Březen měsíc čtenářů v turnovské knihovně

28.02.2019 10:40:00 | Autor: TZ Městská knihovna Antonína Marka Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Březen měsíc čtenářů v turnovské knihovně

Měsíc březen je tradičně v knihovnách měsícem čtenářů a čtenářství. I letos tomu není jinak. Od pátku 1. března do soboty 30. března 2019 proběhne celostátní propagační kampaň na podporu činnosti knihoven a aktivit s nimi spojených.

Není to pouze výzva a příležitost daná knihovnám, ale všem institucím, kterým není lhostejný osud vzdělaností naší současné populace a alarmující celostátní a stále vzrůstající procento tzv. druhotné „čtenářské negramotnosti". Neschopnost vnímat přečtený text a následně jej reprodukovat, nehledě rovněž na techniku čtení. Je zároveň příležitostí přiblížit instituci knihovny široké veřejnosti.

Hlavní akce měsíce této propagační akce:

S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA - BOOKSTART
Projekt pro rodiče s dětmi jak rozvíjet pozitivní vztah ke knize, čtení a vyprávění. S knížkou do života si dává za cíl pomoci dětem a rodičům při výchově ke čtenářství.

Pondělí 11. března 2019 - pátek 15. března 2019
Týden čtení aneb čtení sluší každému - 11. ročník

Týden intenzivního čtení hlavně těm nejmenším dětem. Čteme ve školkách, školách, družinách, čteme dětem, děti nám dospělým. Čteme v knihovně, čteme doma, ale hlavně čteme celý týden! V tomto ročníku čteme z knížek pro nejmenší, ale také z knížek spisovatelů Eduarda Petišky, Františka Nepila, Ivony Březinové a řady dalších.

Čtenář roku - 9. ročník
Také v roce 2019 pokračujeme v oceňování nejlepších čtenářů v naší knihovně. Letošního „Čtenáře roku" budeme hledat mezi muži. Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají. Letošního „Čtenáře roku" budeme hledat mezi čtenáři - muži (od dosažení 18 let věku výše). V průběhu března 2019 budou vybráni muži - Mistři četby nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší knihy roku Magnesia Litera. Tato akce se koná 7. dubna.

Další služby a aktivity knihovny:
Projekty výchovy ke čtenářství - S knížkou do života, Klub Matýsek, Druhé a další čtení, Pohádková babička do školky, pořady a čtení ve spolupráci s Centrem pro rodinu Náruč, cyklus přednášek a pořadů pro Virtuální univerzitu třetího věku, biblioterapie pro pacienty NSP KNL nemocnice Turnov, cyklus přednášek, pořadů a akcí v rámci projektů Rok Eduarda Petišky a Ivony Březinové a 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros, 30 let od sametové revoluce a další.

Na nové pobočce v Turnově II je plánován celoroční bohatý program pro širokou veřejnost. Pokračuje projekt Aktivně ve stáří, Knihovna otevřená rodině a další. Vyvrcholením březnových aktivit bude opět Noc s Andersenem, která vstupuje do 19. ročníku svého trvání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Březen měsíc čtenářů v semilské knihovně
Knihovny v kraji oslaví již podesáté Březen, měsíc čtenářů
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil
Program měsíce čtenářů v krajské vědecké knihovně
S turnovskou knihovnou můžete poslouchat, tvořit i cestovat
Turnovští prvňáčci byli pasováni do Řádu rytířů čtenářů
Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu
Čtenářské projekty v novém školním roce v turnovské knihovně

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Předmět dějiny kultury zakončí lomničtí studenti výstavou
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT