snížil tím na 3:1. Hned minutu na to Šimek utekl po pravé straně, nahrál na malé vápno a Nýdrle zblízka svým čtvrtým gólem znovu zvýšil náskok domácích. Běžela 75. minuta Nýdrle vysunul do samostatného úniku Illnera, který tváří v tvář brankaři hostů Volkovi chladnokrevně proměnil na 5:1. Hosté se ale nevzdávali. Z pravé strany po úniku centrovali, ale útočník na malém vápně prudký míč dobře netrefil. V závěru ještě po centru Šimka mířil hlavou nad Pešina. Těsně před koncem utkání ještě jednou všem utekl Šimek, hostujícímu brankáři udělal kličku, byl však faulován. Penaltu Nýdrle proměnil na konečných 6:1.

„Věděli jsme, že v poli nám budou nejméně rovnocenným soupeřem. Naše touha po vítězství a vědomí, že máme lepší střelce, rozhodla. Pochvala patří všem hráčům. V týmu jsou dělníci, jsou tam nahrávači a střelci. Fotbal je týmová hra a vyžaduje týmové hráče ve všech činnostech," uveedl po utkání trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branky: 10., 11., 44., 58. a 89. Nýdrle (poslední z penalty), 75. Illner - 57. Vogt. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:2. Diváků: 110. Horní Branná: Hoffman - Gaudel (76. Pičman), Vašek, Chlup - Kocourek (59. Svoboda), Jón, Zuzánek (67. Pešina), Landiga - Nýdrle, Illner, Šimek.