Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

03.03.2020 07:10:16 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám březnový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Přijímací řízení

Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2020-2021 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení" jsou zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Poslední možnost, jak podat řádně přihlášku do prvního kola přijímacího řízení, je podat ji na poště v pátek 1. března do 18 hodin (v obálce s uvedením adresy gymnázia). Pro uchazeče, kteří podají přihlášku k přijímacímu řízení na semilském gymnáziu, připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení. Termíny seminářů: sobota 21. 3. 2020 od 9:00 hod., pátek 27. 3. 2020 od 15 hodin. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. Přijímací řízení na všech středních školách je administrativně poměrně složité, při jakýchkoli nejasnostech se neváhejte zeptat (například k problematice zveřejňování výsledků řízení, postup s tzv. zápisovým lístkem, počítání lhůt atd.). Avizujeme, že pokud zůstanou po 1. kole přijímacího řízení volná místa, bude vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení.

Zhodnocení předchozích akcí:

Okresní kolo fyzikální olympiády

24. ledna se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. V kategorii E zvítězila Tereza Krausová (kvarta) a postupuje do krajského kola, které se bude konat dne 26. března v Liberci. V kategorii F se na 2. místě umístila Lenka Chmelíková (tercie). Okresní kolo je v této kategorii kolem nejvyšším. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a umístěným gratulujeme!

Okresní kolo olympiády v češtině

V okresním kole Olympiády v českém jazyce si naši studenti opět počínali skvěle! Ze čtyř zúčastněných tři postupují do krajského kola přímo. Jsou jimi Zuzana Buriánková (obsadila 1. místo v I. kategorii), Tereza Krausová (2. místo v I. kategorii) a Matyáš Vízner (2. místo v II. kategorii). Anna Pýchová (4. ve II. kategorii) se stává náhradní postupující. Všem našim reprezentantům děkujeme, blahopřejeme a držíme jim palce v krajském kole.

Zástupkyně školy v matematické olympiádě

Tereza Krausová (4.O) úspěšně absolvovala školní kolo matematické olympiády v kategorii Z9 a postoupila do okresního kola, kde se umístila na krásném 2. místě. 17. března se účastní krajského kola v Liberci.

Okresní kolo soutěže v německém jazyce

Dne 13. února pořádala naše škola okresní kolo soutěže v německém jazyce v kategorii SŠ III. A (kvinta až septima, 1. až 3. ročník). Zúčastnilo se ho 11 studentů z 5 středních škol našeho okresu. První tři místa obsadili studenti z turnovského gymnázia. Náš Matěj Pavlata ze sexty se umístil na krásném 4. místě, 7. místo obsadil Tomáš Chmelík (také ze sexty). Studenti soutěžili ve čtyřech disciplínách: Hörverstehen, Leseverstehen/ Quiz, Konversationsthema a Bildbeschreibung. Kompletní výsledky najdete na nástěnce NJ či na webových stránkách komise NJ. Ve školních kolech našeho okresu soutěžilo letos v této kategorii celkem 69 studentů.

Krajské kolo olympiády v angličtině

Dne 20. února proběhlo v Liberci krajské kolo olympiády v anglickém jazyce a náš student sexty Dominik Pavlata obsadil třetí místo. V konkurenci dalších 12 soutěžících ze všech gymnázií Libereckého kraje jde o skvělé umístění, a to i s přihlédnutím k faktu, že byl jedním z nejmladších účastníků soutěže.

Březnové akce gymnázia:

Jarní prázdniny

V týdnu od 9. do 13. března mají studenti jarní prázdniny.

Vlajka pro Tibet

Dne 10. března 2020 si demokratický svět připomene již 61. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet" vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k akci připojí. Nesouhlasíme s potlačováním lidských práv v Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz).

Asociace ředitelů gymnázií ČR

Ve dnech 16. až 18. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Seči u Chrudimi na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, připravované změny maturitní zkoušky, financování škol, další vzdělávání pedagogů, projektové řízení, bezpečnostní opatření ve školách atd.

Dokument V Síti uvedou i pojizerská kina Dokument V síti: Za školou

Studenti vybraných tříd gymnázia navštíví ve středu 25. března kino Jitřenka, kde se od 8 do 10 hodin zúčastní promítání dokumentu V síti: Za školou a následné diskuze s tvůrci. Jedná se o zkrácenou verzi filmu V Síti od režiséra Víta Klusáka o zneužívání dětí na internetu určenou pro školy. Vstupné 30 Kč. Více o tomto filmu

Seminář o bonsajích

V sobotu 28. a v neděli 29. března proběhne další z tradičních seminářů o bonsajích. Lektorem bude Martin Ašennbrener. Informace k semináři podá pan Jan Lengál (702 013 542).

Co se bude dít v dubnu mimo jiné?

- čtvrtletní porada pedagogů (úterý 7. dubna od 16:00 hod.),
- maturitní písemná práce z českého jazyka a literatury (středa 8. dubna)
- přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2020-2021, 1. kolo přijímacího řízení: 14. a 15. dubna (čtyřleté studium), 16. a 17. dubna (osmileté studium)
- setkání pedagogů s rodiči žáků ve třídách (schůzky SRPG) (čtvrtek 16. dubna od 16:00 hod.),
- závěrečná porada pedagogů k hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd (pátek 24. dubna od 14:00 hod.),
- maturitní písemné práce z angličtiny, němčiny a francouzštiny (čtvrtek 30. dubna),
- ukončení řádné výuky pro maturanty (čtvrtek 30. dubna)

Související články:

Dokument V Síti uvedou i pojizerská kina

Co jste zmeškali na gymnáziu v únoru?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FAČR ukončil amatérské soutěže, platí samozřejmě i pro Pojizeří
Některá opatření v kontextu s koronavirem vláda zmírnila
Z kominíka se na Semilsku vyklubal podvodník
Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
Jizerská 50 spouští charitativní projekt Padesátka pro první linii

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT