Černý víkend v podání pojizerských celků v I.B třídě východ

10.05.2016 21:15:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve 22. kole I.B třídy východ se vůbec nedařilo celkům z Pojizeří, které nezískaly ani bod. Horní Branná utržila debakl v Držkově, Rokytnice prohrála v Lučanech, Jilemnice v Albrechticích a Roztoky doma nestačily na Plavy.

Držkov - Horní Branná 7:0 (5:0)

Hostům z Horní Branné se utkání v Držkově hrubě nepovedlo. Domácí se naopak do jejich branky trefovali jak na běžícím pásu, nejvíc v tom vynikal Jiří Vokáček, který už v prvním poločase nastřílel čtyři góly! Ve druhém poločase hosté nedokázali vstřelit ani čestný úspěch a nakonec si odvážejí potupnou prohru 0:7.

Branky: 11., 23., 37. a 42. Vokáček, 58. Vágner, 35. Just, 52. Vrabec. Rozhodčí: Ginzel - Malena, Bohuš, ŽK: 0:0. Diváků: 10. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Gaudel, Dusík, Svoboda, Šimek, Beneš, Vašek, Holman, Paulů, Fiedler.

Lučany - Rokytnice 3:1 (1:0)<br />Autor: Jiří Endler

Lučany - Rokytnice 3:1 (1:0)

Utkání mělo dlouho vyrovnané skóre, až těsně před poločasovou přestávkou vstřelil úvodní gól domácí Vaněček. Na vedení navázali Lučanští v 50. minutě druhým gólem Kořínka. Za další tři minuty ale snížil Havlíček a hosté z Rokytnice stále mohli myslet na bodový zisk. Vítězství domácích pak potvrdil v 72. minutě třetí brankou Kořínek.

Branky: 45. Vaněček, 50. a 72. Kořínek - 53. Havlíček. Rozhodčí: Dytrt - Šubrt, Řezníček, ŽK: 2:0. Diváků: 150. Rokytnice: Vízek - Málek, Patočka (81. Exner), Škoda, Havrda, Zahradník, Pičman, P. Vrána, Havlíček (77. Hanko), Brož, J. Vrána. Fotogalerie z utkání

Albrechtice - Jilemnice 3:2 (2:2)

Jilemničtí v utkání dvakrát vedli, ale ani to jim na body nestačilo. Skóre zápasu otevřel ve 4. minutě jilemnický Šimek, ale za domácí za tři minuty reagoval a vyrovnal Bělohlávek. Vedení hostům vrátil v 17. minutě Faifr, ale pak se už bohužel trefovali pouze domácí. Ve 24. minutě srovnal Pecháček a smolně přišli hosté o bod za remízu kvůli třetí brance domácích, kterou vstřelil dvě minuty před koncem Konvalinka.

Branky: 7. Bělohlávek, 24. Pecháček, 88. Konvalinka - 4. Šimek, 17. Faifr. Rozhodčí: Brož - Prinz, Malena, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Jilemnice: Černý - Hornig (70. Morávek), Šnorbert, Faifr (79. Tonar), Šimek, Horáček, Kubina, Bergemann, Jebavý, Hajna, Figura.

Roztoky - Plavy 0:2 (0:0)

Zápas proti Plavům se Roztokám vůbec nepovedl a ještě přišly o dva hráče kvůli zranění. O výsledku zápasu rozhodl první poločas, ve kterém si Roztoky vytvořily několik gólových příležitostí, ale branku nevstřelily. Střelu Kupkára z přímého kopu hostující brankař Škaloud vyrazil na roh a Mikolášek po rohovém kopu zakončoval v pádu mimo branku. Potom se ve 13. minutě při odkopu zranil domácí brankář Dlabola a do branky nastoupil mladý Maďarčík. Další šanci měly Roztoky ve 27. minutě, kdy se po rychlé akci uvolnil před vápnem Honců, jeho bránu pod břevno Škaloud také zneškodnil. Ve 32. minutě se na rohový kop vysunul Hornig, jeho hlavička z dobré pozice se mezi tři tyče nevešla. Ke konci prvního poločasu Illner vysunul Tuláčka, ale jeho střela po zemi těsně minula tyč.

Ve druhém poločase Plavy ještě více zdržovaly a kouskovaly hru. Roztoky se vůbec nedostaly ke hře, kterou chtěly předvádět. Když se ještě v 65. minutě zranil domácí Fischer a již nebylo možné střídat, tak Roztoky hrály prakticky o deseti. Hosté hrozili z rychlých brejků a jeden takový proměnili a ujali se vedení Sitarčíkem. V 85. minutě hostující Jelínek vymetl z dálky šibenici a bylo rozhodnuto.

„Plavy si přijely pro bod, dobře bránily a nakonec pro ně nečekaně odvezly tři body," uvedli trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 72. Sitarčík, 84. Jelínek. Rozhodčí: Dörď - Klimt, Miklovič, ŽK: 1:0. Diváků: 150. Roztoky: Dlabola (14. Maďarčík) - Mečíř, Hornig, Mikolášek - O. David (62. Kopáček), Baytalon, Illner, Honců - Jak. Nýdrle, Tuláček, Kupkár (46. Fischer).

Další utkání 22. kola:

Harrachov - Zásada 3:1 (2:0)
Branky: 28. Tuhela, 35. Veselý, 77. Barbořák - 66. Mrkvička. Rozhodčí: Prinz - Pánek, Nagy, ŽK: 4:1. Diváků: 70.

Železný Brod B - Pěnčín 1:2 (0:1)
Branky: 52. Makula - 15. Zapadlo, 67. Matějček. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Bukvička, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (73. Hušek). Diváků: 60.

Smržovka - Velké Hamry B 0:2 (0:0)
Branky: 79. Průcha, 84. Zajíček z penalty. Rozhodčí: Čurda - Jacik, Frýda, ŽK: 2:2. Diváků: 110.