Černá sobota v krajském přeboru, šest gólů dostaly Semily i Sedmihorky

04.06.2017 19:30:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ne moc dobře se bude vzpomínat na sobotu 3. června v mužstvech z Pojizeří v krajském přeboru. Bozkov utržil tři góly v České Lípě, Sedmihorky jich dostaly rovnou šest na Mšeně a Semily lovily míč také šestkrát ze své sítě v zápase s Višňovou. Vítězná byla pouze Lomnice v dohrávce v Bílém Kostele, ale ta se hrála už ve středu.

Česká Lípa - Bozkov 3:0 (1:0)

K předposlednímu venkovnímu utkání zajížděli Bozkovští na půdu druhého celku do České Lípy. Domácí se netají ambicemi na divizi. Navíc hosté odjeli na zápas pouze s jedním náhradníkem. I tak ale předvedli slušný výkon, a ačkoliv se to nezdá, výsledek neodpovídá předvedené hře. Hra byla v první půli vyrovnaná, i když domácí měli několik šancí, které neproměnili. Ve 14. minutě první branku zápasu vstřelil Migl, když se k němu dostal míč po přímém kopu a on hlavičkoval přímo do brány. Hosté poté občas hrozili z brejků, z kterých vybojovali několik rohových kopů, které ale nebyli nikterak nebezpečné.

Ve druhém poločase v 55. minutě ale domácí navýšili skóre po velké chybě hostů, kdy Vanc přihrál na Tumu, ten nestihl zpracovat, míč mu sebral Kýček a běžel sám na Králíčka. Ten ho nejprve vychytal, míč vyrazil, ale dorážku od něho už nechytil. Tím se pomalu rozplývaly šance hostů na bodový zisk.  Poté trochu oživil hru v 64. minutě Červený, dokonce měl i šanci, ale ani on nedokázal dostat míč do sítě. Nakonec upravil skóre sedm minut před koncem z penalty Kaňkovský, kterou rozhodčí nařídil za Havlovu ruku ve vápně.

„Před zápasem jsme si říkali, že nás čeká těžké utkání s kvalitním soupeřem, ovšem po půl hodině hry jsme usoudili, že je to hratelný zápas. Bohužel jsme si to ale sami zkomplikovali, když jsme hrubými chybami vybídli soupeře ke skórování. Oba góly padly po našich chybách. Také nám nepískl rozhodčí penaltu. Jinak herně jsme převedli slušný výkon a myslím, že jsme tady určitě neudělali ostudu. Taktéž nám chyběli důležití hráči - Plátek, Kanaval, Vrchovský, Řeháček, což také ovlivnilo výsledek. Příští týden nás čekají silné Sedmihorky, ale pokud zahrajeme takto jako dnes, bez individuálních chyb, tak máme šanci na nějaký bod," hodnotil utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 14. Migl, 55. Kýček, 85. Kaňkovský z penalty. Rozhodčí: Jacik - Vrtal, Čurda, ŽK: 0:1. Diváků: 118. Bozkov: Králíček- Hypius, Tuma, Vanc, Bejda, Makula, Lakatoš, Dolejš (64.Červený), Mazánek, Landyš, Havel.

Semily - Višňová 1:6 (1:1)

První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Houžvička poslal dokonce domácí gólem ve 4. minutě do vedení, ale za tři minuty už vyrovnal Dobrovodský. V přestávce kvůli zranění střídali Grebeníček a otmar, už ve 27. minutě odstoupil Zonyga. Druhý poločas od proměněného pokutového kopu T. Mazánkem v 56. minutě zcela jasně vyzněl pro Višňovou, která domácím nasázela dalších pět branek.

„Těším se až bude konec sezony. Musíme si odpočinout, dát mužstvo znovu dohromady a připravit se na novou sezonu," uvedl po utkání trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 4. Houžvička - 7. Dobrovodský, 56. T. Mazánek z penalty, 62. a 83. Koudelka, 65. M. Mazánek, 86. Šmidrkal. Rozhodčí: Frýda - Nádeník, Blaschke, ŽK: 3:2. Diváků: 40. Semily: K. Seifert - D. Seifert, Hradecký, Motejlek, Javůrek - Otmar (46. Pácalt), Zonyga (27. Zelenka), Hájek, Grebeníček (46. Chlupáč) - Houžvička, Lukeš.

Mšeno - Sedmihorky 6:0 (1:0)

Hosté jeli do Jablonce bez několika opor a hned s pěti dorostenci, kteří zasáhli do hry. Sedmihorští v prvním poločase nevyužili několik šancí - největší měl M. Marek v 17. minutě hlavou po rohovém kopu, když brankář Krásný stačil střelu ještě reflexivně vyrazit. Při velké šanci domácích se zaskvěl brankář Špína, takže už to vypadalo na poločasovou remízu, ale v nastavení vstřelil gól domácích do šatny zkušený Tomáš Čížek.

Ve druhé půli měli hosté znovu začátek dobrý, ale v 55. minutě zvýšil domácí vedení z nařízené penalty Pelta a sedm minut poté z brejku domácí navýšili skóre už na 3:0. Domácí pak přidali v 79. a 82. minutě další góly. Výsledek mohl korigovat Lemak, když se dostal do samostatného úniku, ale nedal a z protiútoku přidal domácí Štemberk šestý gól!

„Neměli jsme se Mšenem co ztratit, první poločas byl slušný, ale nevyužili jsme šance. Výsledek je pro nás krutý, škoda dvou obdržených gólů v nastavení první i druhé půle," doplnil k zápasu asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 45. Čížek, 55. Pelta z penalty, 62. a 90. Štemberk, 79. Veselouš, 82. Moravec. Rozhodčí: Zitko - Flade, Mollinger, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Sedmihorky: Špína - Drahoňovský, M. Marek, Čermák, Feurich - Vaníček (80. Cymbál) - Lemak, Ložek, Beneš, Janata (68. Hlubuček) - Vitkovič.

Dohrávka: Bílý Kostel - Lomnice 1:3 (0:1)

Dohrávka Lomnice s Bílým Kostelem se hrála ve středu 31. května. Bylo to bojovné až vyhrocené utkání se šťastným koncem pro hosty. Po bezbrankovém prvním poločase šli hosté do vedení gólem Zboroně hned po zahájení druhé půle. Domácí dvě své šance nevyužili, zatímco hosté bleskově zvýšili na 3:0. V závěru si domácí po převaze vynutili velký tlak, ale pouze snížili po vlastní brance Poledníka.

Branky: 72. vlastní (Poledník) - 45. a 53. Zboroň, 48. Drahoňovský. Rozhodčí: Vrtal - Jirák, Šůma, ŽK: 2:4. Diváků: 90. Lomnice:  Cink - Kraus, Kutek (57. Dlouhý), Vohnout, Poledník - Starý, Drusan (80. Švehla), Piry, Janata - Drahoňovský, Zboroň.